ازندریان، یکی از قطب‌های صنعت فروسیلیس در کشور است

ازندریان، یکی از قطب‌های صنعت فروسیلیس در کشور است

مدیر پروژه شرکت آهن و سیلیس آذرخش ملایر گفت: به دلیل نزدیکی ازندریان به معادن سیلیس، این شهر یکی از قطب‌های صنعت فروسیلیس در کشور است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، شهاب‌الدین بابایی اظهار داشت: فاز یک این شرکت در سال ۹۷ به تولید رسید و با ظرفیت ۱۲ هزار تن در سال شروع به کار کرد و فاز دوم نیز در سال جاری با ظرفیت ۲۰ هزار تن تولید به بهره‌برداری رسید.

وی با اشاره به اینکه تولید هر دو فاز این شرکت فروسیلیس است، ادامه داد: این شرکت در شهرک صنعتی جوکار و به دلیل نزدیکی معادن برای تولید کانی‌های غیرفلزی ایجاد شده است. همچنین نزدیک بودن معادن سیلیس به ازندریان نقطه قوتی برای تولید مواد اولیه این شرکت است و مهم‌ترین مواد اولیه آن نیز سنگ سیلیس و زغال‌سنگ است که از داخل کشور تامین می‌شود.  

مدیر پروژه شرکت آهن و سیلیس آذرخش ملایر با بیان اینکه به جز فروسیلیس، میکرو سیلیکو نیز در شرکت تولید می‌کنیم، تصریح کرد: میکرو سیلیکو یک محصول جانبی است و به دلیل کیفیت خوب محصول تولیدی شرکت آهن و سیلیس آذرخش ملایر در راه‌سازی، سدسازی و شرکت نفت مورد استفاده قرار می‌گیرد و مقدار زیادی از آن نیز صادر می‌شود.

بابایی درباره مباحث زیست‌محیطی این شرکت تصریح کرد: به لحاظ زیست‌محیطی تلاش زیادی کرده‌ایم، به عنوان نمونه روی سیستم آب آشامیدنی سیستم تصفیه آب نصب و آب‌های مازاد یا فاضلاب‌ها را مدیریت کردیم، غبارگیرهای مدرن و به روز دنیا را تهیه کرده و در کاهش آن اقدامات خوبی صورت گرفت و مثلا برای غبارگیرها حدود ۴۹ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه طی سال‌های اخیر فضاهای مازاد اطراف کارخانه را به فضای سبز تبدیل کرده و به بهترین روش‌ها از آن‌ها نگهداری کرده‌ایم، گفت: در تلاش هستیم در آینده به سمت صنعت سبز برویم.

مدیر پروژه شرکت آهن و سیلیس آذرخش ملایر در رابطه با ارتباط این شرکت با دانشگاه بیان کرد: در بحث محصولات تولیدی مثل محصول جانبی شرکت فوق با دانشگاه‌های ملایر و همدان در تعامل هستیم و در زمینه طرح‌های مطالعاتی نیز با آن‌ها همکاری می‌کنیم، همچنین در مجموعه ما موارد تحقیقی زیادی به وسیله کارکنان دانشگاهی انجام شده است و برنامه داریم به بهترین شکل از این طرح‌ها در راستای اجرایی شدن استفاده کنیم.

بابایی درباره پتانسیل‌های گردشگرپذیر بودن مجموعه آهن و سیلیس آذرخش ملایر گفت: صددرصد این مجموعه می‌تواند به عنوان جاذبه گردشگری صنعتی معرفی شود، از طرف دیگر هر واحد صنعتی اطلاعات و نگرشی از حوزه صنعت، توانایی‌ها، نیازها و کمبودهای کشور به بیننده می‌دهد بنابراین واحد فوق نیز می‌تواند برای دانشجویان و محققان به عنوان یک جاذبه معرفی شود و ما نیز از این مسئله استقبال می‌کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه از حدود ۱۵ سال پیش پیشرفت‌های زیادی در عرصه صنعت کشور اتفاق افتاده است، گفت: یکی از نقاط قوت شرکت ما به کارگیری پرسنل مجرب، مسلط و متخصص است، همچنین تولید بهینه، مدیریت تولید و عملکرد تیم تحقیقات و تولید نیز از دیگر موارد موفقیت این مجموعه محسوب می‌شود.

 

مدیر پروژه شرکت آهن و سیلیس آذرخش ملایر با بیان اینکه نیاز فعلی حوزه صنعت کشور مدیریت کار است، مطرح کرد: به عنوان مثال ما برای خرید یک کالا به جای یک نفر باید با ۱۰ نفر قرارداد ببندیم و  شرکت‌هایی را نداریم که بتوانند در این زمینه پاسخگوی بخش صنعت باشند و همه موارد را مدیریت کنند.  

بابایی همچنین اظهار کرد: نیروهای کار که از دانشگاه وارد بازار کار می‌شوند با این محیط آشنایی ندارند، دانش آموختگان تئوری‌ها را آموخته‌اند اما صنعت برای آن‌ها کاملا ناشناخته است بنابراین باید ارتباط بین دانشگاه و صنعت بهتر شود و دانشجویان در کنار درس‌های تئوری از کارخانه‌ها هم بازدید کنند با فضا آشنا شوند تا اصول کار را بیاموزند.

وی نیز در ادامه با بیان اینکه این صنعت یک صنعت پایه و برای صنایع چدن و فولاد استراتژیک است و ارزآوری کاملی دارد، گفت: حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد محصولات این مجموعه صادراتی است، در سال‌های گذشته بیشتر در حوزه صادرات فعالیت می‌کردیم، اما در سال جاری برنامه داریم بازار داخل کشور را تامین کنیم.  

مسعود سالاروند اضافه کرد: این صنعت محصول بسیار مهمی برای صنایع فولاد کشور است در گذشته واردکننده این محصول بودیم، اما در حال حاضر صادرکننده هستیم.

وی میزان اشتغال‌زایی مستقیم فاز یک این شرکت را ۱۴۰ نفر و فاز دو را حدود ۳۰۰ نفر و اشتغال‌زایی غیرمستقیم آن را ۷۰۰ نفر عنوان کرد و افزود: احداث نیروگاه در داخل این مجموعه از اقداماتی است که مطالعات آن انجام شده و در چهار ماه آینده به بهره برداری می‌رسد، این طرح برای اولین بار در شرکت‌های داخلی صورت می‌گیرد و به این صورت است که از خروجی کوره‌ها برق تولید خواهد شد.  

سالاروند درباره مشکلات صادرات این شرکت مطرح کرد: متاسفانه نمی‌توانیم صادرات را به صورت مستقیم صادر کنیم و این اقدام باید با قیمت پایین‌تر و به وسیله واسطه‌ها انجام شود به همین دلیل تولیدکننده ضرر و زیانی را متحمل می‌شود.

بر اساس گزارشی از ایسنا، وی در پایان با اشاره به اینکه این شرکت طی سه سال به عنوان صادرکننده برتر انتخاب شده و بیشتر نیروهای آن از بومیان منطقه ملایر و همدان است، اظهار کرد: مجموعه فوق دو کوره در حال احداث دارد که یکی به زودی احداث و دیگری که بزرگ‌ترین کوره در خاورمیانه است به زودی در دستور کار احداث قرار می‌گیرد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت ورق خودرو
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نود و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: