شانس صعود قیمت طلا تقویت شد

شانس صعود قیمت طلا تقویت شد

بازار طلا سال نوی میلادی را با قدرت شروع کرد و قیمت این فلز ارزشمند در پایان هفته بالای یک هزار و ۸۰۰ دلار ماند و دورنمای کوتاه‌مدت را به شکل قابل ملاحظه‌ای خوش‌بینانه کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، بعضی از تحلیلگران بر این باور هستند که طلا نیروی صعودی فنی جدیدی پیدا کرده است و همزمان، آمار اقتصادی که رشد تورم، مصرف ضعیف‌تر و ابهامات ژئوپلیتیکی روبه‌رشد را نشان می‌دهد، تا حدودی حمایت بنیادین برای این فلز ارزشمند فراهم کرده است. با این حال تحلیلگران دیگر می‌گویند انتظارات بالایی که برای افزایش سریع‌تر نرخ‌های بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا وجود دارد، از ارزش دلار پشتیبانی کرده  است و مانعی برای صعود قیمت طلا ایجاد می‌کند.

در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از تحلیلگران وال استریت، ۱۶ نفر شرکت کردند که از میان آن‌ها ۹ نفر معادل ۵۸ درصد به افزایش قیمت طلا و سه نفر معادل ۱۹ درصد به کاهش قیمت طلا در هفته جاری رای دادند؛ در حالی که چهار نفر معادل ۲۵ درصد نظری نداشتند.

در این بین، ۹۲۸ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه‌گذاران غیرحرفه‌ای شرکت کردند که از میان آن‌ها ۵۲۹ نفر معادل ۵۷ درصد به افزایش قیمت طلا و ۲۲۵ نفر معادل ۲۴ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند؛ در حالی که ۱۷۴ نفر معادل ۱۹ درصد نظری نداشتند.

هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آمریکا با چهار دلار و ۹۰ سنت معادل ۰.۳ درصد کاهش، در یک هزار و ۸۱۶ دلار و ۵۰ سنت بسته شد. با این حال، بهای معاملات این بازار برای کل هفته ۱.۱ درصد رشد داشت.

از نظر بسیاری از تحلیلگران، تورم همچنان از قیمت طلا در سال ۲۰۲۲ پشتیبانی خواهد کرد. شاخص قیمت مصرف‌کننده آمریکا که روز سه‌شنبه منتشر شد، نشان داد نرخ تورم در دسامبر بر مبنای سالانه 7 درصد رشد کرد که بالاترین سطح از ژوئن سال ۱۹۸۲ بود.

کالین سیژینسکی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت مدیریت دارایی SIA در این خصوص، اظهار داشت: انتظار دارم طلا تحت تاثیر تورم بالا روند صعودی ملایمی داشته باشد.

به عقیده تحلیلگران دیگر، توانایی طلا برای صعود به بالای سطح یک هزار و ۸۱۵ دلار می‌تواند از نظر فنی روند صعودی این فلز ارزشمند را در کوتاه‌مدت تقویت کند.

اوله هانسن، مدیر استراتژی کالا در ساکسو بانک به کیتکونیوز گفت: زمان آن فرا رسیده است که طلا از محدوده مقاومتی یک هزار و ۸۳۰ تا یک هزار و ۸۳۵ دلار عبور کند. اخبار مربوط به تحکیم سیاست پولی تاثیر خود را گذاشته‌اند و بازار متوازن‌تر شده و آمادگی بیشتری برای دریافت این اخبار پیدا کرده است.

مارک چندلر، مدیرکل شرکت بانوک برن گلوبال فارکس اظهار کرد: ابهامات فزاینده بازار می‌تواند اندکی حمایت برای طلا در کوتاه‌مدت فراهم کند و وی انتظار دارد قیمت‌ها مقاومت در سطح یک هزار و ۸۳۰ دلار را امتحان کنند.

بر اساس گزارشی از ایسنا، با این حال همه تحلیلگران به افزایش قیمت طلا در کوتاه‌مدت خوش‌بین نیستند. نیکلاس فراپل، مدیرکل جهانی شرکت ای بی سی بولیون بیان کرد: وی به نظاره نشسته است تا ببیند آیا دلار آمریکا پس از هفته پرنوسانی که سپری کرد، می‌تواند اندک حمایتی پیدا کند. افت اخیر دلار بیش از حد به نظر می‌رسد.

دارین نیوسام، رئیس شرکت دارین نیوسام آنالایز تصریح کرد: درباره طلا نظر خنثی دارد زیرا به نظر می‌رسد قیمت‌ها منتظر وقوع اتفاقی هستند. وی نشانه‌هایی را می‌بیند که بازار طلا توجه زیادی به ابهامات ژئوپلیتیکی در اروپای شرقی دارد.

نیوسام خاطرنشان کرد: بازار به تماشای وضعیت سیاسی جهانی نشسته است. طلا منتظر است ببیند روسیه چه اقدامی علیه اوکراین انجام می‌دهد. به احتمال فراوان اونس طلا بین یک هزار و ۸۳۳ تا یک هزار و ۷۸۱ دلار معامله خواهد شد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 88 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: