آغاز پروژه اکتشافی در استان اردبیل
معاون معدن و توسعه صنایع معدنی «ومعادن» خبر داد:

آغاز پروژه اکتشافی در استان اردبیل

معاون معدن و توسعه صنایع معدنی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات با اشاره به آغاز اجرای پروژه اکتشافی در محدوده‌ای به وسعت سه هزار کیلومتر مربع با همکاری متخصصان داخلی و خارجی در استان اردبیل، تولید بانک جامع اطلاعات زمین‌شناسی و شناسایی محدوده‌های مختلف معدنی در این استان را از نتایج اجرای این پروژه دانست.

به گزارش «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، امین صفری در خصوص آخرین اقدامات انجام شده پروژه اکتشافی در استان اردبیل اظهار داشت: با عنایت به تفاهم‌نامه سه‌جانبه که بین شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، استانداری اردبیل و سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان منعقد شده بود، «ومعادن» با همکاری یکی از شرکت‌های مشاوره‌ای معتبر و متخصص و باسابقه در این حوزه، فعالیت اکتشافی خود را در منطقه اردبیل آغاز کرد.

وی وسعت محدوده مورد بررسی را سه هزار کیلومتر مربع عنوان کرد و افزود: با توجه به اهمیت کار و بازه زمانی ۹ الی ۱۲ ماهه که برای اجرای پروژه در نظر گرفته شده است، تیم پروژه به سرعت تعیین و در جلسه‌ای که در همین خصوص در استان اردبیل و با حضور استاندار و مدیران استانی در اربیل برگزار شد، دستورات لازم برای حمایت و همکاری مجموعه‌های ذی‌ربط استان برای اجرای این طرح به تصویب رسید.

معاون معدن و توسعه صنایع معدنی «ومعادن» با اشاره به توان علمی و مالی مناسب «ومعادن» و همچنین تخصص و توانمندی شرکت‌های مشاوره‌ای در کنار نگاه مثبت و حمایتی مسئولان استانی اردبیل، نسبت به اتمام اجرای پروژه زودتر از زمان تعیین شده، ابراز امیدواری کرد و یادآور شد: اجرای این پروژه منجر به شناسایی و معرفی چندین محدوده اکتشافی کوچک‌تر شده و در مراحل بعدی، عملیات اکتشافی تفصیلی بر روی آن‌ها انجام می‌شود.

وی از اجرای طرح ژئوفیزیک هوایی در خطوط با فاصله ۲۵۰ متر به عنوان یکی از بخش‌های این پروژه نام برد که می‌تواند اطلاعات پایه‌ای قوی‌تر و مطمئن‌تری را در اختیار شرکت و همینطور سازمان صمت استان و سایر فعالان معدنی در استان اردبیل قرار دهد.

استفاده از توان و تجربه متخصصان زمین‌شناسی و کارشناسان اکتشاف خارجی و بین‌المللی در اجرای این پروژه از دیگر مواردی بود که صفری در صحبت‌های خود به آن اشاره کرد و ادامه داد: «ومعادن» علاوه بر استفاده از ظرفیت داخلی شرکت، از متخصصان فعال استان اردبیل به واسطه شناخت خوبی که از منطقه و زمین‌شناسی آنجا دارند بهره می‌گیرد.
بر پایه توضیحات معاون معدن و صنایع معدنی شرکت «ومعادن»، پیش‌بینی می‌شود استان اردبیل با قرار گرفتن در کمربند شمال غرب–جنوب شرق کشور، دارای ذخایر مس و پلی‌متال باارزشی باشد و همچنین منابع سنگ آهن مناسبی در این منطقه وجود داشته باشد که به عنوان خوراک اولیه کارخانه فولاد اردبیل مورد استفاده قرار گیرد.

طراحی و اجرای یک برنامه دقیق و مناسب برای اکتشاف موضوع دیگری بود که معاون معدن و توسعه صنایع معدنی «ومعادن» به آن اشاره کرد.

وی این طرح را مناسب برای اکتشاف محدوده‌ها و پهنه‌های بزرگ توصیف کرد و ضمن امیدواری نسبت به سرعت و دقت اجرای این طرح گفت: ما تلاش می‌کنیم از نظر دقت کار به گونه‌ای عمل کنیم که یک بار برای همیشه اطلاعات زمین‌شناسی و اکتشافی مورد نیاز در این منطقه را تولید کنیم و با تکمیل بانک اطلاعاتی در این حوزه، علاوه بر تامین اهداف و منافع شرکت، سایر بخش‌های دولتی و خصوصی نیز از این بانک اطلاعاتی منتفع شوند.

گفتنی است با توجه به اهمیت حوزه اکتشاف و ضرورت شناسایی و معرفی ذخایر جدید در بخش‌های مختلف معدنی در راستای تامین نهاده و خوراک اولیه صنایع معدنی، شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات طرح‌های مختلفی را در بخش اکتشاف در سراسر کشور در دستور کار قرار داده است که پروژه اکتشافی استان اردبیل یکی از آن‌ها بوده و در همین راستا جلسه‌ای با حضور استاندار اردبیل، مدیران ارشد استانی، رئیس سازمان صمت این استان و معاون معدن و توسعه صنایع معدنی «ومعاون» در اردبیل برگزار شد و در آن ضمن ارائه گزارش آخرین اطلاعات جمع‌آوری شده توسط صفری، مصوباتی در زمینه حمایت و همکاری مناسب برای اجرای این پروژه در استان اردبیل صادر شد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
ضرورت اصلاح آیین‌نامه قانون معادن
درخشش «ومعادن» در ارزیابی صد شرکت برتر کشور
تشکیل بزرگ‌ترین کنسرسیوم معدنی کشور
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: