امید به صعود قیمت طلا

امید به صعود قیمت طلا

نتیجه نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد صعود طلا به بالاترین سطح دو ماه گذشته، خوش‌بینی قابل توجهی را در میان تحلیلگران وال استریت و سرمایه‌گذاران خرد به وجود آورده است و بعضی از آن‌‎ها انتظار دارند قیمت این فلز ارزشمند در کوتاه‌مدت به یک هزار و ۸۵۰ دلار صعود کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، این نظرسنجی نشان داد خوش‌بینی در میان سرمایه‌گذاران خرد به بالاترین حد از اواسط نوامبر رسیده است و این در حالی است در آن زمان، قیمت طلا در سطوح فعلی بود. در این بین، خوش‌بینی در میان تحلیلگران بازار هم به بالاترین حد از ماه مه سال ۲۰۱۸ رسیده است. تحلیلگران اظهار کردند طلا توجه زیادی را جلب کرد زیرا سرمایه‌گذاران به تهدید تورم رو به‌ رشد، نوسان رو به‌ رشد بازارهای سهام و ابهامات ژئوپلیتیکی معطوف شدند.

در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از تحلیلگران وال استریت، ۱۸ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۱۶ نفر معادل ۸۹ درصد به افزایش قیمت طلا و دو نفر معادل ۱۱ درصد به کاهش قیمت طلا در هفته جاری رای دادند. در رای‌گیری هفته جاری هیچ فردی نظر خنثی نداشت.

در این بین، یک هزار و ۱۳۴ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه‌گذاران خرد شرکت کردند که از میان آن‌ها ۸۰۱ نفر معادل ۷۱ درصد به افزایش قیمت طلا و ۱۹۷ نفر معادل ۱۷ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند؛ در حالی که ۱۳۶ نفر معادل ۱۲ درصد نظری نداشتند.

نه تنها سرمایه‌گذاران به افزایش قیمت طلا در هفته جاری به میزان قابل توجهی خوش‌بین شده‌اند بلکه شمار مشارکت آن‌ها در جدیدترین نظرسنجی کیتکونیوز به بالاترین حد از اواسط نوامبر رسید. این دورنمای خوش‌بینانه در حالی مطرح شد که قیمت طلا معاملات هفته گذشته را بالای سطح یک هزار و ۸۳۰ دلار به پایان برد. بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آمریکا ۱۰ دلار و ۸۰ سنت معادل ۰.۶ درصد کاهش یافت و در یک هزار و ۸۳۱ دلار و ۸۰ سنت بسته شد اما برای کل هفته ۰.۸ درصد رشد نشان داد که دومین رشد هفتگی متوالی این فلز ارزشمند بود.

اگرچه طلا از اوج قیمتی که ابتدای هفته داشت، فاصله گرفت اما بسیاری از تحلیلگران انتظار دارند قیمت طلا در کوتاه‌مدت حمایت شود.

اوله هانسن، مدیر استراتژی کالای ساکسو بانک، اظهار داشت: هر چند احتمال این وجود دارد که طلا پیرامون سطح یک هزار و ۸۳۰ دلار تحکیم شود اما انتظار قیمت‌های بالاتر را دارد.

وی افزود: با توجه به رفتار بازارهای سهام و تاب‌آوری طلا در برابر افزایش بازده واقعی، تصور می‌کنم این فلز ارزشمند می‌تواند سطح یک هزار و ۸۵۰ دلار را شکسته و رکورد بالای سال ۲۰۲۱ را به چالش بکشد.

بر اساس گزارشی از ایسنا، از نظر بسیاری از تحلیلگران، بزرگ‌ترین عامل تاثیرگذار بر قیمت طلا، سیاست پولی فدرال رزرو است که به نظر می‌رسد هر روز تهاجمی‌تر می‌شود. با این حال بعضی از تحلیلگران می‌گویند انتظارات بازار درباره افزایش نرخ‌های بهره کمی داغ شده و بانک مرکزی آمریکا در نشست سیاست پولی هفته جاری ممکن است انتظارات مذکور را پس بزند.

آدریان دی، رئیس شرکت مدیریت دارایی آدریان دی، بیان کرد: انتظار دارد سیاست پولی برای طلا مثبت باقی بماند. البته همه تحلیلگران نسبت به افزایش قیمت طلا خوش‌بین نیستند. یک تحلیلگر خاطرنشان کرد: اگرچه بانک مرکزی از منحنی تورم عقب مانده است، نرخ‌های بهره واقعی بالاتر می‌روند و این وضعیت، فضای خوبی برای طلا نخواهد بود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: