تحرک چشمگیر در پروژه معدنی بزرگ فولاد خراسان

تحرک چشمگیر در پروژه معدنی بزرگ فولاد خراسان

با امضای قرارداد تامین و ساخت تجهیزات انتقال کارخانه تولید کنسانتره، مجتمع فولاد خراسان گام دیگری برای تسریع در ساخت پروژه کارخانه تولید کنسانتره‌ این شرکت در محل معادن سنگان خواف برداشت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد خراسان، با امضای قرارداد تامین و ساخت تجهیزات انتقال کارخانه تولید کنسانتره، مجتمع فولاد خراسان گام دیگری برای تسریع در ساخت پروژه کارخانه تولید کنسانتره‌ این شرکت در محل معادن سنگان خواف برداشت.

در پی انعقاد تفاهم‌نامه تسریع در پروژه احداث کارخانه تولید کنسانتره سنگ‌آهن «مجتمع فولاد خراسان» در آبان ماه سال جاری، روند عملیات اجرایی این کارخانه تحرکی جدی به خود گرفته است.

به گفته‌ مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان، با اقدامات طرف‌های مشارکت، در دو ماه گذشته و در چارچوب تفاهم‌نامه، در حوزه‌های مهندسی، تامین و اجرا، این پروژه کاملا از رکود خارج شده و پیشرفت فیزیکی پروژه در همین مدت نشان‌دهنده ایجاد پویایی و رونق در کارگاه ساخت این پروژه عظیم است و این پروژه حتی می‌تواند زودتر از زمان پیش‌بینی شده به بهره‌برداری برسد.

کسری غفوری با اعلام اینکه خوشبختانه سهامداران شرکت «تهیه و تولید مواد معدنی شرق فولاد خراسان» مرحله سوم افزایش سرمایه این شرکت را مصوب کردند، اظهار امیدواری کرد که با ثبت و اجرای این افزایش سرمایه، منابع مالی مورد نیاز برای تسریع در روند احداث این پروژه قبل از پایان سال جاری فراهم شود.

وی، امضای قرارداد تامین تجهیزات اصلی انتقال و انبارش مواد با شرکت «DHHI» چین، عقد قراردادهای تجهیزات انتقال و توزیع نیرو و نیز قرارداد ساخت باقی‌مانده تجهیزات انتقال سنگ را از اقدامات صورت گرفته در هفته‌های اخیر عنوان کرد و افزود: عملیات سیویل سایت، ادامه پوشش انبار کنسانتره، ادامه اجرا و نصب تجهیزات انتقال، اجرا و نصب برخی تجهیزات و تاسیسات مکانیکال و نیز اجرای معماری ساختمان‌های اداری و غیر صنعتی را از اقدامات رضایت بخش صورت گرفته در راستای تسریع در اجرای این پروژه در دو ماه اخیر ذکر کرد.

مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان، سپردن تضامین لازم از سوی کنسرسیوم ساخت پروژه و عقد قراردادهای ساخت و تامین تجهیزات را گام‌های کلیدی در این مرحله از کار برشمرد و گفت: نشان‌دهنده پویایی و تحرک قابل قبول در این پروژه مهم و کلیدی است.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه به عنوان قطعه اصلی پازل «پایداری تولید فولاد در استان خراسان»، کانون توجه هیئت مدیره، مدیران ارشد و سهامداران عمده فولاد خراسان در ماه‌های آینده خواهد بود.

غفوری بیان کرد: راه‌اندازی کارخانه سنگ‌آهن در سنگان خواف، نه تنها یک راهبرد در جهت «تامین منافع ذی نفعان و سهامداران»، بلکه با نگاهی بلندمدت، اقدامی اساسی برای «پایداری تولید فولاد در شرق کشور» خواهد بود، چرا که «مجتمع فولاد خراسان» با لحاظ اهمیت تکمیل زنجیره تولید، اینک تمام حلقه‌های پسامعدنی در تولید فولاد را در زنجیره تولید خود فراهم کرده و به آستانه اتصال به ذخایر معدنی استان رسیده است. راه‌اندازی دوباره پروژه سنگان، که متاسفانه در دهه گذشته علی‌رغم اهمیت آن به دلایل گوناگون پیشرفت مطلوب را نداشته است، در یک سال گذشته مهم‌ترین برنامه توسعه‌ای شرکت بوده و در کنار همه فراز و فرودهای تولید، اصلی‌ترین پرونده روی میز مدیریت شرکت تلقی شده است.

مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان از اهتمام به این پروژه، فراتر از مبحث تولید، به عنوان «مسئولیت اجتماعی» مجتمع فولاد خراسان، به عنوان بنگاه مادر تولید فولاد در خراسان رضوی یاد و تصریح کرد: این مسئولیت ایجاب می‌کند که پروژه استحصال سنگ‌آهن از ذخایر غنی استان به عنوان سرمنزل طرح‌های توسعه‌ای این شرکت نشانه‌گذاری شود.

وی در ادامه اذعان کرد: ایجاد هزاران فرصت شغلی جدید، پایداری تولید از رهگذر تکمیل زنجیره ارزش، پیشگیری از خام‌فروشی و ایجاد ارزش‌ افزوده بالاتر در کنار ایجاد رونق اقتصادی و تحول در زیست و معیشت مردم منطقه و نیز جذب و حفظ صدها نیروی توانمند و متخصص از بدیهی‌ترین نتایجی است که برای ما به عنوان یک بنگاه و شهروند حقوقی مسئول، محل اعتنا و اهتمام است.

کسری غفوری در پابان با قدردانی از همراهی سهامداران عمده و هیئت مدیره فولاد خراسان، مدیران حاکمیتی در استان و کشور گفت: با حمایت وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و مجموعه‌های تابعه به ویژه «صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر»، خوشبختانه گام‌هایی اساسی برای احیای این پروژه ارزشمند برداشته شده و امیدواریم با ادامه قاطعانه آن نبض تولید فولاد در شرق کشور، با به تپش درآمدن کارخانه تولید کنسانتره در سنگان، پایدار شود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: