تقسیم سود 575 تومانی در مجمع «فسبزوار»
«فلزات آنلاین» گزارش می‌دهد؛

تقسیم سود 575 تومانی در مجمع «فسبزوار»

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پارس فولاد سبزوار با حضور 88 درصدی سهامداران رای به تقسیم سود پنج هزار و 750 ریالی میان سهامداران داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، مجمع عمومی عادی شرکت پارس فولاد سبزوار با موضوع استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی، تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به  30 آذر 1400، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی، انتخاب روزنامه کثیر‌الانتشار، تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره و تعیین پاداش هیئت مدیره با حضور 88 درصدی سهامداران در سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد.

این مجمع با حضور اعضای هیئت رئیسه در جایگاه قانونی، قرائت دستور جلسه از سوی ریاست مجمع عمومی و معرفی اعضای هیئت رئیسه رسمیت یافت.

مجتبی شعبانی، مدیرعامل شرکت پارس فولاد سبزوار در این مجمع در خصوص عملکرد این شرکت در سال مالی منتهی به 30 آذر ماه سال 1400 اظهار داشت: شرکت پارس فولاد سبزوار در اردیبهشت سال 1397 تولید خود را آغاز کرد. این شرکت با هدف تولید 800 هزار تن آهن اسفنجی، 70 هزار تن بریکت سرد و 800 هزار تن فولاد احداث شد.

وی افزود: در سال مالی منتهی به 30 آذر 1400 خوشبختانه شرکت پارس فولاد سبزوار با همکاری مدیران و کارکنان شرکت جهش درآمد و سود قابل توجهی را تجربه کرد. به طوری که سود شرکت از یک هزار و 200 میلیارد تومان در سال مالی قبل، با جهش 116 درصدی به بیش از دو هزار و 500 میلیارد تومان رسید. همچنین درآمد شرکت در سال مالی 1400 حدود 6 هزار و 399 میلیارد تومان بود که این میزان نیز نسبت به سال مالی قبل از آن رشد 129 درصدی را نشان می‌دهد. ضمن اینکه سود هر سهم شرکت پارس فولاد سبزوار در پایان سال مالی 6 هزار و 491 ریال بود که این میزان نیز نسبت به سال قبل از آن از رشد 116 درصدی برخوردار بوده است.

مدیرعامل شرکت پارس فولاد سبزوار خاطرنشان کرد: چندین پروژه در حوزه زیرساخت در دست اقدام داریم که به طور میانگین 91 درصد پیشرفت دارد. از جمله این پروژه‌ها می‌توان به تصفیه‌خانه، آبرسانی، برق‌رسانی، گازرسانی، جاده‌های دسترسی و ریلی کردن انتقال گندله به مجتمع از خط ریلی اصلی و... اشاره کرد. این پروژه در سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا با تاخیر مواجه شدند اما سرعت پیشرفت آن‌‎ها در ماه‌های اخیر بیشتر شده و کندی پیشرفت جبران خواهد شد.

شعبانی یادآور شد: در گذشته گندله مورد نیاز شرکت به طور کامل از طریق حمل جاده‌ای منتقل می‌شد که این موضوع محدودیت‌هایی را برای شرکت به وجود آورده بود. خوشبختانه با تمهیداتی که اندیشیده شد، تمامی مواد اولیه از معدن سنگان تا دو کیلومتری مجتمع توسط راه آهن منتقل می‌شود. این امر علاوه بر اینکه ترافیک جاده‌ای را کاهش داده، در کنار آن هزینه‌های حمل را نیز کم کرده است. در سال جاری با نصب تجهیزات جدید میزان تولید از 90 تا 95 تن بر ساعت به 110 تن بر ساعت رسیده است.

وی تصریح کرد: در سال جاری شرکت پارس فولاد سبزوار توانست موفقیت‌ها و افتخارات متعددی را کسب کند که مهم‌ترین آن پذیرش در بورس بود. همچنین گواهینامه تعهد به تعالی سازمانی را کسب کردیم. ضمن اینکه در مقوله HSE تقدیرنامه دریافت کردیم.

مدیرعامل شرکت پارس فولاد سبزوار تاکید کرد: یک مجموعه زمانی موفق خواهد بود که همه عوامل در کنار هم کار کنند. در پارس فولاد سبزوار بخش بازرگانی، بومی‌سازی و توسعه بسیار فعال بوده و از هماهنگی و رشد خوبی برخوردار بوده است. به طوری که واحد بومی‌سازی شرکت با تمهیداتی که صورت داد، توانست 15 میلیون یورو در سال مالی گذشته صرفه‌جویی ارزی داشته باشد.

شعبانی عنوان کرد: علی‌رغم قطعی برق در تابستان و قطعی گاز در زمستان، خوشبختانه تولید شرکت مطابق با بودجه پیش‌بینی‌ شده بود و حدود 18 هزار تن از آن بالاتر رفت. این موفقیت به این دلیل به دست آمد که در زمان توقف تولید به دلیل قطعی گاز، توانستیم تعمیر و نگهداری اساسی کارخانه را انجام دهیم.

وی ابراز کرد: پارس فولاد سبزوار در اردیبهشت ماه سال جاری برای نخستین بار آهن اسفنجی خود را در بورس کالای ایران برای شفاف‌سازی فروش و حذف واسطه‌ها عرضه کرد. در حال حاضر نیز تمام محصولات شرکت در بورس عرضه می‌شود.

مدیرعامل شرکت پارس فولاد سبزوار مطرح کرد: کارخانه در یک منطقه کمتر توسعه یافته احداث شده و از این رو، شرکت در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی بسیار فعال است و در زمینه ساخت مدارس، بسته‌های حمایتی، آموزشی، بهداشتی و غذایی فعالیت کرده است. در حال حاضر دو مدرسه در منطقه در حال ساخت داریم.

شعبانی برنامه شرکت پارس فولاد سبزوار در سال جاری مالی را ادامه تولید و فروش مطابق با بودجه تعیین شده، تکمیل خط ریلی از راه آهن اصلی تا مجتمع و افزایش ظرفیت اعلام کرد.

در ادامه، مسعود سمیعی‌نژاد، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان و ریاست مجمع، طی سخنانی اظهار داشت: با توجه به وضعیت تامین گاز و برق صنعت فولاد کشور، شرکت پارس فولاد سبزوار تمهیدات خوبی را برای این منظور اندیشید. همچنین هیئت مدیره در یک تصمیم شجاعانه افزایش ظرفیت را در دستور کار قرار داد.

وی افزود: بزرگ‌ترین مزیت شرکت پارس فولاد سبزوار نسبت به سایر طرح‌های هفتگانه فولادی برای سهامداران، دسترسی آسان به مواد اولیه است و از شرکت‌های زیرمجموعه سرمایه‌گذاری پارسیان تامین می‌شود. بنابراین نگرانی در مورد کمبود مواد اولیه نخواهد داشت.

سمیعی‌نژاد خاطرنشان کرد: قرار بود در فولاد سبزوار یک طرح فولادسازی به ظرفیت 800 هزار تن اجرا شود که با توجه به تحریم‌ها و گذشت زمان، فاینانس طرح که برای یک شرکت چینی بود منقضی شده و اکنون منتظر تعیین تکلیف این فاینانس به مبلغ 31 میلیون یورو هستیم. به محض اینکه این فاینانس تعیین تکلیف شود، طرح فولادسازی را آغاز خواهیم کرد.

پس از صحبت‌های مدیرعامل و رئیس مجمع، حسابرس و بازرس قانونی بندهای خود از گزارش هیئت مدیره را قرائت و رئیس مجمع نیز دستورات لازم برای رعایت بندها را صادر کرد.

در پایان مجمع عمومی عادی شرکت پارس فولاد سبزوار، صورت‌های مالی سال منتهی به 30 آذر ماه سال 1400 تصویب شد.

موسسه حسابرسی رایمند و همکاران به عنوان بازرس قانونی و حسابرس اصلی انتخاب شد.

روزنامه‌ دنیای اقتصاد و اطلاعات به عنوان روزنامه‌ کثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های شرکت معرفی شدند.

همچنین ایمیدرو، شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان، شرکت لوتوس، شرکت ساختمانی پارسیان و اپال کانی پارس به عنوان اعضای حقوقی هیئت مدیره شرکت پارس فولاد سبزوار انتخاب شدند.

مجمع شرکت پارس فولاد سبزوار مبلغ 12 میلیارد تومان سرمایه را به مسئولیت‌های اجتماعی اختصاص داد.

سود کلی این شرکت دو هزار و 500 میلیارد تومان بود که با موافقت سهامداران، سود تخصیص یافته به سهامداران 575 تومان به ازای هر سهم تعیین شد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
عملکرد موفق در سودآوری و تولید/ انتظار برقراری عدالت در توزیع گاز را داریم
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 88 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: