هزار تن آلومینیوم روی دست ایرالکو ماند
معامله یک هزار 600 تنی آلومینیوم در یک هفته

هزار تن آلومینیوم روی دست ایرالکو ماند

در شرایطی که هفته سوم بهمن ماه معاملات خوبی در بازار آلومینیوم رقم خورد، اما در هفته چهارم باز هم شاهد مازاد عرضه این محصول در بورس کالا بودیم. هر چند که اغلب معاملات هفته سوم به شمش آلیاژی تعلق داشت، اما باقی ماندن آلومینیوم روی رینگ بدون متقاضی مطلوب زنجیره نیست و چاره‌ای جز صادرات را برای ایرالکو باقی نمی‌گذارد.

به گزارش فلزات آنلاین، روند سینوسی قیمت آلومینیوم در بازار داخلی و بازارهای بین‌المللی ادامه دارد و هر هفته شاهد رفت و برگشت‌های قیمت در بازار آلومینیوم هستیم. در بازارهای جهانی برای چندمین ماه متوالی قیمت آلومینیوم به بیش از 2 هزار و 200 دلار افزایش یافت و بار دیگر به کمتر از آن سقوط کرد. در بازار داخلی نوسان بیشتر از بازار خارجی بود و نرخ ارز نیز بر این نوسان اثر زیادی گذاشت. چرا که طی دو ماه گذشته نرخ ارز بیش از 20 درصد رشد داشت و به رشد قیمت بسیاری از فلزات اساسی در کشور ما دامن زد. البته این روند افزایش قیمت آلومینیوم در بازار داخلی متوقف شده و شاهد اندکی کاهش قیمت در بازار بودیم.

در بازار داخلی مشخص نیست که چه می‌گذرد به‌طوری که زمانی مصرف‌کنندگان از اینکه قیمت‌ها بالا است، گلایه می‌کردند و بازار آزاد را ترجیح می‌دادند و زمانی نیز با قیمت آلومینیوم در بازار آزاد مشکل داشتند و بورس کالا را برای انجام معاملات ترجیح می‌دادند. طی ماه‌های اخیر نیز عدم حضور شرکت آلومینیوم المهدی ـ هرمز جنوب در بورس کالا، باعث گلایه بسیاری از این مصرف‌کنندگان شده است. این در حالی است که روند معاملات آلومینیوم در بورس کالا مشخص نیست و در واقع بسیاری از موارد عرضه‌های آلومینیوم به فروش نمی‌رود. به‌عنوان نمونه بیلت یکی از محصولات مهم آلومینیومی است که طی ماه‌های اخیر کمتر مورد معامله قرار گرفته است. اما در تابستان که روند عرضه این محصول با وقفه مواجه شده بود، باز هم شاهد اعتراضات در بورس کالا بودیم. متاسفانه مصرف‌کنندگان روند مشخصی را برای خرید طی نمی‌کنند و همین موضوع باعث سرگردانی عرضه‌های آلومینیوم در بورس کالا شده است.

نمودار 1 حاکی از آن است که طی هفته گذشته یعنی از 21 تا 26 بهمن ماه سال 1396، 2 هزار و 600 تن شمش و بیلت از سوی شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) در بورس کالای ایران عرضه شد که در مقابل آن بیش از یک هزار و 600 تن تقاضا وجود داشت و در نهایت نیز تقریبا به میزان یک هزار و 600 تن معامله صورت گرفت. در این میان شمش آلومینیوم با گرید 99.8 به میزان 2 هزار تن عرضه شد که در مقابل آن یک هزار و 600 تن تقاضا وجود داشت و به همین میزان نیز معامله صورت گرفت. بیلت نیز از سوی ایرالکو به میزان 600 تن عرضه شد که در مقابل آن 60 تن تقاضا وجود داشت که در نهایت نیز به میزان 40 تن معامله صورت گرفت. در نتیجه بازار شاهد مازاد یک هزار تنی عرضه آلومینیوم بود.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
عدم وجود متولی در صنعت آلومینیوم، بهانه است
نوسانات ارزی، صنعت آلومینیوم را تخریب می‌کند
متقاضیان روی خوش به آلومینیوم نشان دادند
تقاضای زیاد، معامله کم، آفت بازار آلومینیوم است
عرضه و معاملات آلومینیوم کاهش یافت
بازار آزاد، رقیب عرضه ایرالکو در بورس
معاملات آلومینیوم کمتر از حد انتظار است
تمایل کم آلومینیوم‌سازان به بورس، باعث کاهش معاملات شد
ایرالکو بیشترین سهم بازار آلومینیوم بورس کالا را در اختیار دارد
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: