در سال آتی، واحدهای فرآوری سیار را برای معادن کوچک، احداث می‌کنیم
سرپرست مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران:

در سال آتی، واحدهای فرآوری سیار را برای معادن کوچک، احداث می‌کنیم

مرکز تحقیقاتی فرآوری مواد معدنی ایران، دوشنبه 30 بهمن میزبان رسانه‌ها بود. این بازدید به منظور آشنایی با توانمندی‌ها و پتانسیل‌های صنعتی و معدنی کشور در استان البرز، انجام گرفت. در ادامه این بازدید نیز، نشستی مطبوعاتی با حضور غلامرضا ملاطاهری، سرپرست مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران، برگزار شد. ملاطاهری در این نشست مطرح کرد: مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران، به‌عنوان بازوی توانمند ایمیدرو در طول ۲ سال گذشته نقش ویژه‌ای درخصوص اکتشاف و فرآوری مواد معدنی بر عهده گرفته است.

به گزارش فلزات آنلاین، سرپرست مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران افزود: فاز بعدی اقدامات این مرکز، امکان سنجی است. یعنی استحصال اقتصادی ذخایر کشف شده، بررسی می‌شود.

وی دیگر برنامه‌های این مرکز را، مهندسی معکوس و ساخت دستگاه‌های جدید دانست؛ چراکه اکنون کشور با تنگنای خرید تجهیزات نوین مواجه است. برهمین اساس رویکرد جدید ما، تبدیل دانش به فناوری است؛ ساخت این فناوری با بهینه کردن شرایط و کاهش مصرف آب و انرژی در دستور کار قرار دارد. یکی از شاخصه‌های اصلی برای تحقق اهداف اکتشافی و فرآوری به‌ویژه در حوزه عناصر نادر خاکی، بهبود در روابط بین الملل است. بر همین اساس نیز تلاش‌هایی برای بهبود همکاری در این حوزه با کشورهای فنلاند، آفریقای جنوبی، چین و استرلیا انجام گرفته است.

غلامرضا ملاطاهری گفت: در سه سال اخیر، پروژه‌های اجرا شده در این مرکز به عنوان، طرح‌های پژوهشی برتر انتخاب شدند. در سال ۹۴ طرح آنتیموان که توسط این مجموعه اجرایی شد، طرح برتر شد. در سال 95 نیز طرح عناصر نادر خاکی موفق به دریافت این نشان شد. در سال جاری نیز طرح توسعه واحدهای سیار فرآوری، به‌عنوان طرح برتر انتخاب شد. اکنون این مرکز در نظر دارد تا در سال آتی، توسعه واحدهای فرآوری سیار را در دستور کار خود قرار دهد.

وی تاکید کرد: در بسیاری از معادن کوچک، احداث واحدهای فرآوری، توجیه اقتصادی ندارد؛ این طرح به منظور، اجرای فرآوری با سود اقتصادی در معادن کوچک، اجرایی خواهد شد. با اجرای شدن طرح واحدهای فرآوری سیار، بخش عمده ای از معادن کوچک و غیرفعال، فعال می‌شوند.

ملاطاهری افزود: در پی آن هستیم، با صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی، تفاهم‌نامه‌ای امضا کنیم تا نیاز مالی طرح یاد شده را تامین کند.

سرپرست مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران گفت: براساس نظرات دکتر کرباسیان به‌عنوان رئیس هیات عامل ایمیدرو، در طول سال‌های اخیر تلاش شده تا واحدهای زیرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت با یکدیگر همکاری کنند. این همکاری موجبات توسعه بهره‌وری در عملکرد آن‌ها را به‌دنبال دارد. بر همین اساس نیز، اخیرا تفاهمی با سازمان زمین‌شناسی منعقد شد تا از اطلاعات اکتشافی این سازمان استفاده کنیم.

غلامرضا ملاطاهری اینطور گفت: در سال ۹۷، نخستین تست پیوسته استحصال عناصر نادر خاکی را اجرایی می‌کنیم. اگر این تست با موفقیت اجرایی شود، در ادامه این طرح وارد فاز صنعتی و جذب سرمایه‌گذار می‌شود.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
ارتباطات بین‌المللی، راهگشای تولید فلزات استراتژیک
برنامه ایمیدرو برای ورود به زنجیره تأمین فلزات صنایع پیشرفته
برگزاری گارگاه آموزشی مدیریت پسماند در صنایع معدنی
گام بلندی در جهت فعال‌سازی معادن کوچک برداشته شد
برنامه های توسعه ای مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی در سال 97
تقویت همکاری ایران و اروپا در حوزه معادن و فلزات
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
بنر صبانور
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: