افزایش قیمت میلگرد چین در بازار معاملات آتی

افزایش قیمت میلگرد چین در بازار معاملات آتی

با توجه به کاهش تقاضا به دلیل شیوع کرونا، قیمت میلگرد فولادی داخلی چین در بازار لحظه‌ای (اسپات) ثابت بود اما در بازار معاملات آتی افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از کالا خبر، قیمت میلگرد فولادی داخلی چین در بازار معاملات آتی در روز جمعه (۲۵ مارس) افزایش یافت. این در حالی است که فعالان بازار تقاضای خوبی را برای دو ماه آینده پیش‌بینی کردند، اما قیمت‌ در بازار اسپات در میان معاملات غیرفعال ثابت بود.

ارزیابی روزانه فست مارکت نشان داد قیمت میلگرد فولادی داخلی در شرق چین (شانگهای) در روز جمعه (۲۵ مارس) در محدوده چهار هزار و ۹۵۰ – چهار هزار و ۹۷۰ یوان (۷۷۸ – ۷۸۱ دلار) در هر تن بود. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل بدون تغییر بوده است.  

همچنین طبق ارزیابی روزانه فست مارکت قیمت میلگرد فولادی داخلی در شمال چین (پکن) در روز جمعه (۲۵ مارس)  در محدوده چهار هزار و ۸۲۰ – چهار هزار و ۸۵۰ یوان در هر تن شنیده شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل ۴۰ یوان در هر تن افزایش یافته است.  

فعالان بازار اعلام کردند تقاضا برای میلگرد فولادی در شرق چین در هفته منتهی به ۲۵ مارس ضعیف شده است. بررسی‌ها نشان داد این تضعیف تقاضا به دلیل مشکلات حمل و نقل ناشی از آخرین قرنطینه‌های اعمال شده برای مهار گسترش کووید- ۱۹، همراه با بارش باران‌های شدید در مناطق خاص بوده است.

بنابراین قیمت میلگرد فولادی داخلی چین در روز جمعه بدون تغییر باقی ماند، با اینکه معاملات آتی قوی بودند.

معامله‌گران گزارش دادند با این وجود، افزایش قیمت میلگرد فولادی در اوایل هفته به این معنی است که قیمت‌ها اکنون ۱۰ تا ۲۰ یوان در هر تن بالاتر از جمعه گذشته است.

در همین حال به نقل از منابع خبری، قیمت میلگرد فولادی داخلی در شمال چین در روز جمعه (۲۵ مارس) بدون تغییر بود. این در حالی است که نسبت به هفته قبل ۴۰ یوان به ازای هر تن صعود داشته که به دلیل افزایش قیمت در اوایل هفته بود.

تحلیلگران بازار گزارش دادند با توجه به اینکه قرنطینه کووید- ۱۹ در حال حاضر در تانگشان که تامین‌کننده اصلی میلگرد فولادی در شمال کشور است برقرار است، به تشدید عرضه از طریق کاهش ذخایر ادامه خواهد داد و فعالان بازار انتظار دارند قیمت میلگرد فولادی در شمال کشور چین افزایش یابد.

یک تاجر در شانگهای در مورد موجودی میلگرد فولادی در هفته آینده اظهار کرد: ممکن است مهار شیوع ویروس کووید یک هفته یا بیشتر در شانگهای طول بکشد، بنابراین معامله‌گران در مورد رزرو میلگرد در کارخانه‌های فولادی محتاط هستند. این امر باعث می‌شود که موجودی میلگرد در هفته آینده کاهش یابد و از قیمت‌‌ها حمایت کند.

از ساعت ۳ بعدازظهر روز جمعه (۲۵ مارس) در تانگشان، بیلت فولادی با قیمت چهار هزار و ۷۵۰ یوان در هر تن معامله شد. باید توجه داشت که قیمت اعلام شده برای بیلت فولادی شامل مالیات بر ارزش افزوده در تانگشان است. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز پنج‌شنبه بدون تغییر بوده است.

بیشترین قرارداد معاملات آتی میلگرد فولادی داخلی چین که مربوط به ماه می است که در روز جمعه با قیمت پنج هزار و ۱۳ یوان به ازای هر تن بسته شد. این در حالی است که قیمت پایانی میلگرد فولادی نسبت به روز پنج شنبه حدود ۶۸ یوان در هر تن افزایش داشته است.

تحلیلگران بازار خبر دادند که میانگین قیمت میلگرد فولادی داخلی چین در ماه دسامبر برابر ۴۷۹ هزار و ۳۹۱ در ماه ژانویه برابر ۴۷۱ هزار و ۴۴۷ و در ماه فوریه برابر ۴۸۲ هزار و ۱۲۵ یوان در هر تن درب کارخانه شرق چین بود که در روز جمعه (۲۵ مارس) به چهار هزار و ۹۶۰ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی رسید.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: