50 شرکت برتر بورس کالا در 1400

50 شرکت برتر بورس کالا در 1400

در آماری قابل توجه، طی سال 1400 بیش از 76 میلیون و 133 هزار تن انواع محصول به ارزش 630 هزار و 664 میلیارد تومان در بازار فیزیکی بورس کالا مورد دادوستد قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از کالا خبر، بررسی آمار معاملات بازار فیزیکی بورس کالا در سال ۱۴۰۰ نشان می‌دهد که در مجموع بیش از ۷۶ میلیون و ۱۳۳ هزار تن انواع محصول به ارزش ۶۳۰ هزار و ۶۶۴ میلیارد تومان در تالارهای مختلف مورد دادوستد قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات صورت گرفته در گروه محصولات صنعتی و معدنی با معامله ۵۷ میلیون و ۴۸۳ هزار تن انواع محصول رقم خورد. ارزش معاملات این محصولات نیز ۳۶۹ هزار و ۸۹۱ میلیارد تومان گزارش شده است.

مجموع فروش محصولات پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی نیز در این دوره ۱۸ میلیون و ۲۷۵ هزار تن گزارش شده که ارزشی معادل ۲۵۲ هزار و ۸۷۸ میلیارد تومان را رقم زده است.

۵۰ شرکت برتر

نگاهی به فهرست برترین‌های بورس کالا نشان می‌دهد که به ترتیب بیشترین ارزش فروش به شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، فولاد خوزستان، ذوب آهن اصفهان، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان، پتروشیمی تندگویان، پالایش نفت تهران (تندگویان)، فولاد هرمزگان جنوب، پتروشیمی بندر امام، پتروشیمی شازند، نفت جی، پتروشیمی مارون، پتروشیمی اروند، صنعتی و معدنی چادرملو، پلی پروپیلن جم، پتروشیمی امیرکبیر، جهان فولاد سیرجان، مجتمع فولاد خراسان و پتروشیمی جم اختصاص یافت.

همچنین شرکت‌های پتروشیمی تبریز، آلومینیوم ایران (ایرالکو)، فولاد سیرجان ایرانیان، مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب، آهن و فولاد ارفع، پتروشیمی پارس، فولاد کاوه جنوب کیش، ورق خودروی چهارمحال بختیاری، صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه، توسعه آهن و فولاد گل‌گهر، پالایش نفت امام خمینی (شازند)، نوید زرشیمی، نفت و گاز سیه فام، پالایش نفت آبادان، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، شرکت فولاد زرند ایرانیان، مجتمع سرب و روی انگوران، معدنی و صنعتی گل‌گهر، مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد و پتروشیمی آریا ساسول از دیگر شرکت‌های برتر بورس کالا بودند.

شرکت‌های آلومینای ایران، پتروشیمی غدیر، پتروشیمی رجال، فولاد امیرکبیر کاشان، نفت پاسارگاد بندرعباس، صنعتی و معدنی اپال پارسیان سنگان، پالایش نفت تبریز، سنگ‌آهن گل‌گهر، توسعه صنایع پتروشیمی پلی استایرن انتخاب و پتروشیمی مهر نیز در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

۱۰ شرکت برتر

همان طور که بالا ذکر شد بررسی ارزش فروش شرکت‌ها در بازار فیزیکی بورس کالای ایران طی سال ۱۴۰۰ نشان می‌دهد که شرکت‌های مانند فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و فولاد خوزستان در مکان‌های اول تا سوم قرار گرفتند و پس از آن‌ها نیز شرکت‌های ذوب آهن اصفهان، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان، پتروشیمی تندگویان، پالایش نفت تهران (تندگویان)، فولاد هرمزگان جنوب و پتروشیمی بندرامام به ترتیب در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

شرکت فولاد مبارکه اصفهان با ثبت معامله پنج میلیون و ۳۳۵ هزار و ۳۲۰ تن محصول شامل انواع ورق فولادی و تختال ارزشی معادل ۱۰۹ هزار و ۹۴۲ میلیارد تومان را به ثبت رساند و در رتبه نخست ایستاد.

شرکت ملی صنایع مس ایران با فروش ۲۷۹ هزار و ۸۱۳ تن مس کاتد، مس کم عیار، سولفور مولیبدن، اسید سولفوریک، کنسانتره فلزات گران‌بها و اکسید مولیبدن به ارزش بیش از ۵۴ هزار و ۵۵۸ میلیارد تومان در جایگاه دوم ایستاد.

شرکت فولاد خوزستان با ثبت معامله یک میلیون و ۳۶۹ هزار و ۶۰ تن شمش بلوم، تختال و آهن اسفنجی ارزش ۱۹ هزار و ۲۶۳ میلیارد تومانی را رقم زد و در جایگاه سوم قرار گرفت.

شرکت ذوب آهن اصفهان نیز با فروش یک میلیون و ۲۹۸ هزار و ۶۹۷ تنی انواع تیرآهن و میلگرد، شمش بلوم، چدن، ریل آهن، بنزن و آهن اسفنجی ارزشی بالغ بر ۱۸ هزار و ۶۵۲ میلیارد تومان را رقم زد و چهارم شد.

شرکت پالایش نفت بندرعباس با ثبت معامله دو میلیون و ۱۳۱ هزار و ۵۰۰ تن وکیوم باتوم، لوب کات سنگین، گوگرد گرانوله، سلاپس واکس و گوگرد کلوخه ارزشی بیش از ۱۷ هزار و ۸۳۵ میلیارد تومان را رقم زد و بعد از شرکت ذوب آهن در جایگاه پنجم ایستاد.

پس از آن شرکت پالایش نفت اصفهان با ثبت معامله دو میلیون و ۲۰۸ هزار و ۷۵۴ تن وکیوم باتوم، لوب کات سبک، گوگرد گرانوله، ضایعات فلزی و شیمیایی و گوگرد کلوخه به ارزش بیش از ۱۷ هزار و ۵۸۶ میلیارد تومان ششم شد.

شرکت پتروشیمی تندگویان با فروش ۵۸۱ هزار و ۱۴۹ تن انواع پلی اتیلن و نخ پلی استر در گریدهای مختلف ارزش نزدیک به ۱۶ هزار و۶۹۴ میلیارد تومان را رقم زد و در جایگاه هفتم قرار گرفت.

پس از آن نیز شرکت پالایش نفت تهران (تندگویان) با ثبت معامله یک میلیون و ۴۵۸ هزار و ۸۵۰ تن وکیوم باتوم، لوب کات سبک و سنگین و گوگرد گرانوله موفق به ثبت ارزش ۱۳ هزار و ۵۱۳ میلیارد تومان شد و جایگاه هشتم را به خود اختصاص داد.

شرکت فولاد هرمزگان جنوب با دادوستد ۷۶۷ هزار و ۳۴۰ تن تختال به ارزش بیش از ۱۲ هزار و ۴۸ میلیارد تومان رتبه نهم را کسب کرد و بعد از آن شرکت پتروشیمی بندر امام با ثبت معامله ۳۵۴ هزار و ۷۲۱ تن پلی اتیلن سبک و سنگین، پلی وینیل کلراید، زایلین و استایرن بوتادین به ارزش نزدیک به ۱۱ هزار و ۶۷ میلیارد تومان در جایگاه دهم جای گرفت.

در جدول زیر فهرست ۵۰ شرکت تولیدی به ترتیب بالاترین ارزش فروش محصولاتشان در بورس کالای ایران طی سال ۱۴۰۰ آمده است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 90 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: