تامین ماده معدنی، معضل بزرگ صنعت سرب و روی

تامین ماده معدنی، معضل بزرگ صنعت سرب و روی

عضو هیئت مدیره شرکت ملی سرب و روی ایران، بزرگ‌ترین مشکل صنعت سرب و روی را تامین ماده معدنی عنوان کرد و گفت: طبیعی است که به خاطر استفاده شرکت‌های تولیدکننده روی از خاک معدن انگوران، خاک این معدن رو به اتمام است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، کمال سعادتی در آیین تجلیل از کارگران شرکت سرب و روی زنجان که با حضور محمود علیپور جدی، مدیرعامل هلدینگ توسعه معادن روی ایران برگزار شد، با اشاره به اینکه همه واقف هستند که صنعت شهر زنجان به صنعت سرب و روی وابسته است، بیان کرد: در زمان تاسیس و ایجاد تشکیلات عظیم شرکت سرب و روی، وضعیت معدن انگوران از نظر خاک معدنی مناسب بود و  خاک معدنی مورد نیاز را تامین می‌کرد اما در حال حاضر این امکان از تولیدکنندگان بسیاری گرفته شده است.

 وی با اشاره به اینکه مشکل صنعت سرب و روی به ویژه در این مجموعه، تامین خاک چه از داخل و چه از خارج از کشور است، افزود: اگر خاک معدنی محتوی سرب و روی برای تولیدکنندگان وجود داشته باشد، چرخ صنعت از حرکت نمی‌ایستد و تولید و اشتغال هم حفظ خواهد شد.

 عضو هیئت مدیره شرکت ملی سرب و روی ایران با تاکید بر اینکه تحریم‌ها به عنوان دومین مشکل، گریبان‌گیر هلدینگ توسعه معادن روی ایران شده است، تصریح کرد: فروش در بازار داخل و صادرات به کشورهای دیگر، از جمله مشکلات مهم ما است.

 سعادتی یادآور شد: حتی اگر خاک مورد نیاز تامین و تولید و صادرات انجام شود، بازگشت ارز حاصل از فروش محصولات آن به داخل کشور به دلیل شرایط تحریم، بسیار مشکل است.

وی با اشاره به اینکه ایجاد مشکلات مختلف از جمله تحریم‌ها، به صورت متوالی باعث شد تا مشکلات بسیار زیادی گریبان‌گیر کشور از جمله حوزه تولید و صنعت شود، تاکید کرد: تحریم‌های ظالمانه به ویژه از سوی آمریکا منجر به کاهش نقدینگی در چنین شرکت‌هایی شد.

عضو هیئت مدیره شرکت ملی سرب و روی ایران با بیان اینکه در گذشته قطعات مورد نیاز بخش صنعت به راحتی تامین می‌شد، ادامه داد: با وجود تحریم‌ها، به جهت تامین یک فیلتر برای خط تولید، کارخانه باید مدتی تعطیل شود تا بتوان فیلتر را از کشور دیگری تامین و آن را وارد کرد. تامین پول قطعات و یا مواد اولیه مورد نیاز صنعت یک معضل و وارد کردن آن‌ها با وجود تحریم‌ به داخل کشور، معضل جدی‌تر دیگری است که متاسفانه بخش تولید و صنعت همچنان با آن دست‌وپنجه نرم می‌کند.

سعادتی هدف هلدینگ توسعه معادن روی ایران و مجموعه شرکت سرب و روی را تامین خاک، فعال نگهداشتن خط تولید و حفظ اشتغال در حد توان عنوان و اضافه کرد: از سوی دیگر، باید خواسته‌های سهامداران را هم مد نظر داشت؛ چراکه آن‌ها مطالبه‌گر سود خود هستند و پرداخت سود سهامداران نیز مستلزم تامین خاک و ادامه تولید است.

وی در ادامه با اشاره به توجه مجموعه شرکت سرب و روی زنجان به مسائل زیست‌محیطی، گفت: این شرکت در چند سال اخیر با توجه ویژه به مسائل محیط زیست، به رسالت خود در این حوزه عمل کرده است. نزدیک به چهار سال متوالی است که مجموعه شرکت سرب و روی زنجان از لیست شرکت‌های آلاینده خارج شده است و از آن‌ به عنوان شرکت‌های پاک یاد می‌شود.

عضو هیئت مدیره شرکت ملی سرب و روی ایران با اشاره به تامین بخش عمده‌ای از اکسیژن مورد نیاز استان زنجان در شرایط سخت شیوع کرونا، اظهار کرد: افتخار می‌کنیم  که در راستای انجام رسالت اجتماعی، در شرایط سخت کرونایی در خدمت مردم استان بودیم و در مواقع نیاز حتی به خارج از استان هم اکسیژن مورد نیاز را تامین و ارسال کردیم.

 سعادتی ابراز امیدواری کرد با راهبری همه، کشور روند پویایی به خود بگیرد و از تحریم‌های ظالمانه نیز نجات پیدا کند تا شاهد شکوفایی بیش از پیش صنعت و تولید باشیم.

شرکت سرب و روی زنجان در حال حاضر از جمله صنایع پاک محسوب می‌شود

مدیرکل روابط‌ عمومی، تشریفات و روابط بین‌الملل استانداری زنجان هم در ادامه با اشاره به گرامیداشت روز کارگر، تصریح کرد: با تجلیل و قدردانی هر روزه از کارگران زحمتکش، باز هم در مقابل زحمات آن‌ها کافی نخواهد بود.

مهدی ورقایی با تاکید بر الزام اطلاع‌رسانی کافی و روشنگری در خصوص عدم آلایندگی مجموعه شرکت سرب و روی زنجان تاکید کرد: متاسفانه طی سال‌های قبل و به علت حواشی موجود مبنی بر آلایندگی، شرکت در یک برهه ناچار به تعطیلی شد که تبعات اقتصادی منفی داشت.

 وی مطرح کرد: شرکت سرب و روی زنجان در حال حاضر از جمله صنایع پاک محسوب می‌شود که باید به اطلاع عموم مردم برسد و نقش رسانه‌ها در این بخش، بسیار مهم و انکارناپذیر است.

بر اساس گزارشی از ایرنا، به گفته سعادتی، عضو هیئت مدیره شرکت ملی سرب و روی ایران، بسته‌های کمک معیشتی مناسبتی برای کارگران این مجموعه، با هدف مساعدت در شرایط اقتصادی کنونی اهدا شد که بسته اخیر به مناسبت عید فطر بود. اهدا این بسته‌ها که اقلام آن برنج ایرانی درجه یک است، ادامه خواهد داشت. در کنار این موضوع، به مناسبت روز کارگر از کارگران نمونه مجموعه شرکت سرب و روی زنجان با اهدا لوح، تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
شاه کلید توسعه صنعت سرب و روی، در دستان بخش خصوصی است
صنعت سرب محلی ویژه برای ارزآوری در کشور است
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: