استخراج بیش از ۲۴۸ هزار تن ماده معدنی در سال ۱۴۰۰
مدیر مجتمع طلای موته خبر داد:

استخراج بیش از ۲۴۸ هزار تن ماده معدنی در سال ۱۴۰۰

سرپرست مجتمع طلای موته از برنامه اکتشاف تکمیلی پنج هزار متری در معادن مجتمع طلای موته طی سال ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، شهاب‌الدین محمد راستانی طی بازدید جمعی از کارکنان ایمیدرو از کارخانه و معدن طلای موته، عنوان کرد: حداکثر تا دو سال آینده با انجام فعالیت‌های اکتشافی و به موازات آن‌ها، طراحی و راه‌اندازی خط جدید تولید به رشد 1.5 تا دو برابری تولید در کارخانه طلای موته دست خواهیم یافت.

وی افزود: کمبود خاک طلای مورد نیاز در کارخانه مجتمع طلای موته، نیاز به افزایش محدوده‌های اکتشافی و در نهایت افزایش ذخایر بهینه‌سازی در خط تولید را مورد توجه مدیران این مجتمع قرار داده است زیرا عیار ذخایر موجود در حال کم شدن است.

سرپرست مجتمع طلای موته بیان کرد: این مجتمع برنامه اکتشاف تکمیلی پنج هزار متری در معادن مجتمع طلای موته را در برنامه های سال ۱۴۰۱ خود دارد که شامل دو هزار متر اکتشاف در محدوده معدن چاه‌خاتون(شرقی و غربی) ، یک هزار متر در معدن سنجده و دو هزار متر در معدن دره‌اشکی خواهد بود.

برنامه اکتشافی محدوده‌های تحت اختیار مجتمع طلای موته تا پایان سال جاری نیز چنین اعلام شده است: محدوده اکتشافی شانق دو هزار متر، حسن‌آباد یک هزار متر، حسین‌آباد یک هزار متر و دره ساری یک هزار متر.

مجتمع طلای موته در حال حاضر ۹ آنومالی دارد که برخی آنومالی‌های این مجتمع به دلیل مشکلات محیط زیستی به مرحله بهره‌برداری نرسیده است. اگرچه، تعاملاتی در راستای انعقاد قراردادهای مختلف با سازمان محیط زیست در حال انجام است. این در حالی است که رفع مشکلات زیست‌محیطی و بهره‌برداری از آنومالی‌های یادشده در جهت دستیابی به توسعه کارخانه و اشتغال‌زایی در منطقه ضروری است.

استخراج ۲۴۸ هزار تن ماده معدنی در سال۱۴۰۰

مجتمع طلای موته طی سال گذشته ۲۴۸ هزار و ۱۴۹ تن ماده معدنی با عیار ۱.۴ استخراج کرد که نشان از پیشرفت ۱۰۸.۶ درصدی نسبت به برنامه پیش‌بینی شده دارد. این مجتمع در نظر دارد طی سال۱۴۰۱ برنامه استخراج ماده معدنی از معادن خود را ۲۲۰ هزار تن با عیار ۱.۳ قرار دهد. همچنین میزان باطله‌برداری طی سال جاری، سه میلیون و ۴۶۰ هزار تن خواهد بود.

میزان تولید شمش طلا در مجتمع طلای موته طی سال ۱۴۰۰ با رشد ۲.۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن به ۳۳۰ کیلوگرم رسید. این درحالی است که تولید از برنامه پیش‌بینی شده (۲۸۰کیلوگرم) فراتر رفت و عملکرد ۱۱۷.۹ درصدی محقق شد.

اهداف مجتمع طلای موته در سال 1401

بعضی اهداف مجتمع طلای موته در سال جاری، افزایش ظرفیت تولید (خرید و بهره‌برداری از دستگاه آسیاب گلوله‌ای جدید)، تعمیرات اساسی و رابرینگ جداره داخلی آسیا، تقویت فونداسیون و پایه‌های اصلی آسیا، کاهش مصرف انرژی کل مجتمع و نیز خرید سنسورهای جدید و اتوماسیون سنسورهای پایش آنلاین گاز سیانور اعلام شده است.

همچنین این مجتمع طرح‌های توسعه‌ای همچون تعمیر اساسی و اصلاح سیستم داست کالکتور واحد خردایش، اتوماسیون فشارسنج هیدروسیکلون‌ها، حصارکشی اطراف کارخانه با دیوارهای بتنی، سیستم سافت استارت آسیا و نیز برگزاری مناقصه عمومی و تعیین پیمانکار ساخت و نصب و راه‌اندازی سیستم تیکنر و استحصال طلا از سد باطله را در بخش کارخانه در اقدامات سال جاری خود قرار داده است.

بر اساس این گزارش، طی این بازدید، جمعی از کارکنان ایمیدرو و طرح‌های تابعه ضمن نشست با سرپرست و برخی مدیران مجتمع طلای موته، به بحث و تبادل نظر در مواردی همچون مسائل زیست‌محیطی، ایمنی و بهداشت پرداختند و سپس از معدن، سدهای باطله و بخش‌های مختلف کارخانه تولید طلای موته بازدید کردند.

گفتنی است واحد بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی مجتمع طلای موته به عنوان واحد برتر شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در سال ۱۴۰۰ انتخاب شده است.

مجتمع طلای موته در غرب استان اصفهان و در جاده گلپایگان قرار دارد و نخستین مجتمع معدنی تولیدکننده طلا در ایران به شمار می‌رود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 90 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: