معادن اسفندقه کرمان وارد بورس می‌شود
مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد:

معادن اسفندقه کرمان وارد بورس می‌شود

مدیرعامل صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد کشور گفت: قرار است شرکت معادن اسفندقه از توابع استان کرمان را طی برنامه کوتاه‌مدت وارد بورس کنیم که این اقدام علاوه بر جذب سرمایه‌گذاران در منطقه ارزوییه کرمان، برند این شرکت را نیز معرفی می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، حسین عامریان در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل پیشین و جدید شرکت معادن اسفندقه عنوان کرد: ورود به بورس موجب برداشتن گام‌هایی با اطمینان بیشتر در توسعه این معادن می‌شود.

وی عنوان کرد: آینده معادن اسفندقه را با وجود جوانان، کمک‌های مسئولان، مردم و کارگران این شهرستان مناسب می‌دانیم و تمام همت خود را می‌گذاریم که جهش در تولید این شهرستان و سود سهامداران اتفاق بیفتد.

مدیرعامل صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد کشور ادامه داد: معادن اسفندقه یکی از شرکت‌های گران‌بهای صنایع فولاد کشور است که ظرفیت خوبی برای سرمایه‌گذاری، تحول و پیشرفت دارد و این معادن می‌تواند به منطقه اشتغال و رونق بخشد، همچنین برای صادرات، اقتصاد و سهامداران و بازنشستگان فولاد مهم و ارزشمند باشد.

عامریان ادامه داد: در این زمینه نیاز به تدبیر و برنامه‌ریزی داریم، ابتدا باید بدانیم چه ثروتی را در اختیار داریم و سپس نیاز است تدبیر برای ایجاد ارزش افزوده معادن داشته باشیم.

مدیرعامل صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد کشور عنوان کرد: می‌توانیم کالای خام خود را بفروشیم و دیگران از آن بهره ببرند اما تدبیر مدیر خوب می‌تواند این مواد خام ‌را به کالای ارزشمندتری تبدیل کند و عایدی بیشتری برای خود و مجموعه کسب کند.

وی خاطرنشان کرد: معادن اسفندقه طی سال‌های گذشته فراز و نشیب بسیاری داشته و افرادی بر سرکار آمدند که قدر این گوهر را نمی‌دانستند، در مقطعی آن را رها کرده و به صورت خام و ناچیز می‌فروختند و اجازه نمی‌دانند مردم و سهامداران از آن منتفع شوند و در واقع کار قفل کرده بود.

عامریان تصریح کرد: پس از انجام اصلاحات مجموعه معادن اسفندقه و تغییر مدیریتی، مدیر پیشین این شرکت، سبب تحول در معادن شهرستان ارزوییه شد و همه را برای رونق و توسعه مجموعه امیدوار کرد.

مدیرعامل صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد کشور تاکید کرد: اکنون مردم به کار در معادن اسفندقه اعتماد کرده‌اند و با تمام وجود تلاش می‌کنند و گام مهم و پی‌ریزی برای ساختن این معادن انجام شده که باید ادامه یابد.

وی ادامه داد: پیش از این شرکت معادن اسفندقه زیان‌های انباشته بسیاری داشت که آن را کاهش دادیم و امیدواریم این زیان امسال به صفر و حتی به سوددهی برسد، موفقیت زمانی حاصل می‌شود که یک گام به جلو برداریم بنابراین باید کارهای مهمی در این منطقه انجام دهیم.

عامریان افزود: بیکاری در شهرستان ارزوییه فراوان است در نتیجه باید به حوزه دانش‌بنیان وارد شویم و ارزش افزوده را در دارایی‌های خود ایجاد کنیم و این کارها نیاز به همت بلند و تلاش وسیع دارد.

وی با بیان اینکه صندوق بازنشستگی فولاد برنامه کارهای مطالعاتی خوبی دارد، گفت: تغییر و تحول در حوزه چارت مدیریتی باید صورت گیرد ضمن آنکه باید دانش و سرمایه به معادن اسفندقه بیاید که کار جلو رود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور اضافه کرد: نیاز است تغییر و تحولی در رویکرد و برنامه‌ها داشته باشیم و زیرساخت را فراهم کنیم که سرمایه‌گذار و سهامداران خرد و دیگر افراد عایدی مناسب و منطقی از آن داشته باشد، به طوری با برنامه‌ریزی صورت گرفته در مدیریت جدید، دانش روز و انتقال تجربیات، آینده خوبی پیش روی معادن اسفندقه است.

عامریان اذعان کرد: معادن اسفندقه باید علاوه بر سرمایه‌گذاری مالی، از دانش روز دنیا بهره‌مند شود اما ابتدا باید مدل‌سازی روی آن انجام گیرد.

تاسیس کارخانه فروکروم مطالبه مردم در ارزوییه است

فرماندار ارزوییه نیز در این آیین گفت: هفت سال پیش به عنوان فرماندار ارزوییه کار خود را آغاز کردیم که در آن زمان شرکت معادن اسفندقه با انبوه مشکلات و معوقات کارگران روبه‌رو بود و هر روز شاهد تجمعات کارگری بودیم.

حمید منظری توکلی افزود: مدیران بسیاری در این مدت تغییر کردند تا اینکه مدیر پیشین شرکت معادن اسفندقه معرفی شد و با ارتباط خوب با مجموعه اداری، شورای تامین، مردم و مجموعه شرکت داشت توانست این شرکت را به مسیر خود برگرداند.

وی اظهار کرد: اکنون شرکتی که به عنوان ورشکسته شناخته می‌شد، تغییر پیدا کرده و حقوق کارگران آن بروز و تولید شرکت نیز افزایش یافته و مدیران شهرستانی نیز از مدبرعامل جدید رضایت دارند، بنا براین وضعیت مدیریتی بسیار حائز اهمیت است.

فرماندار ارزوییه گفت: طی سه سال گذشته حتی یک مورد نارضایتی از شرکت معادن اسفندقه نداشتیم و امیدواریم در ادامه نیز شاهد مشکلات گذشته نباشیم و روزانه شکوفایی بیشتری داشته باشد.

منظری توکلی یادآور شد: کارخانه فروکروم سال‌ها مطالبه مردم و حق منطقه شهرستان ارزوییه بوده زیرا این شهرستان ۷۰ درصد کرومیت کشور، سنگ‌های تزیینی، گارنت، مس را تولید می‌کند و یک گنج واقعی در این منطقه است.

وی تصریح کرد: ظرفیت‌های معدنی و کشاورزی شهرستان ارزوییه به صورت مناسب به بالفعل تبدیل نشده زیرا در صورت تبدیل می‌تواند به تولید ثروت، عدالت منطقه‌ای و اعتبارات صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد کشور کمک کند که امیدواریم با تیم مدیریتی جدید شاهد اتفاقات خوبی در منطقه باشیم.

فرماندار ارزوییه تاکید کرد: امیدواریم تدبیر تواضع و روش مدیر پیشین شرکت ادامه یابد تا شاهد تحولات و اتفاقات خوبی در شهرستان ارزوییه کرمان باشیم.

معادن اسفندقه، گره‌گشای مشکلات مردم باشد

فرمانده سپاه ناحیه ارزوییه نیز در این آیین گفت: معدن و کشاورزی این شهرستان یک گنج واقعی است اما متاسفانه مورد بی‌مهری قرار گرفته است.

سرهنگ پاسدار محسن اسماعیل‌زاده افزود: متاسفانه معدن و کشاورزی شهرستان ارزوییه به خوبی مدیریت نشده و ما حتی در زیرساخت‌های شهری هم می‌لنگیم و انتظار داریم مجموعه معادن اسفندقه از آن حمایت کند تا گره‌گشای مشکلات مردم باشد.

وی ابراز کرد: سپاه و بسیج بدون وابستگی به حزب و جناحی همواره ثابت کرده‌اند که در کنار دولت‌ها بوده و به آن کمک می‌کند و ضمن همراهی با معادن اسفندقه نمی‌گذاریم کارها بخوابد.

هدف‌گذاری شرکت معادن اسفندقه

سرپرست جدید شرکت معادن اسفندقه نیز در این آیین عنوان کرد: نام‌گذاری سال ۱۴۰۱ با عنوان «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» از سوی مقام معظم رهبری امانتی خطیر بر دوش همه ما گذاشته است.

علی ماهانی با بیان اینکه باید گام‌هایی در تحقق منویات ولایت فقیه برداریم، تصریح کرد: امروز عرصه‌ خدمت فراهم شده تا در راستای رشد و تعالی این مجموعه معدنی گام برداریم.

وی افزود: هدف مشترک ما خدمت به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی و رشد دادن این مجموعه معدنی اسفندقه است و در این مسیر برنامه‌های خوبی از جمله افزایش تولید و ایجاد ارزش افزوده محصولات معدنی و توسعه ثروت و نیروی انسانی منطقه، محرومیت‌زدایی، اشتغال‌زایی و رسیدن به پای مجموعه‌های بزرگ معدنی استان داریم که این برنامه‌ها با هم‌افزایی و همگرایی مسئولان استان کرمان و شهرستان ارزوییه محقق می‌شود.

سرپرست جدید شرکت معادن اسفندقه تاکید کرد: معتقدیم عرصه جهاد و شهادت همچنان باز است اما به صورت دیگری و مصداق آن تلاش در اقتصاد و مجموعه‌های معدنی شهرستان ارزوییه و استان کرمان است.

بیشتر مشکلات معادن اسفندقه را رفع کردیم

مدیرعامل پیشین شرکت معادن اسفندقه نیز اظهار کرد: زمانی که شرکت را تحویل گرفتیم، ۱۰۰ میلیارد تومان زیان انباشته داشت، حتی مجوز پلمب انبار بندرعباس را گرفته بودند، مشکلات ایمنی معادن، اعتصابات و اعتراضات روزانه افزایش می‌یافت، حتی صورت‌ها و سیستم مالی نداشتیم. 

رحمان مظفری‌نژاد ادامه داد: شرکت معادن اسفندقه را با دو میلیون تومان‌ موجودی بانکی و موجودی صفر سنگ انبار تحویل گرفتم، بدهی تامین اجتماعی، دارایی، نیروی انتظامی، شرکت تامین نیرو و فقط ۹ میلیارد تومان بدهی سنوات بازنشستگی، بدهی حقوق دولتی و صندوق بازنشستگی فولاد و به بانک‌ها بدهی داشتیم که بیشتر این مسائل اکنون حل شده است.

وی تصریح کرد: سنوات بازنشستگان را در اولویت قرار داده و کمتر از دو سال تسویه شد، کمیسیون معاملات برای کنترل فروش و واگذاری معادن را تشکیل دادیم و همچنین رئیس شورای کارگری را در کمیسیون‌ها قرار دادیم.

مدیرعامل پیشین شرکت معادن اسفندقه عنوان کرد: تاسیس آزمایشگاه، بازسازی دستگاه‌ها، پروانه و چند معدن جدید را راه‌اندازی کردیم که نتیجه آن امسال مشاهده می‌شود.

وی افزود: حتی زمین‌های ما سند نداشت که آن را پیگیری کردیم، خام‌فروشی را کنار گذاشتیم و پروژه فروکروم را تعریف کردیم تا به مناقصه هم رفت اما بنا به‌دلایلی باید کار را از اول انجام دهیم.

مظفری‌نژاد بیان کرد: چندین سال از کرومیت استفاده کردیم و منگزیت را که فروش خوبی داشته و فراوری سختی ندارد را فراموش کردیم که ضرورت دارد پیگیری شود.

همچنین در این آیین «احسان آزاد» به عنوان رئیس و عضو هیئت مدیره شرکت معادن اسفندقه و «علی ماهانی» به عنوان سرپرست این شرکت معرفی و از خدمات «رحمان مظفری‌نژاد» به عنوان مدیرعامل اسبق این شرکت قدردانی شد. 

بر اساس گزارشی از ایرنا، معادن اسفندقه واقع در شهرستان ارزوییه در ۳۵۰ کیلومتری مرکز استان کرمان قرار دارد و عمده تولید این معادن کرومیت است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 90 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: