تقسیم 120 تومانی سود در مجمع ارفع

تقسیم 120 تومانی سود در مجمع ارفع

امروز چهارشنبه 28 اردیبهشت ماه 1401، مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت آهن و فولاد ارفع تشکیل شد و این مجمع به تقسیم سود 120 تومانی سود به ازای هر سهم به سهامداران رای داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت آهن و فولاد ارفع با موضوع استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی، تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 1400، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی، انتخاب روزنامه کثیر‌الانتشار، انتخاب اعضای هیئت‌ مدیره، تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره، تعیین پاداش هیئت مدیره و سایر موارد با حضور 92.44 درصد سهامداران در سالن تلاش تهران برگزار شد. این مجمع با حضور اعضای هیئت رئیسه در جایگاه رسمیت پیدا کرد.

تولید 4.6 شمش فولاد کشور در ارفع

محسن خسروجردی، معاون مالی و اقتصادی شرکت آهن و فولاد ارفع در خصوص عملکرد این شرکت طی سال 1400 بیان کرد: علیرغم همه مشکلات مانند قطعی برق و تحریم‌ها، شرکت ارفع توانست تمام اهداف خود را محقق سازد. یکی از این اهداف افزایش ظرفیت احیای مستقیم و برنامه‌ریزی برای افزایش ظرفیت فولادسازی بود.

وی افزود: ارفع 4.6 درصد تولید شمش فولاد و 2.4 درصد تولید آهن اسفنجی کشور را بر عهده دارد.

معاون مالی و اقتصادی شرکت آهن و فولاد ارفع عنوان کرد: ارفع در افق 1404 خود دستیابی به بالاترین ارزش افزوده میان فولادسازان، دستیابی به 1.8 درصد از تولید شمش فولادی و 4.4 درصد از تولید آهن اسفنجی کشور بر اساس برنامه تولید 55 میلیون تن تولید فولاد خام در افق 1404 در کشور، حضور در سایر رده‌های زنجیره فولاد و حرکت به سمت تولید محصولات فولادی با ارزش افزوده بالاتر را در نظر گرفته است.

خسروجردی تاکید کرد: رشد 38 درصدی فروش، رشد 68 درصدی حجم صادرات و رشد 200 درصدی درآمد صادراتی، ثبت بالاترین صادرات در پنج سال گذشته، تولید فولادهای کیفی، افزایش ضریب خوش‌قولی و تحویل به موقع محصول به مشتری، افزایش ظرفیت احیا مستقیم و کسب 61 درصد درآمد از فروش داخلی در بورس کالا از موفقیت‌های ارفع در سال 1400 بوده است.

وی خاطرنشان کرد:درآمد عملیاتی 9 هزار و 600 میلیارد تومان، سود عملیاتی یک هزار و 800 میلیارد تومان و سود خالص ارفع در سال 1400 حدود دو هزار میلیارد تومان بوده است. سود به ازای هر سهم 168 تومان بود.

رشد 38 درصدی درآمد در سال 1400

معاون مالی و اقتصادی شرکت آهن و فولاد ارفع با اشاره به عملکرد مالی این شرکت در سال 1400، تصریح کرد: درآمد شرکت 38 درصد رشد داشت اما بهای تمام شده 74 درصد رشد داشت و فاصله میان درآمد و بهای تمام شده به وجود آمد و به همین دلیل سود سال 1400 کاهش یافت. قیمت تمام شده شمش شرکت در سال 1400 میانگین 10 هزار و 800 تومان و قیمت تمام شده آهن اسفنجی 6 هزار و 800 تومان به ازای هر کیلوگرم بوده است.

خسروجردی ادامه داد: سال گذشته واحد احیا مستقیم ارفع به دلیل پروژه افزایش ظرفیت و قطعی گاز و برق 77 روز تعطیل بود و اگر این قطعی نبود، تولید این بخش به 918 هزار تن می‌رسید. در حالی که تولید ارفع در سال قبل 708 هزار تن بود.

وی اضافه کرد: تولید شمش فولادی در سال 1400 به 770 هزار تن رسید و تولید کاهش یافت. علت آن قطعی 54 روزه برق بود و اگر قطعی نداشتیم، تولید به 907 هزار تن می‌رسید.

کاهش سود سالیانه به دلیل خرید آهن اسفنجی

معاون مالی و اقتصادی شرکت آهن و فولاد ارفع مطرح کرد: با توجه به توقف فعالیت واحد احیا مستقیم، جهت تداوم تولید ناچار به خرید آهن اسفنجی از بازار شدیم و بیش از 260 هزار تن از این محصول را خریداری کردیم. قیمت تمام شده خرید آهن اسفنجی نسبت به تولید آن به مراتب بیشتر بود و به همین دلیل کاهش سود عملیاتی در سال 1400 رخ داد. در نتیجه سال 1400، 580 میلیارد تومان از سود خالص شرکت با توجه به تامین آهن اسفنجی از بازار از دست رفت. همچنین یک هزار و 800 میلیارد تومان از فروش شرکت با توجه به کاهش تولید شمش فولادی کاهش یافت. به این ترتیب، 350 میلیارد تومان از سود شرکت نیز از طریق از دست رفت. به این موارد باید اضافه شود که ارفع در سال گذشته، مانند دیگر شرکت‌ها با افزایش تورم مواجه شد و قیمت حامل‌های انرژی این شرکت بیش از 400 درصد افزایش یافت.

وی در ادامه بیان کرد: فروش صادراتی ارفع طی سال 1400 شرکت 255 هزار تن و فروش داخلی 470 هزار تن بوده است. فروش داخلی با افت اما فروش صادرات با رشد 68 درصدی مواجه شد. درآمد فروش داخلی ارفع در سال قبل، 61 هزار میلیارد ریال و فروش صادراتی 34 هزار میلیارد ریال بود.

1400 میلیارد تومان پروژه در دست اقدام

خسروجردی در خصوص پروژه‌های در دست اقدام این شرکت گفت: ارفع در سال 1401، حدود یک هزار و 450 میلیارد تومان پروژه در دست اقدام دارد که مهم‌ترین آن افزایش ظرفیت واحد فولادسازی از 800 هزار تن کنونی به یک میلیون تن است. دیگر پروژه‌ها نیز شامل تهیه و ساخت و نصب سیلو دوم ذخیره آهن اسفنجی با نوار نقاله‌های مربوطه، پایداری سرویس گازهای صنعتی به فولادسازی (طرح توسعه واحد اکسیژن)، اصلاح و بهینه‌سازی غبارگیرهای ناحیه فولادسازی و سیستم اعلام و اطفاء حریق خواهد بود.

معاون مالی و اقتصادی شرکت آهن و فولاد ارفع اظهار کرد: پروژه‌های زیرساختی شامل پروژه تصفیه‌خانه آب خلیج فارس، احداث جاده شرقی جدید مجتمع صنعتی، پروژه طراحی، تامین و اجرای خطوط ریلی منطقه فولادی اردکان و فعالیت‌های نگهداری و تعمیرات زیرساخت، اصلاح جاده‌ها و ساختمان‌ها هستند که اجرا خواهیم کرد. همچنین اقدامات اولیه و مطالعاتی را در خصوص ورود به بخش معدن و بالادست فولاد، احداث نیروگاه جهت پایداری انرژی و احداث یک واحد فروآلیاژ انجام خواهیم داد.

اجرای پروژه افزایش ظرفیت در تابستان

در ادامه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت آهن و فولاد ارفع، مجتبی مهری‌نژاد، مدیرعامل این شرکت بیان کرد: تمام تلاش ما این است که امسال رکوردهای تولیدی را به ثبت برسانیم. از این رو خرید گندله با کیفیت و عیار 66 درصد در دستور کار قرار گرفته است و هم‌اکنون گندله با کیفیت خریداری می‌کنیم. صرفه اقتصادی ما در این است که گندله را از چادرملو خریداری می‌کنیم و به همین دلیل در همین هفته از بورس گندله چادرملو را خریداری کردیم.

وی افزود: در صورتی که برق و گاز قطع نشود، افت تولید نداشته باشیم و کارکنان با انگیزه باشند، بدون پروژه افزایش ظرفیت رکوردهای تولیدی به ثبت خواهند رسید. با این حال پروژه افزایش ظرفیت در سال جاری در دستور کار قرار دارد.

مدیرعامل شرکت آهن و فولاد ارفع اذعان کرد: رفتار شرکت گاز مشخص نبود و بدون برنامه عمل کردند، به همین دلیل نمی‌توانستیم برنامه خود را به تعویق بیندازیم. خط احیا مستقیم با این پیش‌فرض متوقف شد که بلافاصله به ظرفیت تولیدی خواهیم رسید و این مهم در فروردین ماه محقق شد.

مهری‌نژاد خاطرنشان کرد: پروژه فولادسازی را از 20 تیر تا پایان مرداد ماه اجرا خواهیم کرد که قطعی برق به طور حتم اتفاق خواهد افتاد و به همین دلیل از کاهش تولید متضرر نخواهیم شد. با این حال ممکن است در خرداد ماه و اوایل تیر ماه نیز با قطعی برق مواجه شویم.

در ادامه مجمع عمومی ارفع، حسابرس و بازرس قانونی بندهای خود از گزارش فعالیت هیئت مدیره شرکت را بیان کرد و مدیران و معاونان این شرکت نسبت به موضوعات مطرح شده پاسخ دادند. همچنین سهامداران نیز سوالات خود را مدیران شرکت در خصوص عملکرد مالی آن طی سال 1400 پرسیدند و مدیران نیز به سوالات پاسخ دادند.

در پایان مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت آهن و فولاد ارفع صورت‌های مالی منتهی به 29 اسفند 1400 به تصویب رسید. موسسه دش و همکاران به عنوان حسابرس و بازرس قانونی اصلی و بهراد مشار به عنوان حسابرس و بازرس قانونی علی‌البدل انتخاب شدند. روزنامه‌های دنیا اقتصاد و جهان صنعت به عنوان روزنامه‌های کثیرالانتشار انتخاب شدند.

سود تقسیمی معادل 70 درصد سود خالص کسب شده معادل یک هزار و 400 میلیارد تومان اعلام شد. همچنین سود نقدی هر سهم 170 تومان بود که حدود 120 تومان به ازای هر سهم تعیین شد.

اعضای حقوقی هیئت مدیره جدید همان اعضای هیئت مدیره قبلی یعنی چادرملو، سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، نورد و لوله یاران، گروه امید و صبانور انتخاب شدند.

در پایان مجمع عمومی ارفع، این شرکت مجمع فوق‌العاده‌ای به منظور تطابق اساسنامه شرکت با نمونه اساسنامه سازمان بورس تشکیل داد که مورد تایید سهامداران قرار گرفت.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 1
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 90 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: