تشریح آخرین وضعیت کارخانه صدر فولاد خرم‌آباد

تشریح آخرین وضعیت کارخانه صدر فولاد خرم‌آباد

رئیس سازمان صمت لرستان ضمن تشریح آخرین وضعیت کارخانه صدر فولاد خرم‌آباد، گفت: هیچ حکمی قضایی که منتج به تعطیلی واحد شود اعم از ضبط مواد اولیه، ماشین‌آلات به هیچ وجه اجرا نخواهد شد و مالک صدر فولاد بیان کرد که مواد اولیه (شمش فولادی) تهیه شده و در اولین فرصت پس از وصل برق به واحد تولیدی ارسال خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، بهمن جعفری اظهار کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت به عنوان تخصصی‌ترین دستگاه در خصوص رسیدگی مسائل مربوط به واحدهای تولیدی است و دیگر دستگاه‌ها نقش حاکمیتی و حمایتی خواهند داشت.

وی اضافه کرد: به همین دلیل اولین دستگاه برای پاسخگویی به شبهات مردم و اصحاب رسانه در خصوص واحدهای راکد و تعطیل صمت خواهد بود.

رئیس سازمان صمت لرستان در خصوص شرکت صدر فولاد و تعطیلی این واحد، گفت: صدر فولاد اردیبهشت سال ۱۴۰۰ به تملک مالک جدید درآمد و این واحد بدهی ارزی و ریالی به بانک‌های کشاورزی، سپه، ملت، تجارت دارد و بخاطر همین موضوع در چند سال گذشته انشعاب موقت برق واحد تولیدی جمع‌آوری شده و متعاقبا برق واحد تولیدی که مهم‌ترین انرژی در صنعت فولاد محسوب می‌شود، قطع شد.

جعفری بیان کرد: این واحد همچنین به تامین اجتماعی، آب منطقه‌ای، امور مالیاتی نیز بدهکار است و در راستای راه‌اندازی کارخانه بعد از پنج سال تعطیلی مالک جدید با برنامه‌ریزی اقدامات خود را برای تعمیرات و بازسازی اساسی شروع کردند و برخی از تجهیزات و کابل‌های برق و تاسیسات (متاسفانه به سرقت رفته که توسط مالک جدید همه تجهیزات و موارد سرقت شده خریداری و جایگزین کردند) و تعمیرات تا اسفند ماه ۱۴۰۰ به طور کامل انجام شد و نوسازی خط تولید واحد مورد بازدید مسئولین مختلف استان و سازمان صمت قرار گرفته است.

رئیس سازمان صمت لرستان مطرح کرد: موانع حقوقی و امور مالیاتی و بانکی باقی مانده از صاحبان قبلی مانند صدور ۱۶۸ فقره چک بلا محل به میزان ۱۲۵ میلیارد تومان، بدهی ارزی و ریالی به بانک‌ها، بدهی معوق به امور مالیاتی به همین دلایل مالکین شرکت امکان دریافت دسته چک را ندارند، همه حساب‌های شرکت مسدود و امکان صدور ضمانت‌نامه بانکی و یا دریافت تسهیلات و یا تعیین تکلیف بدهی را نداشته‌اند و حتی باعث مواردی برای هیئت مدیره جدید از جمله مسدود شدن حساب‌های شخصی آن‌ها شده است.

وی بیان کرد: سازمان صمت در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مصوباتی را جهت رفع موانع تولید اتخاذ کرد، ابتدا جهت بلا اثر کردن چک‌های برگشتی در سیستم بانکی با مصوبه کارگروه تسهیل و متعاقبا در شورای تامین مطابق آیین‌نامه اجرایی تبصره ۱ ماده ۵ مکرر قانون چک، چک‌های برگشتی همه بلا اثر شده و امکان افتتاح حساب، دریافت ضمانت‌نامه بانکی و تسهیلات میسر شد، متعاقبا این واحد قادر است بدهی ریالی خود را تعیین تکلیف کند.

جعفری با اشاره به اینکه در جلسه اردیبهشت ماه با حضور دادستان مرکز استان، فرماندار چگنی، مدیرکل دفتر جذب و سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری، مدیرکل تامین اجتماعی، مدیر برق باختر در استان، بانک‌های عامل، معاون امور مالیاتی استان در کارخانه صدر فولاد برگزار و مشکلات مالیاتی با دریافت یک فقره چک شخصی مدیرعامل و یا یکی از اعضای هییت مدیره تا دی ماه سال جاری امهال خواهد شد، افزود: بدهی بیمه تامین اجتماعی ۴۵ ماه با دریافت چک شخصی امهال خواهد شد، ضمنا به صورت شفاف و کاملا روشن در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ماه سال جاری گزارش مفصل و کاملی از آخرین وضعیت واحد برای شاهرخی، نماینده ولی‌فقیه در استان ارائه شد و مشکلات و موانع مطرح و حمایت‌های لازم برای تسریع در راه‌اندازی این واحد را انجام دادند.

رئیس سازمان صمت لرستان عنوان کرد: به صورت مرتب آخرین وضعیت واحد به «فرهاد زیویار، استاندار استان» ارائه شد و با توجه به حمایت‌ها و دستورات مدیریت ارشد استان پیگیری‌های لازم جهت احیا و راه‌‌اندازی واحد در دست اقدام است.

وی گفت: قرارداد برقراری انشعاب برق بر اساس هماهنگی و پیگیری مبلغ ۲۲ میلیارد و 500 میلیون تومان با برق باختر در تاریخ 26 اردیبهشت ماه سال 1401 منعقد شد و هیئت مدیره شرکت صدر فولاد تعهدات لازم در قالب چک به برق باختر داده و وصل برق کارخانه مهیا شده و بلافاصله بعد از واریز 700 میلیون تومان بدهی معوق برق وصل خواهد شد؛ همچنین «شاهون‌وند، دادستان مرکز استان» اعلام کرد، هیچ حکمی قضایی که منتج به تعطیلی واحد شود اعم از ضبط مواد اولیه، ماشین‌آلات به هیچ وجه اجرا نخواهد شد و مالک صدر فولاد بیان کرد که مواد اولیه (شمش فولادی) تهیه شده و در اولین فرصت پس وصل برق به واحد تولیدی ارسال خواهد شد.

بر اساس گزارشی از ایسنا، جعفری خاطر نشان کرد: سازمان صنعت معدن و تجارت طی مدت زمان کوتاه با حمایت‌های مدیریت ارشد استان، پیگیرهای لازم برای فعالسازی واحد را دارد و تنها دلیل نگاه تخصصی این سازمان به مسائل است نه سیاسی‌کاری و مطابق رسالت و وظیفه ذاتی و تخصصی خود سعی دارد مشکلات واحدهای تولیدی را واقعا حل کند و موجبات اشتغال ‌رفع محرومیت و کمک به کارآفرینی و فعالیت هرچه بیشتر صنعت استان را اولویت خود دارد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 90 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: