قلب معدن مس و طلای جانجا تپید

قلب معدن مس و طلای جانجا تپید

معدن مس و طلای جانجا که از معادن کلاس جهانی محسوب می‌شود، با ذخیره‌ای بالغ بر یک میلیارد تن به یکی از بزرگ‌ترین معادن کشور تبدیل خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، معدن مس و طلای جانجا که در شهرستان نیمروز واقع شده است و از معادن کلاس جهانی محسوب می‌شود، با ذخیره‌ای بالغ بر یک میلیارد تن به یکی از بزرگ‌ترین معادن کشور تبدیل خواهد شد. این معدن پیشتر در اختیار ایمپاسکو بود و این شرکت ۸۰ هزار متر حفاری در این محدوده با بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان ارزش حفاری برای معدن جانجا انجام داده است.

با وجود عیار نسبتا پایین مس و طلا در معدن جانجا و پیچیدگی و مشکلات فنی و اجرایی ناشی از آن، حضور جمعی از بزرگ‌ترین و مطرح‌ترین شرکت‌های حوزه معدن، دورنمای روشنی را برای انجام این حرکت در منطقه ایجاد می‌کند. در این راستا، وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه کنسرسیوم برنده مزایده معدن جانجا به لحاظ مالی و فنی توانمند است، مطرح کرد: این توانمندی باعث تسریع در اجرای پروژه و بهره‌برداری از معدن خواهد شد. رئیس هیئت‌ عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که معدن مس و طلای جانجا نقطه تحولی برای استان سیستان و بلوچستان خواهد شد.

تولید سالانه ۱۳۰ هزار تن کنسانتره مس

اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، ضمن تاکید بر عزم راسخ شرکت‌های عضو کنسرسیوم برای پیشبرد سریع طرح یاد شده، عنوان کرد: بر اساس شرایط مزایده، این شرکت‌ها، عملیات اجرایی سرمایه‌گذاری و بهره‌برداری از معدن مس و طلای جانجا را به مدت ۲۵ سال و تولید ۱۳۰ هزار تن کنستانتره مس در سال به عهده دارند.

وی افزود: بر اساس محاسبات فعلی، ذخیره قابل برداشت این معدن، ۳۱۲ میلیون تن با عیار متوسط ۰.۲۶ درصد مس و ۰.۲۵ گرم بر تن طلا ارزیابی شده است. ظرف مدت نسبتا کوتاه در پروژه جانجا، قرارداد ابلاغ شده، تحویل زمین نیز صورت گرفت و طی اولین مرحله شروع کار، بحث اکتشافات در دستور کار قرار گرفت.

پس از برگزاری نشست‌های متعدد بین شرکت‌های عضو کنسرسیوم، با تعیین اعضای هیئت‌ مدیره و مدیرعامل شرکت توسعه معادن و صنایع مس جانجا، این پروژه بزرگ ملی وارد مرحله جدیدی از اجرای خود شده و توسعه معدنی و صنعتی منطقه شتاب بیشتری گرفته است.

سکان‌داران هدایت پروژه معدن مس و طلای جانجا

طی سلسله جلسات متعددی که با حضور مدیران شرکت‌های عضو کنسرسیوم شامل هلدینگ توسعه معادن و فلزات، توسعه صنایع و معادن غدیر، گل‌گهر، گهر زمین و تجلی برگزار شد، ناصر تقی‌زاده به عنوان رئیس هیئت ‌مدیره، حسین ابراهیمی‌نسب به عنوان مدیرعامل و عضو هیئت‌ مدیره، ابوتراب فاضل به عنوان نایب رئیس هیئت ‌مدیره، علی پورمعصومی و محسن میرمحمدی به عنوان سایر اعضای هیئت‌ مدیره انتخاب شدند.

حسین ابراهیمی‌نسب، مدیرعامل منتخب شرکت توسعه معادن و صنایع مس جانجا، از مدیران خوش‌نام و با سابقه‌ در صنعت مس کشور بوده و دانش‌آموخته رشته‌های معدن و مدیریت است که تجارب موفقی چون ریاست موسسه معدن و سرپرستی طراحی معدن مس سرچشمه، مدیریت طراحی معادن شرکت مس و مدیریت مجتمع مس شهر بابک را در کارنامه خود دارد.

بر اساس اعلام مسئولان، معدن جانجا با شروع پروژه تا یک هزار و ۵۰۰ نفر اشتغال مستقیم و تا ۶ هزار نفر اشتغال غیر مستقیم خواهد داشت. همچنین مدل استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های مردمی سیستان و بلوچستان برای سهامدار کردن مردم در این معدن نیز ارائه می‌شود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 90 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: