صنعت فروسیلیس؛ پیشتاز در تولید و اشتغال

صنعت فروسیلیس؛ پیشتاز در تولید و اشتغال

مدیرعامل شرکت فروسیلیس غرب پارس که گام‌های بلندی را در راستای تولید و اشتغال این شهرستان برداشته و بسیار به آینده این صنعت خوش‌بین است، طرح تولید شمش منیزیم با ظرفیت تولید ۶ هزار تن در سال و سرمایه‌گذاری ۹ میلیون دلار و ۳۰۰ میلیارد تومانی را دستور افتتاح و راه‌اندازی دارد که برای ۱۶۰ نفر اشتغال ایجاد خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، سید محمدباقر میرابوالفتحی با بیان اینکه عملیات اجرایی این واحد سال 1397 با حضور مسئولان ارشد کشوری آغاز و دو ماه آینده نیز به بهره‌برداری خواهد رسید، بیان کرد: مواد اولیه این واحد، فروسیلیس، فلورین و دولومیت است که فروسیلیس از کارخانه در حال فعالیت ما، فلورین از داخل کشور و دولومیت از معدنی که در نهاوند داریم، تامین می‌شود و مشکلی در تامین مواد اولیه نداریم.

بهره‌برداری از نخستین واحد تولید شمش منیزیم کشور در ملایر

وی ادامه داد: این واحد تنها واحد تولیدکننده شمش منیزیم در کشور است که به زودی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد و تنها مشکل، معدنی بود که طبق قول مساعد استاندار همدان، فرماندار ویژه ملایر و مدیرکل سرمایه‌گذاری استانداری و طرح در ستاد تسهیل استان، مصوب شد به زودی این مشکل با همکاری منابع طبیعی رفع شود.

وی برق مورد نیاز برای این واحد را چهار مگاوات عنوان کرد و افزود: این میزان برق مورد نیاز از داخل استان تامین می‌شود و مشکلی در این زمینه نداریم. آغاز عملیات اجرایی پروژه‌ای جدید با عنوان «فرآوری فروسیلیکا» خبری خوش در صنعت فرآوری سیلیس ملایر بود که شرکت فروسیلیس غرب پارس در راستای تکمیل فرایند این چرخه مهم اقتصادی و صنعتی در دستور کار دارد و قادر است از غبار تولیدی معلق در هوا، ۹ محصول تولید کند، اقدامی بی‌نظیر که از سوی هیچ واحد تولیدی در کشور انجام نشده است.

میرابوالفتحی در توضیح این پروژه منحصربه‌فرد گفت: این محصولات برای سازه‌های سنگین بتن، سازه‌های کنار ساحل دریا، پرکننده بتن و در نهایت تولید ماده آب شیشه یا سیلیکات سدیم مورد مصرف پتروشیمی‌ها و کاشی‌سازی، قابل استفاده است. این پروژه در کشور که ۱۸۰ میلیارد تومان برای آن سرمایه‌گذاری شده و برای ۴۰ نفر شغل جدید ایجاد خواهد کرد، با نیاز دو مگاوات برق، تا پایان سال‌جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت فروسیلیس غرب پارس همچنان حامل خبرهای خوش در صنعت فروسیلیس بود؛ از افتتاح دو پروژه جدید تا پایان امسال و در دست اجرا بودن سه پروژه مهم دیگر بدون استفاده از تسهیلات بانکی که نشان‌دهنده عزم جدی وی و همکاران در بومی‌سازی صنعت فروسیلیس است و هرچه ارزش افزوده از واحدهای در حال فعالیت ایجاد می‌کنیم، برای ایجاد پروژه‌های جدید هزینه می‌شود.

وی یادآور شد: واحدهای فروسیلیس شرکت غرب پارس دارای پنج سیستم غبارگیر هستند و هیچ نوع آلودگی ندارد و تنها واحدی در سطح استان همدان است که سیستم آنلاین غبار در دودکش کارخانه دارد. فروسیلیس به عنوان یکی از فروآلیاژها باید گفت که فروآلیاژها، آلیاژهای آهن با فلزاتی همچون سیلیسیم، منگنز، کروم و مولیبدن هستند که از مواد اولیه مصرفی در صنایع متالوژی و به‌ ویژه تولید آهن و فولاد هستند و در میان فروآلیاژها، فروسیلیسیم بیشترین مصرف را در صنعت دارد.

بر اساس گزارشی از ایرنا، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ملایر نیز در این بازدید به پیشتازی صنعت فروسیلیس در تولید، ایجاد اشتغال و به ویژه صادرات اشاره کرد و یادآور شد: در حال حاضر، چهار واحد تولیدی همچون شمش منیزیم، لوتوس آدلی، آسا آذرین و فرآوری میکروسیلیکا در راستای تکمیل زنجیره صنعت فروسیلیس در شهرک صنعتی جوکار در دست اجرا است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: