۱۰ پیشران برای جهش صنعت لوازم خانگی تعریف شده است

۱۰ پیشران برای جهش صنعت لوازم خانگی تعریف شده است

معاون هماهنگی و امور کسب و کار وزارت صمت گفت: برنامه راهبردی صنعت لوازم خانگی تدوین شده که در آن، بر صادرات و زنجیره‌ای شدن تولید تاکید شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، سید مهدی نیازی در مراسم اهدای گواهینامه رتبه‌بندی به دو واحد صنعتی برتر قطعه‌ساز بیان کرد: در حوزه لوازم خانگی، وزارت صنعت، معدن و تجارت چند موضوع را به عنوان سرفصل در محورهای مختلف و به عنوان اولویت اعلام کرده که تدوین برنامه راهبردی صنعت لوازم خانگی، محور نخست این برنامه است.

وی افزود: مبارزه با قاچاق ازجمله برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جاری است که با قطعات خودرو و لوازم خانگی آغاز شده است. کیفیت خدمات پس از فروش و ضمانت‌نامه و کاهش مصرف انرژی، دیگر محور اصلی و اولویت برنامه‌های وزارتخانه در حوزه لوازم خانگی خواهد بود.

معاون هماهنگی و امور کسب‌ و کار وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین از تهیه برنامه دانش‌بنیان از ابتدای سال جاری و ابلاغ آن خبر داد و گفت: روز چهارشنبه هشتم تیر ماه، موافقت‌نامه میان وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت علوم در راستای توسعه آموزش نیروی انسانی تحصیل کرده و طرح‌محور و تقاضامحور کردن تحقیق و توسعه، منعقد خواهد شد تا نیاز و تقاضای صنعت به دانشگاه‌ها هدایت شود.

نیازی اضافه کرد: ۱۰ پیشران فناوری در این برنامه تعریف شده است که یکی از آن‌ها در حوزه لوازم خانگی خواهد بود که باید در برنامه‌ای دو ساله به جهش فناوری دست پیدا کند. گذار از مونتاژکاری به عمق ساخت داخل و تامین مالی زنجیره‌ای و پرداخت تسهیلات مبتنی بر فاکتور، دیگر محورهای برنامه یاد شده وزارت صمت است.

تاکید بر محوریت بخش خصوصی و تشکل‌ها

وی افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت برای اجرای سیاست‌های حاکمیتی بر حضور تشکل‌ها و بخش خصوصی در کنار خود تاکید دارد. همچنین این وزارتخانه خود را نیازمند به مشورت با بخش خصوصی و تشکل‌ها می‌داند و معتقد است محور اساسی کارها در این وزارتخانه، انجمن‌ها و تشکل‌ها به نمایندگی از بخش خصوصی هستند.

نیازی تصریح کرد: تلاش بر این است که تشکل‌ها محور اصلی کار باشند و برنامه‌هایی را که در این وزارتخانه دنبال می‌کنیم، برای بخش خصوصی بوده است و از آن‌ها پشتیبانی خواهیم کرد. با توجه به اصلاح ساختار وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال گذشته، رویکرد اصلی متمرکز کردن رشته فعالیت‌ها در یک دفتر بود تا این دفتر مدعی و پیگیری‌کننده مسائل مربوط به انجمن‌ها و تشکل‌ها باشد. دفاتر یاد شده و تشکل‌های تخصصی باید ارتباط مستمر و دوجانبه داشته باشند.

معاون هماهنگی و امور کسب‌ و کار وزارت صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: ارتباط با تشکل‌ها، هم‌افزایی بین آن‌ها و یکپارچه‌سازی آن‌ها، جزو مباحث اصلی است تا با یک زبان واحد و قدرت بیشتری پیگیر مسائل و مشکلات حوزه باشیم.

انتقاد از قیمت‌گذاری دستوری

در این مراسم رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع لوازم خانگی ایران اظهار کرد: باید گفت‌وگوی دوجانبه بین دولت و تشکل‌ها شکل بگیرد تا آن‌ها بتوانند به دولت برای توسعه اقتصادی و رشد صنعتی کمک کنند.

علیرضا دانیالی با انتقاد از قیمت‌گذاری دستوری، تاکید کرد: ۶ ماه بود که پنج قلم کالای اساسی لوازم خانگی اجازه افزایش قیمت نداشتند و در نهایت ۱۵ درصد برای تلویزیون و ۱۰ درصد برای سایر اقلام لوازم خانگی از ابتدای تیر ماه، مجوز افزایش قیمت صادر شد. صنعت لوازم خانگی با این میزان افزایش قیمت نمی‌تواند مدت زیادی دوام بیاورد و همین مسئله سبب کاهش و در نهایت افزایش هزینه‌های تولید خواهد شد.

بر اساس گزارشی از مهر، نظر به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در انجمن صنایع لوازم‌ خانگی ایران در راستای توسعه صنعت قطعه‌سازی به عنوان موتور محرکه صنعت، طرح رتبه‌بندی قطعه‌سازان عضو انجمن اجرایی شد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: