واحد احیای مجتمع فولاد قائنات آماده افتتاح رسمی است
استاندار خراسان جنوبی:

واحد احیای مجتمع فولاد قائنات آماده افتتاح رسمی است

استاندار خراسان جنوبی گفت: واحد احیا مستقیم مجتمع فولاد قائنات پس از بهره‌برداری آزمایشی، طی ماه‌های آتی به‌ صورت رسمی افتتاح می‌شود و واحد فولادسازی این مجتمع نیز تا پایان امسال تکمیل خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، جواد قناعت در حاشیه بازدید از مجتمع فولاد قائنات، بیان کرد: در بازدیدی که از واحد فولاد این مجتمع انجام شد، شاهد تغییر و تحولات در اجرای طرح بودیم و روند اجرا به‌ خوبی پیش می‌رود.

وی با اشاره به دومین بازدید خود از کارخانه فولاد قائنات، افزود: این کارخانه در قالب دو واحد احیای مستقیم خط تولید آهن اسفنجی و واحد فولادسازی احداث شده که واحد احیا، چند ماه است به بهره‌برداری رسیده و افتتاح اولیه انجام شده است.

استاندار خراسان جنوبی عنوان کرد: بهره‌برداری اولیه به این دلیل بود که اگر در روند بهره‌برداری، خطاها و اشکالات فنی احتمالی رخ دهد، رفع نقص شود و در افتتاح نهایی و رسمی طرح به‌ طور کامل فعال شود و هیچ ابهام و اشکالی در رابطه با موضوعات فنی نباشد.

قناعت تصریح کرد: به همین خاطر از این مجموعه بازدید شد تا آخرین گزارش‌ها را از مدیران فنی و اجرایی مجتمع فولاد قائنات داشته باشیم و بررسی‌ها نشان داد که مشکل خاصی در خصوص روند اجرای طرح وجود ندارد.

وی از افتتاح رسمی واحد احیا تا دو ماه آینده با حضور مهمان ویژه کشوری خبر داد و گفت: متولیان در خصوص تامین برق این واحد صنعتی با توجه به جدول قطعی که شرکت برق ارسال می‌کند، نگران هستند که دچار خاموشی شوند و این خاموشی نیز مشکلاتی را برای این واحد ایجاد می‌کند که به این ترتیب، قرار شد در سطح استانی و ملی موضوع پیگیری شود.

استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد: در سطح ملی، شرکت ملی فولاد از طریق وزارت نیرو و در سطح استانی، از طریق شرکت برق منطقه‌ای خراسان موضوع پیگیری خواهد شد تا ضرری به مجموعه فولاد قائنات با قطعی برق وارد نشود.

قناعت از پیشرفت فیزیکی ۸۰ تا ۸۵ درصدی واحد فولاد مجتمع فولاد قائنات خبر داد و گفت: انتظار این است که همین روند با شتاب ادامه داشته باشد و بر اساس گزارش مسئولان متولی مقرر شد تا پایان اسفند ماه امسال، در صورتی که مشکل خاصی پدیدار نشود، شاهد افتتاح واحد فولاد این مجتمع نیز باشیم که البته باید در این زمینه کمک‌هایی صورت پذیرد و به همین منظور در خدمت مجموعه خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه مجتمع فولاد قائنات، یکی از پروژه‌های بزرگ و کلان استان است، تصریح کرد: به همین خاطر حمایت، توجه و پشتیبانی ما نسبت به این پروژه بسیار خاص و حساس خواهد بود و این موضوع را نیز دنبال خواهیم کرد تا مجموعه دچار مشکل نشود.

استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: اگر در سطوح ملی و استانی نیاز به مساعدت و پیگیری باشد، قطعا انجام خواهیم داد تا در آینده نزدیک، این طرح به‌ صورت کامل به بهره‌برداری برسد. تاکنون حدود یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای واحد احیای کارخانه هزینه شده و برای تکمیل بخش فولاد نیز به ۶۸۰ میلیارد تومان نیاز است.

قناعت در ارتباط با تامین آب فولاد قائنات و صنایع استان، گفت: در آینده نزدیک شاهد حضور شرکت پیمانکار انتقال آب خلیج فارس به خراسان جنوبی و چند استان دیگر کشور خواهیم بود و تاکنون جلسات متعددی با این شرکت داشته‌ایم.

وی عنوان کرد: آب خلیج فارس به سه‌راهی سرچشمه کرمان آمده است و از این سه‌راهی، سه خط انتقال برای استان‌ها اجرا می‌شود که خط یک برای یزد، خط دوم برای کرمان، خط سوم برای کرمان و سپس خراسان جنوبی است.

استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد: خط دوم که آب خراسان جنوبی هم از آن تامین می‌شود، وارد کرمان شده است اما به جهت اینکه استان‌های یزد و اصفهان، جزو استان‌های بزرگ هستند و از طرفی پیمانکار بخش خصوصی است و باید برای آن جذابیتی ایجاد کند که وارد استان شود، اقداماتی در حال انجام است.

قناعت با بیان اینکه اگر روال طبیعی طرح طی شود، خوش‌بینانه دو تا چهار سال آینده آب وارد خراسان جنوبی خواهد شد، مطرح کرد: رایزنی‌های لازم انجام شده است که همزمان با اجرای طرح انتقال آب به سایر استان‌ها، اجرای طرح برای خراسان جنوبی هم آغاز شود که به توافقاتی رسیده‌ایم.

وی اضافه کرد: ورودی آب در این طرح از طبس و خروجی آب از قائن را برای خراسان رضوی داریم که پیشنهاد شد لوله‌گذاری طرح در داخل خراسان جنوبی انجام شود و تلاش این است عملیات اجرایی طرح انتقال آب را با حضور مهمان ویژه کشوری طی یک تا دو ماه آینده داشته باشیم. امیدوار هستیم این طرح طی سه تا چهار سال آینده تکمیل شود تا صنایع استان در خصوص تامین آب مورد نیاز مشکل نداشته باشند.

بر اساس گزارشی از ایرنا، مجتمع فولاد قائنات در شمار طرح‌های فولاد استانی است که پس از مدتی توقف و کندی روند اجرا، با پیگیری مسئولان استان و مشارکت دستگاه‌های ملی در سال‌های اخیر سرعت گرفت و پس از تولید آهن اسفنجی، در مرحله فولادسازی قرار دارد. فاز اول این کارخانه برای تولید آهن اسفنجی با ظرفیت سالانه ۸۰۰ هزار تن، اکنون ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در حال تولید آزمایشی است.

فاز دوم کارخانه در شهرستان قائنات برای تولید فولاد اسفنجی با ظرفیت سالانه ۸۰۰ هزار تن، در حال اجرا است که با بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی، مقرر شد طی یک سال آینده به بهره‌برداری برسد و با راه‌اندازی کارخانه فولاد قائنات، خراسان جنوبی به جمع استان‌های دارای صنعت فولاد می‌پیوندد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: