کارخانه آهن‌ اسفنجی بیجار، عامل توسعه منطقه

کارخانه آهن‌ اسفنجی بیجار، عامل توسعه منطقه

مدیرعامل شرکت صنایع فولاد کردستان گفت: آغاز به کار طرح احداث کارخانه آهن‌ اسفنجی در شهرستان بیجار، به توسعه این منطقه و ایجاد موقعیت‌های شغلی گسترده منجر خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، محمدرضا احمدی در جلسه آغاز پروژه احداث کارخانه تولید آهن ‌اسفنجی، عنوان کرد: اکنون تنفیذ قرارداد واگذاری زمین انجام شده است و با برگزاری نشست مذکور، در عمل اجرای پروژه صنایع فولاد کردستان با حضور پیمانکاران به‌ طور رسمی آغاز می‌شود. خوشبختانه مجوزهای لازم برای احداث این پروژه دریافت و توافقات لازم برای تامین زیرساخت‌های این پروژه نیز اجرایی شده است.

وی با اشاره به نظر مساعد وزیر صنعت، معدن و تجارت از روند پیشرفت طرح های فولادی کردستان در سفر استانی اخیر، افزود: با همت مجری طرح و پیمانکاران، در حال‌ حاضر خاک‌برداری این پروژه آغاز شده است که حدود ۸۰ درصد نیز رشد داشته و همزمان رینگ پیرامونی این واحد نیز تکمیل شده است.

مدیرعامل شرکت صنایع فولاد کردستان بیان کرد: در حال‌ حاضر، تامین نقدینگی برای تداوم اجرای این پروژه، مهم‌ترین هدف قلمداد می‌شود و خوشبختانه فاز نخست تامین مالی این طرح اجرایی شده است. محصول تولید شده در این کارخانه، در فولادسازی کردستان برای منطقه قروه مصرف خواهد شد. در واقع، همزمان با اجرای طرح تولید آهن‌ اسفنجی در منطقه بیجار، طرح فولادسازی قروه با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون تن شمش فولاد اجرایی شده است.

احمدی تصریح کرد: برای اجرای این طرح در سال نخست، چهار هزار و 500 میلیارد تومان سرمایه توسط سهامداران مجموعه ایمیدرو و شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات تامین شده است.

وی درباره تامین زیرساخت‌های حمل‌ و نقل برای اجرای این طرح، مطرح کرد: ریل سراسری تهران-همدان-سنندج از چهار کیلومتری طرح می‌گذرد و این پروژه به شبکه سراسری وصل شده است که می‌توان از آن برای انتقال محصول نهایی استفاده کرد.

مدیرعامل شرکت صنایع فولاد کردستان اضافه کرد: انتقال آهن ‌اسفنجی از بیجار به قروه نیز در یک مسیر ۹۰ کیلومتری انجام می‌شود. با این وجود، پیش‌بینی شده است جاده‌ دوبانده در این مسیر احداث شود. در ادامه پیش‌بینی‌ها، طرح تولید آهن‌ اسفنجی بیجار در سال ۱۴۰۳ به‌ بهره‌برداری خواهد رسید که اشتغال‌زایی مستقیم این پروژه برابر ۵۰۰ نفر برآورد شده است.

راه‌اندازی نخستین واحد مگامدول با فناوری پرد

جعفر سرقینی، مدیرعامل شرکت MME اظهار کرد: پیگری و روند اجرایی احداث صنعت فولاد در استان کردستان از سال 1396 آغاز شده است. احداث صنعت فولاد در این منطقه با مشکلاتی همراه بود اما خوشبختانه مسیر فولادسازی در استان کردستان هموار شده است.

وی مطرح کرد: طرح تولید آهن‌ اسفنجی صنایع فولاد کردستان در بیجار، نخستین واحد آهن‌ اسفنجی با فناوری پرد است که با ظرفیت یک میلیون و 600 هزار تن احداث می‌شود. این پروژه نیز طبق برنامه و زمان‌بندی پیش خواهد رفت و نگرانی درباره فناوری مورد نظر برای احداث این واحد وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت MME درباره مزیت‌های استفاده از فناوری پرد برای تولید آهن‌ اسفنجی، اذعان کرد: مصرف آب و برق در فناوری پرد در مقایسه با فناوری میدرکس، به‌ مراتب پایین‌تر است. همزمان محصول تولید شده توسط این فرایند، از کیفیت بالاتری برخوردار است. همچنین داخلی‌سازی این فناوری، افتخاری برای صنعت فولاد ایران است.

سرقینی یادآور شد: بخشی از تجهیزات مورد نیاز در فرایند احداث این خط تولید به کشور وارد می‌شود. با وجود تحریم، واردات همچنان ادامه داشته است و نگرانی برای تامین این تجهیزات وجود ندارد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: