ذوب‌ آهن، به دنبال خلق فرصت‌های ارزشمند از دل تهدیدها است
مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان:

ذوب‌ آهن، به دنبال خلق فرصت‌های ارزشمند از دل تهدیدها است

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان در دیدار با معاون هماهنگ‌ کننده دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: در شرایط دشواری که صنایع برای تولید با موانع بسیاری دست‌ و‌ پنجه نرم می‌کنند، انتظار داریم دولت، مجلس و سایر نهادهای حاکمیتی اجازه ندهند برای صنایع حاشیه‌سازی شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت ذوب آهن اصفهان، یوسف رضا سیف‌الهی در این دیدار، ذوب آهن اصفهان را پشتیبان رزمندگان در دفاع مقدس دانست و عنوان کرد: حضور کارکنان ذوب آهن اصفهان در جنگ تحمیلی، نشان‌ دهنده ایثار و شهادت‌طلبی این صنعتگران است.

وی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس، ذوب آهن اصفهان نقشی انکارناپذیر در تامین رزمندگان آموزش‌ دیده برای جنگ تحمیلی داشته است، افزود: این شرکت در تامین تجهیزات، ادوات، خدمات فنی، مهندسی و لجستیکی برای جبهه و جنگ نیز سنگ تمام گذاشت.

معاون هماهنگ‌ کننده دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، تولید و توسعه محصولات استراتژیک و مورد نیاز صنایع مختلف کشور در ذوب آهن اصفهان را شایان تقدیر دانست و تاکید کرد: مجمع تشخیص مصلحت نظام و به ویژه کمیته‌های تخصصی آن برای رفع موانع تولید و مشکلات صنایع به‌ ویژه صنعت فولاد، برنامه و اهتمام خاصی دارند.

ایرج رخصتی، مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان نیز در این دیدار با تشریح فرایند تولید در ذوب آهن اصفهان، مطرح کرد: این شرکت با برنامه‌های هدفمند و دانش‌محور بر بخش عمده‌ای از مشکلات چیره شده است که طراحی و تولید بیش‌ از 12 محصول جدید در چند ماه اخیر برای تنوع‌بخشی به سبد محصولات، رکوردهای گوناگون تولیدی و اجرا و تکمیل پروژه‌های نوسازی و توسعه‌ای ذوب آهن اصفهان را باید در راستای برنامه‌های هدفمند و شاخص‌محور این شرکت ارزیابی کرد.

وی با بیان اینکه ذوب آهن اصفهان با برخورداری از اتوماسیون مدرن و به‌ روز، تمام فعالیت‌های تولیدی را بر خط و آنلاین، پایش و کنترل می‌کند، اذعان کرد: این شرکت با دارا بودن کارگاه‌های پیشرفته پشتیبانی و ساخت، ۸۵ درصد از تجهیزات و قطعات مورد‌نیاز را بومی‌سازی کرده است و ۱۵ درصد دیگر را نیز با حمایت از شرکت‌های توانمند داخلی و دانش‌بنیان کشور تامین می‌کند.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با بیان اینکه در دوران کرونا، اکسیژن مورد‌ نیاز بیماران کرونایی در منطقه را تامین کردیم، گفت: با برنامه‌ریزی و اجرای پروژه‌های مختلف، میزان مصرف آب را از ۲۶ متر مکعب به ازای یک تن تولید، به 3.4 متر مکعب کاهش دادیم.

 رخصتی در بخش دیگری از سخنان خود، برنامه و تلاش خستگی‌ناپذیر را باعث خنثی‌سازی تحریم‌های ظالمانه دانست و اضافه کرد: نگرش و رویکرد مجموعه ذوب آهن اصفهان به محدودیت‌ها، خلق فرصت‌های ارزشمند از دل تهدید‌ها است.

وی با بیان اینکه حاشیه‌ها، به‌ عنوان موانعی بزرگ برای تولید، توسعه و آبادانی کشور، توان و رمق صنعتگران را می‌گیرند، تصریح کرد: در چنین شرایط سختی که صنایع برای تولید با موانع بسیاری دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند، انتظار داریم دولت، مجلس، مجمع تشخیص مصلحت نظام و سایر نهادهای حاکمیتی اجازه ندهند برای صنایع حاشیه‌سازی شود.

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان، دخالت‌های غیر‌ تخصصی در صنعت را باعث آسیب‌های جدی به تولید دانست و گفت: اکنون که ذوب آهن اصفهان یک شرکت بورسی محسوب می‌شود، باید نگرش دیگران به آن نیز نگاه به بخش خصوصی باشد و اجازه دهند با اتکا به نیروهای توانمند خود و ظرفیت‌های بخش خصوصی، تولید و توسعه شرکت را پیش ببریم.

رخصتی با بیان اینکه با فزایندگی تکنولوژی در عرصه رقابت، هیچ مجالی برای تعلل در پیشرفت و توسعه نداریم، یادآور شد: باید با برنامه‌های دانش‌محور، شاخص‌دار و قابل پایش و البته با شتاب مناسب در مسیر تولید و توسعه حرکت کنیم و همچنان‌ که در دهه‌های اخیر، رشد صنعت فولاد نسبت به سایر صنایع مناسب بوده است، باید با دقت و موقعیت‌شناسی ویژه درعرصه رقابت جهانی، برنده این میدان شویم و ذوب آهن اصفهان در این مسیر با تمام قدرت پیش می‌رود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: