چالکو، سهام آلومینیوم یوننان را خریداری می‌کند

چالکو، سهام آلومینیوم یوننان را خریداری می‌کند

شرکت آلومینیوم چین (چالکو) اعلام کرد که قصد دارد 19 درصد از سهام آلومینیوم یوننان را خریداری کند. پس از اینکه معامله به پایان برسد، چالکو به بزرگ‌ترین سهامدار آلومینیوم یوننان تبدیل خواهد شد که 29.1 درصد سهام آن را در اختیار خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات ‌آنلاین» و به نقل از موسسه «SMM»، طبق برنامه معامله، چالکو قصد دارد 19 درصد از سهام را توسط گروه متالورژیک یوننان به صورت نقدی خریداری کند که از طریق توافق‌نامه غیر عمومی و محرمانه انجام می‌شود. قیمت معامله 10.11 یوان به ازای هر سهم پیشنهاد شده است که در مجموع رقمی برابر 6،662 میلیارد یوان برآورد می‌شود. آخرین قیمت پایانی آلومینیوم یوننان در هر سهم با پریمیوم 5.5 درصدی، حدود 9.58 یوان بود.

براساس داده‌های بازار، در پایان تاریخ 22 جولای، ارزش کل سهام چالکو برابر 69.2 میلیارد یوان بود و ارزش کل سهام شرکت آلومینیوم یونلو برابر 33.2 میلیارد یوان بود که آن‌ها را از نظر ارزش بازار در زنجیره صنعت آلومینیوم به ترتیب در جایگاه اول و سوم قرار داد.

در این اطلاعیه آمده است که این معامله بیشتر برای حل مشکل رقابت افقی با شرکت آلومینیوم یوننان و به‌ طور مؤثر کاهش معاملات روزانه شرکت کمک می‌کند. پس از مالکیت و اتمام معامله، وضعیت شرکت در صنعت و سودآوری آن بیشتر ارتقا خواهد یافت. با توجه به مزایای شرکت آلومینیوم یوننان در انرژی پاک، این شرکت قادر خواهد بود با تمرکز بر توسعه سبز و کم کربن و تولید محصولات با کیفیت بالا، تولید آلومینیوم سبز را افزایش دهد.

در عین حال، این موضوع منجر به هم‌افزایی بین شرکت چالکو و آلومینیوم یوننان می‌شود. یکپارچگی و مدیریت متمرکز صنعت آلومینیوم را تحقق می‌بخشد و بازدهی سرمایه‌گذاری پایدار را به همراه می‌آورد. در سال‌های اخیر، آلومینیوم یوننان عملکرد برجسته‌ای را داشته است. بنابراین، این کسب و کار عملکرد مالی چالکو را به‌ همراه قدرت رقابت و اندازه ارزش بازار آن را بهبود خواهد بخشید که مطابق با منافع کلی شرکت و سهامداران آن خواهد بود.

در همان روز، آلومینیوم یوننان در مورد تغییر سهام‌ها، اعلامیه‌ای صادر کرد. پس از اتمام معامله و انتقال سهم، سهامدار کنترل ‌کننده به چالکو تغییر خواهد یافت و سهامدار کنترل‌ کننده غیر مستقیم همچنان چین‌آلکو (شرکت آلومینیوم چین) خواهد بود؛ در حالی‌که کنترل ‌کننده واقعی همان سرپرست نظارت بر دارایی‌های دولتی و کمیسیون مدیریت شورای دولتی است.

بر اساس داده‌های منتشر شده در پایان سه ماهه اول سال جاری میلادی، بزرگ‌ترین سهامدار شرکت آلومینیوم یوننان، گروه یوننان متالورژی است که سهام 32 درصدی دارد. چالکو نیز با سهم معادل 10.10 درصدی، دومین سهامدار بزرگ این شرکت است.

راه حل رقابت افقی از سالها پیش در حال برنامهریزی است

پیش از این، به ‌دلیل رقابت افقی بین آلومینیوم یوننان و چالکو در بخش‌هایی از جمله آلومینا و آلومینیوم، چین‌آلکو، به ‌عنوان سهامدار کنترل ‌کننده غیر مستقیم آلومینیوم یوننان و سهامدار کنترل ‌کننده مستقیم چالکو، قول داد که از آغاز سال 2019 راه ‌حل‌های مؤثری در نظر گیرد و مشکل رقابت افقی بین این دو شرکت را طی پنج سال برطرف کند.

در دسامبر سال 2019، چالکو بیش از 31 میلیون سهم غیر عمومی (خاص) صادر شده از شرکت آلومینیوم یوننان را با قیمت 4.1 یوان به ازای هر سهم خریداری کرد. این معامله با ارزش کل حدود 1.29 میلیارد یوان، حدود 10.04 درصد از کل سهام آلومینیوم یوننان را به خود اختصاص داد. در سال 2021، چالکو بار دیگر در خرید و فروش سهام آلومینیوم یوننان شرکت کرد و بعد از آن، سهام چالکو به 10.1 درصد رسید.

بر اساس گزارش سالانه‌ سال 2021 شرکت چالکو، آلومینا و تولید آلومینیوم این شرکت به ترتیب برابر 16.23 میلیون تن و 3.86 میلیون تن بود. ظرفیت تولید آلومینا شرکت و آلومینیوم گرید خلوص بالای شرکت، هر دو در رتبه‌ نخست جهان قرار دارند و همچنین از نظر تولید آلومینیوم اولیه، این شرکت در رتبه دوم جهان جای دارد.

بر اساس گزارش سالانه سال 2021 آلومینیوم یوننان، ظرفیت تولید آلومینیوم آن 3.05 میلیون تن بوده، و بزرگ‌ترین تامین ‌کننده آلومینیوم سبز و کم کربن در چین است.

داده‌ها نشان می‌دهد که تا پایان سال 2021، کل ظرفیت آلومینیوم چین برابر 43.25 میلیون تن بود. به عبارت دیگر، ظرفیت ترکیبی چالکو و آلومینیوم یوننان 17.5 درصد از کل ظرفیت موجود در چین را تشکیل می‌دهد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: