آموزش؛ کلید رقابت‌پذیری فولاد خراسان
معاون منابع انسانی و امور اجتماعی شرکت مجتمع فولاد خراسان عنوان کرد:

آموزش؛ کلید رقابت‌پذیری فولاد خراسان

معاون منابع انسانی و امور اجتماعی شرکت مجتمع فولاد خراسان گفت: گستردگی تغییرات اقتصادی و رقابت روزافزون در سطح ملی و بین‌المللی برای دستیابی به منابع مالی میان شرکت‌های معدنی و فلزی، ایجاب می‌کند که شرکت‌ها برای دستیابی به اهداف سازمانی خود و لزوم افزایش بهره‌وری، نیروی انسانی حرفه‌ای، آموزش‌ دیده و متخصص داشته باشند.

فریدون صبوریان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، در خصوص اقدامات شرکت فولاد خراسان در زمینه آموزش نیروی انسانی، مطرح کرد: استراتژی‌های حوزه آموزش در فولاد خراسان از طریق تجزیه و تحلیل نیازها و انتظارات ذی‌نفعان در قالب ماموریت و استراتژی‌های منابع انسانی مشخص می‌شود. همزمان با تاسیس شرکت در سال ۱۳۶۹، واحد آموزش نیز راه‌اندازی شد و شرکت بر‌ اساس نیازسنجی‌های انجام شده، آموزش نیروهای متخصص خود را در فولاد مبارکه آغاز کرد. در ادامه با راه‌اندازی کارخانه‌های مختلف شرکت از سال ۱۳۷۸، آموزش‌های بدو استخدام نیروهای انسانی به صورت تئوری و عملی در سازمان‌های مشابه با توجه به نوپا بودن شرکت انجام گرفت.

وی افزود: با راه‌اندازی کامل و افزایش میزان تولید و در پی آن، لزوم بر‌گزاری آموزش‌های هدفمند، این شرکت در سال 1388 برای دریافت گواهینامه استاندارد آموزشی ISO10015 اقدام کرد و پس از ارزیابی‌های اولیه، موفق به اخذ آن شد. به دلیل برگزاری ممیزی و ارزیابی سیستم‌های مختلفی همچون ISO10015، ISO2015‏-9001‌، ISO۳۴۰۰۰‌، ارزیابی «TPM» و ارزیابی مدیریت انرژی به صورت سالانه، پایش و بهبود مناسبی در فرایندهای سیستم آموزش انجام می‌پذیرد. همچنین در سال ۱۳۹۶، مرکز آموزش بین کارگاهی با مشارکت سازمان فنی و حرفه‌ای در فولاد خراسان افتتاح و کارگاه‌های آموزشی سازمان به عنوان مراکز آموزشی فنی و مهندسی مرکز آموزش کارگاهی معرفی شد.

معاون منابع انسانی و امور اجتماعی شرکت مجتمع فولاد خراسان بیان کرد: از اقدامات مهم دیگر، راه‌اندازی کتابخانه فولاد خراسان و اشتراک اطلاعات فنی و علمی برای بهره‌گیری بیشتر همکاران، همزمان با اجرا و استقرار نظام مدیریت دانش در سال ۱۳۹۸ بود که موجب بهره‌برداری بیشتر از دانش و تجربیات همکاران و انتقال آن به سایر همکاران شد.

صبوریان با اشاره به اهمیت آموزش نیروی بومی در این شرکت به خبرنگار «فلزات آنلاین» گفت: فولاد خراسان در راستای منویات مقام معظم رهبری در جهت تحقق عدالت و ایفای مسئولیت اجتماعی خود، اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی برای نیروهای بومی کرده است و با استفاده از توانمندی‌های آموزشی کارگاه‌های جوار توانسته است 10 هزار نفر ساعت کارگاه آموزشی برای نیروهای بومی برگزار کند. در همین راستا، نیازسنجی آموزش بر‌‌ اساس ظرفیت‌سنجی دقیق انجام و با هماهنگی لازم بین دستگاه‌های اجرایی‌، محتوا و تجهیزات مورد نیاز در جهت اجرای این آموزش‌ها فراهم می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر از 100 درصد نیروهای شاغل در بخش‌های پیمانکاری، 93‌ درصد نیروهای اصلی شرکت فولاد خراسان بومی هستند. از سوی دیگر، بهره‌گیری از تکنولوژی با فناوری بالا و نیز مخاطرات ایمنی و بهداشت، باعث شده است آموزش و توسعه، جایگاه مهمی در سازمان‌های معدنی و فلزی داشته باشد و نقش کلیدی در تغییر و تحولات سازمان ایفا کند. بنابراین کشور ما نیز نمی‌تواند با توجه به حضور در بازار رقابتی بین‌المللی از این موضوع مستثنی باشد.

معاون منابع انسانی و امور اجتماعی شرکت مجتمع فولاد خراسان در خصوص استراتژی کوتاه‌مدت و بلندمدت شرکت فولاد خراسان در مبحث تربیت و آموزش نیروی انسانی کارآمد، خاطرنشان کرد: فولاد خراسان، جاری‌سازی اثربخش استراتژی‌ها و اهداف بلندمدت خود را در حوزه آموزش با استفاده از رویکرد کارت امتیازی متوازن «BSC» و در قالب نقشه استراتژی سطح کلان شرکت تضمین کرده است و بر‌ این‌ اساس، اقدام به شناسایی و تدوین مهارت‌ها و شایستگی‌های مورد نیاز مشاغل خود کرده و آموزش‌های سالیانه را بر اساس این شایستگی‌ها برگزار می‌کند. از سوی دیگر، در جهت حل مشکلات پیشامدی و کوتاه‌مدت از مدل «PS» در جهت رفع این مشکلات آموزشی استفاده می‌کند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: