صنعت خودرو در حال تغییرات پلتفرمی است

صنعت خودرو در حال تغییرات پلتفرمی است

مدیرکل صنایع خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: پوست‌اندازی پلتفرمی و حرکت به سوی دانش‌بنیان شدن در صنعت خودرو، هدف‌گذاری شده است تا بر اساس آن، به سمت تیراژ و مقیاس اقتصادی تولید حرکت کنیم.

به گزارش خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، عبدالله توکلی‌ لاهیجانی در مراسم رونمایی از پوستر نمایشگاه برنامه تحولی صنعت خودرو با حضور سخنگوی دولت، بیان کرد: پس از اعمال تحریم‌های ظالمانه در سال 1396، صنعت خودروسازی دچار افت ناگهانی در تیراژ شد؛ به طوری که ابتدا به نصف کاهش یافت و در ادامه نیمی از خودروهای تولیدی به صورت ناقص تولید می‌شد.

وی افزود: این مسائل در عمل، بازار را دچار افت در عرضه و افزایش در تقاضا کرد و شکافی ایجاد شد که به نابسامانی بازار انجامید.

این مقام مسئول وزارت صمت عنوان کرد: در مواجهه با این وضعیت، یک برنامه در سه فاز و مرحله طراحی شد که مرحله نخست آن، تثبیت جریان تولید بود که تاکنون دستاوردهای خوبی نیز از آن حاصل شده است.

توکلی‌ لاهیجانی تصریح کرد: از ابتدای امسال تا 19 مرداد ماه، ۳۰۰ هزار دستگاه خودروی کامل تولید شده است. این در حالی است که در مدت مشابه پارسال، فقط ۷۰ هزار دستگاه خودروی کامل تولید شده بود.

وی ادامه داد: همچنین میزان تعهدات معوق خودروسازان به کمتر از ۱۰‌ هزار دستگاه کاهش یافته و میزان خودروهای ناقص در کف پارکینگ‌ها نیز کمتر از ۱۲ هزار دستگاه است. در حالی که در مدت مشابه پارسال، ۱۷۰ هزار خودرو ناقص در پارکینگ‌ها وجود داشت و بر این اساس ثباتی در جریان تولید اتفاق افتاده است.

این مقام مسئول همچنین اذعان کرد: از سال 1397 تاکنون، صنعت خودروی کشور دچار آفت مزمن تولید خودروهای ناقص و شکنندگی جریان تولید شده بود که در سال جاری، با افزایش قریب به ۳۰۰ درصدی تولید خودروهای کامل، جریان عبور مستقیم خودروها ایجاد شد و برخی از محصولات خودروسازان از قرعه‌کشی خارج شدند.

توکلی لاهیجانی مطرح کرد: به عنوان مثال در سایپا، هم‌اکنون قریب به اتفاق محصولات، در طرح‌های خارج از قرعه‌کشی عرضه می‌شوند و این‌ موضوع، از دستاوردهای امیدبخشی به شمار می‌آید که در حوزه خودروی کشور رخ داده است.

وی اضافه کرد: پوست‌اندازی پلتفرمی و حرکت به سمت دانش‌بنیان شدن در صنعت خودرو هدف‌گذاری شده است و هم‌اکنون یک گذار پلتفرمی طراحی شده است تا بر اساس آن به سمت تیراژ و مقیاس اقتصادی تولید حرکت کنیم.

مدیرکل صنایع خودرو وزارت صمت ادامه داد: هم‌اکنون چهار پلتفرم کلیدی تعریف شده است که در نمایشگاه برنامه تحول صنعت خودرو، از آن‌ها بیشتر خواهید شنید و روزهای نوید‌بخشی را در صنعت خودروی کشور پیش رو خواهیم داشت؛ چراکه گذر از فضای یاس آلود خودروی کشور و رسیدن به بالندگی در این صنعت، دور از ذهن نیست.

 توکلی لاهیجانی تاکید کرد: مطابق چشم‌انداز سال ۱۴۰۴، قرار است جزو ۱۰ کشور برتر خودروی جهان در آن سال باشیم و بر این اساس لازم است با پلتفرم‌های موجود به هم‌افزایی بپردازیم و در مرحله سوم، به گشایش و گسترش بازارهای صادراتی فکر خواهیم کرد.

وی یادآور شد: تنها در این صورت است که می‌توان صنعت خودرو را به عنوان موتور محرکه کشور در گام دوم انقلاب معرفی کرد.

بر اساس گزارشی از ایرنا، در پایان این مراسم با حضور علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت، از پوستر نمایشگاه برنامه تحول صنعت خودرو رونمایی شد. این نمایشگاه از سوم تا هفتم شهریور ماه در محیطی به وسعت ۱۴ هزار مترمربع در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: