ارزیابی قیمت فلز قلع در ماه آگوست 2022

ارزیابی قیمت فلز قلع در ماه آگوست 2022

بر اساس ارزیابی‌های «SMM»، میانگین قیمت فلز قلع درجه یک در بازار فیزیکی از روز 28 ماه جولای، حدود 2.6 درصد نسبت به ماه گذشته کاهش پیدا کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و طبق جدیدترین نظرسنجی «SMM»، در روز 27 ماه جولای، قیمت پیشنهادی برخی از واحدهای ذوب در معاملات ابتدای روز بازار همراه با افت قیمت آتی کاهش پیدا کرد. به گفته برخی از بازرگانان، تعداد معاملات اولیه افزایش یافت؛ در حالی که پریمیوم همراه با افت قیمت‌ها تغییری نکرد. فروش محموله‌ها در بازار گوانگ ‌دانگ همچنان دشوارتر از فروش در بازار شانگهای بود. شرکت‌های پاییندستی به اندازه نیاز خود خرید کردند. بازرگانان برای فروش محموله‌ها، قیمت‌های خود را به طور کلی پایین آوردند و محصولات با پریمیوم کمتر، محبوبیت بیشتری یافتند.

پریمیوم و تخفیف شمش قلع

در ماه جولای، متوسط قیمت شمش قلع در بازار فیزیکی چین همچنان با پریمیوم قیمت‌گذاری شد اما روند قیمت‌های پیشنهادی نزولی بود. از روز 21 ماه جولای، کمترین قیمت‌های پیشنهادی با اندکی تخفیف همراه بود. طبق آمار «SMM»، نرخ بهره‌برداری تولیدکنندگان قلع در استان‌های یون‌نان و جیانگژی در ماه جولای ثابت بود. در هفته منتهی به 29 جولای، مجموع نرخ بهره‌برداری تولیدکنندگان قلع در استان‌های یون‌نان و جیانگژی نسبت به هفته پیش از آن اندکی افزایش یافت زیرا واحدهای ذوب تولید خود را از سر گرفتند.

نرخ بهره‌برداری در استان یون‌نان اندکی افزایش پیدا کرد اما آمار فروش همچنان پایین بود. به جز چند واحد تولید بزرگ که هنوز در حال انجام تعمیرات اساسی هستند، سایر واحدهای ذوب تولید را از سر گرفتند. با این وجود، به ‌دلیل انجام تعمیرات اساسی و توقف تولیدی، بازیابی کامل حجم تولید به سطوح عادی خود زمان زیادی لازم دارد. از این رو، برخی از واحدهای ذوب با افزایش حجم تولید نشان دادند که محصولات خود را در ماه آگوست به بازار عرضه خواهند کرد. افزایش نرخ بهره‌برداری در هفته منتهی به 22 جولای، ناشی از تبدیل محصولات میانی به محصولات نهایی بود.

در هفته منتهی به 29 جولای، نرخ بهره‌برداری در استان جیانگژی اندکی افزایش پیدا کرد. واحدهای ذوب در جیانگژی که هفته پیش از آن تعمیرات اساسی نداشتند، همچنان حجم تولید و فروش عادی خود را حفظ کردند و سایر واحدها نیز به تدریج تولید خود را از سر خواهند گرفت. برای اینکه عرضه محصولات نهایی به بازار افزایش یابد، مدتی به طول میانجامد.

طبق انتظار بازار، مجموع نرخ بهره‌برداری واحدهای ذوب در استان‌های یون‌نان و جیانگژی در هفته منتهی به 29 ماه جولای اندکی افزایش یافت. بر اساس نظرسنجی «SMM»، در حال حاضر از سرگیری تولید در واحدهای ذوب اصلی چین به طور پیوسته در حال افزایش است و پیش‌بینی می‌شود که نرخ بهره‌برداری متوسط صنعت در آینده به تدریج افزایش پیدا کند.

سود و زیان حاصل از واردات در بازارهای فیزیکی

در روز 27 ماه جولای، واردات شمش قلع نسبت به ماه گذشته با زیان مواجه بود. طبق جدیدترین آمار، واردات منجر به کسب سود شده است؛ در حالی که نسبت قیمت بورس شانگهای به بورس فلزات لندن 1.19 واحد بود. با توجه به آمار «SMM»، موجودی انبار شمش قلع چین در ماه جولای کاهش پیدا کرد؛ در حالی که موجودی شمش قلع بورس فلزات لندن در حال افزایش بود. همچنین در این روز، موجودی قلع حواله‌ای بورس شانگهای با افت چهار تنی به سه هزار و 283 تن رسید؛ در حالی که قلع در بورس فلزات لندن با 50 تن افزایش، در سطح سه هزار و 720 تن گزارش شد.

در خصوص عوامل کلان، فدرال رزرو صبح روز 27 ماه جولای افزایش 0.75 درصدی نرخ بهره را اعلام کرد و دامنه نقدینگی فدرال رزرو را به 2.25 تا 2.5 درصد افزایش داد که انتظار می‌رود این نرخ همچنان روند صعودی در پیش داشته باشد. علاوه‌براین، بیانیه جروم پول، رئیس فدرال رزرو، منجر به افزایش شدید اطمینان بازار شد اما پیش‌بینی می‌شود که بازار بر آمار تولید ناخالص داخلی « GDP» ایالات متحده برای فصل دوم سال جاری تمرکز کند. پس از اعلام تصمیم فدرال رزرو برای افزایش 0.75 درصدی نرخ بهره، بازار سهام ایالات متحده رونق یافت و قیمت ارزهای دیجیتال و طلا نیز رشد پیدا کرد. قیمت داراییهای پرریسک اندکی افزایش یافت اما شاخص دلار آمریکا کاهش پیدا کرد. اخیرا قیمت‌های پیشنهادی قلع بورس شانگهای تحت فشار عوامل کلان قرار گرفته است که ممکن است نسبت به سطوح گذشته کاهش بیشتری پیدا کند.

بر اساس نظرسنجی «SMM»، با از سرگیری تولید بیشتر واحدها در چین و تولید شمش قلع در اوایل ماه آگوست، کاهش زیان حاصل از واردات و افت مصرف واحدهای پایین‌دستی، ممکن است موجودی انبار بازرگانان چین در نیمه دوم آگوست افزایش یابد.

با این وجود، عرضه کنسانتره قلع در چین اخیرا اندکی کاهش یافته است. به گفته برخی از شرکت‌ها، جدیدترین تعرفه ذوب کنسانتره قلع در یون‌نان (با عیار 60 درصد) کمتر از 20 هزار یوان بر تن بود که ممکن است این امر تاثیر منفی بر تولید واحدهای ذوب چین بگذارد. تولید واحدهای ذوبی که این بار تولید را از سر گرفتند، به سطوح پیش از تعطیلی و تعمیرات اساسی این واحدها نرسیده است. بیشتر شرکت‌ها نظاره‌گر بازار باقی خواهند ماند و بر مصرف واحدهای پایین‌دستی توجه خواهند داشت تا پیشرفت و سطح از سرگیری تولید را کنترل کنند. بنابراین، ممکن است عرضه در بازار شمش قلع کافی باشد. موسسه «SMM» انتظار دارد که قیمت قلع در بازه محدودی باقی بماند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: