تحول تولید در بخش کنسانتره‌سازی فولاد سنگان

تحول تولید در بخش کنسانتره‌سازی فولاد سنگان

مدیر کارخانه کنسانتره‌سازی شرکت فولاد سنگان گفت: در مرداد ماه امسال، به رکورد تولید 17 هزار و 700 تن کنسانتره دست یافتیم که بیشترین میزان تولید روزانه از زمان تاسیس شرکت بوده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد سنگان، کارخانه گندله‌سازی شرکت فولاد سنگان، در حال حاضر دارای ظرفیت تولید پنج میلیون تن است که در طرح توسعه این شرکت، ظرفیت تولید گندله به هفت میلیون و 500 هزار تن خواهد رسید.

در حال حاضر فولاد سنگان حدود 10 درصد از گندله کشور را تولید می‌کند اما یکی از پتانسیل‌های مهم این شرکت، افتتاح کارخانه کنسانتره‌سازی بود که تامین بخش مهمی از مواد اولیه مورد نیاز تولید گندله شرکت را در اختیار دارد.

این کارخانه به ظرفیت پنج میلیون تن در سال 1399 افتتاح شد و باید آن را فرزند صنعت ایران در دوران تحریم نامید؛ چرا که پس از اعمال مجدد تحریم‌های ظالمانه علیه صنعت فولاد کشور و قطع همکاری شرکت‌های خارجی در طراحی و ساخت این کارخانه، همت، تلاش و دانش فنی مهندسان و مدیران جوان کشور، باعث شد تا هیچ خللی در تاسیس و راه‌اندازی کارخانه به‌ وجود نیاید. با وجود تمامی مشکلات ناشی از تحریم مانند تامین قطعات و چالش‌های ناشی از قطع برق، این کارخانه در نخستین سال تولید خود توانست یک میلیون و 500 تن کنسانتره تولید کند.

محمد گلی‌پور، مدیر کارخانه کنسانتره‌سازی شرکت فولاد سنگان بیان کرد: در تابستان امسال علی‌رغم قطعی برق و تعطیلی کارخانه در مقاطع مختلف، این شرکت توانسته است به سطح قابل قبولی از تولید برسد؛ به طوری‌ که در طول این مدت، با وجود اینکه در 60 درصد زمان از پنج ماه نخست سال با قطعی برق مواجه بود، توانستیم 80 درصد برنامه تولید را محقق کنیم.

وی افزود: در مرداد ماه امسال، 33 درصد بیشتر از برنامه پیش‌بینی‌ شده ماهانه کنسانتره تولید شده است.

مدیر کارخانه کنسانتره‌سازی شرکت فولاد سنگان با اشاره به چالش‌های قطعی برق، عنوان کرد: با برنامه‌ریزی و حمایت‌هایی که از سوی شرکت صورت گرفته است، هدف‌گذاری تولید سه میلیون و 500 هزار تن تا پایان سال برنامه‌ریزی شده است و با توکل به خدا و همت همکاران پرتلاش، این مهم طبق برنامه محقق خواهد شد.

گلی‌پور در ادامه‌ مطرح کرد: با وجود قطعی برق و از مدار خارج شدن کارخانه در بسیاری از روزهای اخیر، رکوردهای روزانه در کارخانه کنسانتره‌سازی به ثبت می‌رسد و در مرداد ماه امسال، به رکورد تولید 17 هزار و 700 تن رسیدیم که بیشترین میزان تولید روزانه از زمان تاسیس شرکت است و این امر تا حدی کاهش تولید در روزهای قطعی برق را جبران می‌کند. هر چند که این مسئله نمی‌تواند خسارت‌های نبود تولید در روزهای تعطیلی را به طور کامل رفع کند .

در ادامه، سیدعلی شمسی‌نیا، معاون بهره‌برداری فولاد سنگان نیز با اشاره به مشکلات و چالش‌های پیش‌ روی صنعت فولاد کشور، تصریح کرد: بزرگ‌ترین مانع و مشکل برای تولید در این شرکت، قطع برق و گاز در مقاطع مختلف سال است.

وی اضافه کرد: شرکت‌های تولیدی همچنان از چالش‌های قطعی برق و گاز متضرر می‌شوند و به همین دلیل تولید برای صنعت فولاد کشور در سال گذشته به 6 میلیارد دلار رسید.

معاون بهره‌برداری شرکت فولاد سنگان در پایان یادآور شد: امیدوار هستیم با ورود شرکت‌های صنعتی در حوزه ساخت نیروگاه برق و تولید حدود 12 هزار مگاوات در سال‌های آینده و نیز برنامه‌ریزی‌های دقیق و فنی برای مدیریت کمبود و قطعی گاز در زمستان، بتوانیم روند روبه‌رشد تولید در کارخانه‌هایی مانند فولاد سنگان را افزایش داد تا به این ترتیب، با افزایش میزان تولید و بهره‌وری، شاهد رشد صنعت و اقتصاد کشور باشیم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: