مسیر ناهموار آموزش در صنایع معدنی و فلزی
عبدالله تیموری‌نیا، مدیرعامل شرکت ذوب روی اصفهان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

مسیر ناهموار آموزش در صنایع معدنی و فلزی

آموزش، همواره به عنوان ابزاری کارآمد و مطمئن در جهت بهبود کیفیت عملکرد و حل مشکلات سازمان‌ها مدنظر قرار می‌گیرد و فقدان آن نیز یکی از مسائل اساسی و حاد هر سازمان را تشکیل می‌دهد. بنابراین به منظورر تجهیز نیروی انسانی سازمان و بهسازی و بهره‌گیری هر چه بیشتر از نیروی انسانی، بدون شک آموزش یکی از مهم‌ترین و موثرترین تدابیر و عوامل برای بهبود امور سازمان به شمار می‌رود. آموزش، یک وظیفه اساسی در سازمان‌ها و فرایند مداوم و همیشگی است که باید در دستور کار مدیران قرار بگیرد. در همین ارتباط، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با عبدالله تیموری‌نیا، مدیرعامل شرکت ذوب روی اصفهان به گفت‌وگو پرداخته است که متن کامل آن را در زیر خواهیدخواند:

توضیحاتی در خصوص اهمیت آموزش در بخش معدن و صنایع معدنی کشور بفرمایید.

ضعف دانش تئوریک در تمام ابعاد، یکی از موانع توسعه در کشور است و به دنبال آن، بخش معدن و صنایع معدنی نیز از این موضوع مستثنی نیست . فرایند آموزش و یادگیری در جامعه به صورت تجربی بوده است و افراد تمایلی به شروع آموزش بر پایه تئوری و اصول اولیه ندارند . در صورتی که در جوامع توسعه یافته، آموزش پایه‌ای بسیار مهم بوده و دروازه ورود به بازار کار حتی در مشاغل نه چندان حساس مانند آرایشگری، آشپزی، تزئینات و... است اما در صنعت حتی شاهد این هستیم که افرادی به مسئولیت‌های سرپرستی و مدیریت رسیده‌اند که اطلاعات علمی آن‌ها در حد یک اپراتور است . برای مثال، سرپرستی برق صنعتی به کسی سپرده شده است که آشنایی کامل با توابع مثلثاتی را هم ندارد. تبعات این نقص به شکل تصمیم‌گیری های اشتباه، اتلاف منابع مالی و حتی خطرات جانی به کرات مشاهده شده است. بخش معدن و صنایع معدنی به لحاظ پرهزینه بودن و ماهیت سخت و خطرناک کار ، به شدت نیازمند آموزش‌های لازم چه پیش از استخدام و چه در حین خدمت است. البته اظهار نظر در این خصوص باید توسط کارشناس و متخصص آموزش و پرورش و علوم تربیتی انجام شود اما صنعتگر به عنوان بهره‌بردار از منابع انسانی که توسط آموزش و پرورش و آموزش عالی تربیت شده‌اند، شاهد این است که انتظارات از نیروی استخدامی تربیت شده توسط این دستگاه‌ها که در صنعت مشغول به کار شده‌اند، برآورده نمی‌شود. به همین دلیل پیشنهاد و راه حل باید توسط متخصصان امر و ضمن مشورت و همفکری با صاحبان صنعت صورت بگیرد.

آموزش و پرورش در داخل کشور با چه مشکلاتی مواجه است و راهکارهای پیشنهادی شما جهت رفع آن‌ها چیست؟

با توجه به اینکه در سراسر جهان در هر ساعت، تکنولوژی‌های جدید در تمام زمینه‌ها خلق می‌شوند ، بی اطلاعی از آن‌ها قطعا تاثیر منفی در فعالیت‌های تولیدی و صنعتی خواهد داشت. پیشرفت علوم کامپیوتر و دیجیتال، سرعتی مضاعف و روزافزون داشته است و در صورت فاصله گرفتن با آن، پس از مدتی به نقطه‌ای خواهیم رسید که توانایی رقابت با هیچ کشوری را در هیچ زمینه‌ای نخواهیم داشت. یک نیروی کارشناس و متخصص پس از ورود به بازار کار نباید محدود به آنچه طی چند سال آموزش آکادمیک آموخته است، باشد و شرکت در دوره‌های آموزشی و موفقیت در گذراندن آن‌ها باید ملاک اصلی در ارتقا و حتی ابقا شغلی افراد قرار بگیرد.

شرکت ذوب روی اصفهان چه اقداماتی را در زمینه آموزش و پرورش نیروی انسانی طی سالیان اخیر انجام داده است؟

شرکت ذوب روی اصفهان، همواره به دنبال ارتباط با دانشگاه‌های استان بوده و سعی بر این داشته است که این امر را از طریق بازدیدهای دانشگاهی و ارائه پروژه‌های صنعتی به دانشجویان برای پایان‌نامه‌ها (ضمن پذیرش هزینه‌های آن‌ها) و جذب نیروی کارشناس و متخصص از طریق دانشگاه‌ها، تحقق بخشد اما نتیجه کار آن چنان که انتظار می‌رفت، نبوده است. بنابراین در حال حاضر در داخل کارخانه، دوره‌های آموزشی قبل از استخدام و حین خدمت در زمینه‌هایی چون ایمنی و حفاظت و اطلاعات فنی و تخصصی برگزار می‌شود.

در حال حاضر تا چه اندازه به مقوله آموزش در دانشگاه‌ها اهمیت داده می‌شود و آیا رابطه متقابل بین صنعت و دانشگاه در این سال‌ها شکل گرفته است؟

مقوله آموزش در دانشگاه‌ها، همان رویه‌ای را دارد که تاکنون داشته است و به لحاظ شکلی و محتوایی، تغییر چندانی در آن مشاهده نمی‌شود. دانشگاه راه خود را می‌رود و اهداف آن، در تناقض با عقب نماندن صنعت از دانش روز تئوریک در جهان است. تولید روزافزون مقاله‌ها و چاپ در ژورنال‌ها و تشکیل سمینارها و نشست‌ها و گفت‌وگوهای درون ساختار دانشگاهی، انتزاعی کامل به وجود آورده و ما هیچ‌گاه شاهد کاربردی شدن این فعالیت ها نبوده‌ایم. زمانی که از سر تا پای خود را برانداز می‌کنیم، نشانه‌ای از تاثیرگذاری علم روز دانشگاه‌های خود نمی‌بینیم. ارتباط بین صنعت و دانشگاه نیز روز به‌روز کمرنگ‌تر از قبل شده شده است.

به نظر می‌رسد آن طور که باید به مقوله آموزش در رشته‌های فنی و صنعتی طی سالیان اخیر توجه نشده است. تحلیل شما در این خصوص چیست؟

دلیل اصلی این مسئله را می‌توان در مناسبات اقتصادی و خروج صنعت و تولید از رده مشاغل درآمدزا در جامعه جست‌وجو کرد . تولید ناخالص ملی شرایط مناسبی ندارد . بسیاری از کارخانه‌ها و کارگاه‌ها به تعطیلی کشیده شده‌اند و یا با حداقل ظرفیت فعالیت می‌کنند و حاشیه سود هم به هیچ وجه منطقی نیست . این امر از یک سو، موجب جذب کم نیروی انسانی ماهر و کارشناس و متخصص در زمینه های فنی شده و از سوی دیگر، دستمزد این گروه را کاهش داده است . بنابراین در بین جوانان، رغبت چندانی به تحصیل در این رشته‌ها دیده نمی‌شود و بیشتر سراغ امور خدماتی می‌روند . اگرچه این امور مانند درمان ، بانکداری، تجارت سالم و... گاهی مثبت و ضروری هستند اما طیف وسیعی از آن‌ها را هم مشاغل کاذب و آسیب‌رسان به اقتصاد کشور تشکیل می‌دهد . در راس این طیف، می‌توان به واسطه‌گری به عنوان پردرآمدترین و امن‌ترین حاشیه اقتصاد کشور اشاره کرد. این فعالیت که در جوامع پیشرفته، تسهیلی در مسیر رساندن کالا و خدمات از فروشنده به خریدار است که موجب کاهش قیمت کالا می‌شود، در جامعه ما به مانعی بزرگ و شکسته نشدنی در ارتباط بین این دو به منظور کسب درآمد ناسالم و غیر منطقی تبدیل شده است. در بسیاری از معاملات، تعداد واسطه‌ها به چندین نفر رسیده است و زیاده‌خواهی هر یک از آ‌ن‌ها، اختلافی چند برابری بین قیمت عرضه و خرید ایجاد کرده است.

با توجه به اهمیت جانشین‌پروری و آموزش و پرورش مدیران جوان به ویژه در بخش صنعت و معدن، این مهم تا چه اندازه در سازمان‌ و شرکت‌ها انجام شده است و شرکت ذوب روی اصفهان چه اقداماتی را در این زمینه انجام داده است؟

آنچه در نشست‌ها و سمینارها و مراسم دیده می‌شود ، حکایت از این می‌کند که هنوز چهره‌های قدیمی جای خود را به مدیران جوان نداده‌اند و این امر می‌تواند به دلیل و یا بهانه ضعف‌هایی که به آن‌ها اشاره شد، باشد. در ذوب روی اصفهان با توجه به اینکه از فعالیت کارخانه بیش از 20 سال می گذرد ، نسل اول شاغلان تقریبا همگی بازنشسته شده‌اند و در حال حاضر اکثر قریب به اتفاق کارکنان رده‌های مختلف را جوانان تشکیل می‌دهند.

گفت‌وگو: محمدرضا طارمی

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
غبار ابرچالش‌ها بر چهره تولید
صنعت بدون آموزش، محکوم به فنا است
سوءمدیریت در تامین انرژی، آسیب‌رسان‌تر از تحریم/ گسترش نیافتن تکنولوژی فرآوری خاک سولفیدی
سایه شوم عوارض بر صنعت روی
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: