مجتمع سرب نخلک بر مدار توسعه

مجتمع سرب نخلک بر مدار توسعه

راهبر مجتمع سرب نخلک گفت: از جمله طرح‌های توسعه این شرکت، ساخت کارخانه دو هزار تنی فلوتاسیون سرب در دو خط یک هزار تنی است که خط اول آن به زودی و خط دوم سال آینده راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، علیرضا صدر بیان کرد: یکی از موفقیت‌های مجتمع سرب نخلک در حوزه اکتشاف رخ داده است؛ به طوری که میزان ماده معدنی اکتشاف شده در ابتدای ورود راهبر به این مجتمع، حدود 140 هزار تن بود اما هم‌اکنون در حال دریافت پروانه اکتشاف هفت میلیون تنی هستیم.

وی افزود: با اقدامات در حال اجرا، رقم ذخایر اکتشافی به سرعت در حال افزایش است. در حقیقت، واگذاری این معدن به معنای نجات یک معدن در حال تبدیل به موزه، به یک معدن فعال در مقیاس جهانی است.

راهبر مجتمع سرب نخلک با اشاره به موفقیت‌های کسب شده پس از واگذاری، عنوان کرد: میزان تولید کنسانتره سرب نخلک پیش از ورود راهبر (سال 1395)، سالانه حدود یک هزار و 700 تا یک هزار و 800 تن با عیار 50 درصد بود اما این رقم در سال 1400، به 9 هزار تن با عیار 56 درصد رسید. این در حالی است که برنامه تولید امسال نیز 14 هزار تن است.

صدر تصریح کرد: استخراج ماده معدنی از 28 هزار تن در سال 1394، به 250 هزار تن در سال 1400 رسید. همچنین، این رقم در سال جاری به 500 هزار تن می‌رسد.

راه‌اندازی فاز نخست سومین کارخانه فلوتاسیون نخلک

وی با اشاره به برنامه‌های توسعه این مجتمع، اذعان کرد: از جمله طرح‌های توسعه این شرکت، ساخت کارخانه دو هزار تنی فلوتاسیون سرب در دو خط یک هزار تنی، از دیگر طرح‌های توسعه است که خط اول آن به زودی و خط دوم سال آینده راه‌اندازی می‌شود. ساخت دومین مجموعه بازیافت آب مصرفی کارخانه، شامل ساخت تیکنر دوم و افزایش ظرفیت فیلترپرس‌ها نیز در حال اجرا است.

راهبر مجتمع سرب نخلک ادامه داد: از زمان حضور راهبر در مجتمع نخلک، طرح‌های زیادی اجرا شده است که مهم‌ترین آن‌ها، احداث کارخانه هوی مدیا «heavy media» با ظرفیت تولید 800 تن در روز، کارخانه یک هزار تنی فلوتاسیون سرب در دو خط 500 تنی، احداث کارخانه 200 تنی با قابلیت فلوتاسیون سرب و روی و نیز ساخت و نصب تجهیرات تیکنر و فیلترپرس برای بازیابی و بازگشت آب مصرفی کارخانه است.

صدر درباره برنامه اقدامات اکتشافی معدن، خاطرنشان کرد: با انجام 50 هزار متر حفاری مغزه‌گیری اکتشافی، مقدار قابل توجهی به ذخایر معدن افزوده شده است.

وی اضافه کرد: راهبر به منظور خروج از فعالیت سنتی و خطرناک قدیمی، احداث تونل های اسپیرال با سطح مقطع بزرگ برای ایجاد دسترسی کارکنان و ماشین‌آلات سنگین زیرزمینی مدرن به تمام سطوح معدن را اجرایی کرده و هم‌اکنون معدن نخلک یک معدن مکانیزه و مدرن است.

اقداماتی در حوزه زیرساختی و مسئولیت اجتماعی

راهبر مجتمع سرب نخلک با اشاره به طرح‌های توسعه اجرا شده در مجتمع نخلک در حوزه زیرساختی، اذعان کرد: نصب و راه‌اندازی سیستم تصفیه فاضلاب و تصفیه آب، افزایش ظرفیت و ساخت انبار مواد ناریه در دو مرحله، ساخت کارخانه بچینگ پلنت، ساخت انبارهای مغزه و انبار قطعات و همچنین بازسازی کثیری از ساختمان‌های مخروبه، از جمله این اقدامات است.

صدر تاکید کرد: این شرکت در زمینه مسئولیت اجتماعی نیز اقداماتی همچون ساخت زمین چندمنظوره ورزشی، ساخت پارک بازی برای کودکان و احداث مهد کودک و سالن ورزشی برای کارکنان و کاشت چند هزار اصله درخت و ایجاد فضای سبز را انجام داده است.

حمایت موثر مدیران ارشد ایمپاسکو از نخلک برای توسعه

وی با بیان اینکه مدیران ارشد وقت ایمپاسکو و در راس آن‌ها رئیس هیئت عامل ایمیدرو با حمایت‌های خود در دوره‌های مختلف، نقش موثری در اجرای طرح‌های توسعه و رفع مشکلات پیش روی شرکت نخلک ایفا کردند، مطرح کرد: این شرکت در ابتدا با چالش‌هایی همچون خلاءهای قانونی در زمینه مجوز صادرات و واردات و برخی موارد پیش‌بینی نشده در قرارداد مواجه بود که با تدابیر مسئولان مرتفع شد.

راهبر مجتمع سرب نخلک در پایان یادآور شد: برای توسعه این مجتمع، حدود 600 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شده است و اشتغال‌زایی نیز از 150 نفر موجود (در سال 1395) به 600 نفر کنونی رسیده است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: