بازیابی عرضه و تقاضا در بازار سرب

بازیابی عرضه و تقاضا در بازار سرب

در مجموع، میزان عرضه و تقاضا در بازار سرب پس از لغو سهمیه‌بندی برق افزایش یافت و انتظار می‌رود افزایش عرضه بیشتر از میزان تقاضا و مصرف باشد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات‌ آنلاین» و به نقل از موسسه «SMM»، اخیرا با کاهش دما در بسیاری از نقاط چین، واحدهای ذوب سرب که تولید آن‌ها به دلیل سهمیه‌بندی برق ناشی از دمای بالا متوقف شده بود، به تدریج فعالیت خود را از سر گرفتند. هفته گذشته، شرکت‌های صنایع بالادستی و پایین‌دستی زنجیره صنعت سرب در استان‌های آن‌هوئی، جیانگسو و هنان یکی پس از دیگری تولید را دوباره آغاز کردند. این هفته نیز تولیدکنندگان باتری‌های سرب اسیدی در صنایع پایین‌دستی در استان‌ سیچوان و شهر چونگ‌چینگ نیز شروع به برنامه‌ریزی برای از سرگیری فرایند تولید خود کردند. بنابراین در این شرایط هم میزان عرضه و هم میزان تقاضا افزایش پیدا کرد.

در سمت عرضه:

در رابطه با بخش تولید سرب از مواد معدنی، بیشترین تاثیر سهمیه‌بندی برق ناشی از کمبود انرژی‌های برق‌آبی متوجه واحدهای ذوب در استان هون‌نان شد. پیش از این نیز بسیاری از شرکت‌های تولیدی محلی اطلاعیه‌هایی مبنی بر سهمیه‌بندی برق دریافت کرده بودند که آن‌ها را مجبور به کاهش تولیدات خود در بازه زمانی 17 تا 19 ماه آگوست 2022 می‌کرد. بررسی این موسسه نشان می‌دهد که تاثیر قطعی برق بر واحدهای ذوب در استان هون‌نان چین که از روز 25 آگوست آغاز شد، همچنان ادامه دارد. یک واحد ذوب کوچک تولیدکننده سرب تصفیه شده به موسسه «SMM» اعلام کرد که از اواسط ماه آگوست امسال به دلیل دریافت اطلاعیه سهمیه‌بندی برق، فرایند تولید خود را به حالت تعلیق درآورده است و برنامه‌ای برای از سرگیری تولیدات در این هفته ندارد. با این حال، طبق آخرین برآوردهای موسسه «SMM»، شرکت‌های تولید سرب از مواد معدنی در استان هونان که تولیدات خود را تحت تاثیر سهمیه‌بندی برق کاهش داده بودند، روند فعالیت عادی خود را از سر گرفتند.

در رابطه با بخش تولید سرب از قراضه، آخرین بررسی‌های موسسه «SMM» نشان می‌دهد که شرکت‌های تولیدکننده سرب تصفیه شده از قراضه در استان آن‌هوئی، اساسا با بازیابی توان خود بعد از اتمام سهمیه‌بندی برق، حدود یک هزار و 400 تن تولید روزانه خود را افزایش دادند. همزمان نیز استان جیانگسو شاهد افزایش روزانه 200 تنی در جهت عرضه بود. از روز 26 ماه آگوست 2022، متوسط نرخ بهره‌برداری هفتگی واحدهای ذوب تولیدکننده سرب از قراضه 41.21 درصد بود که 2.88 واحد درصد نسبت به هفته قبل افزایش داشت.

در بخش صنایع مصرف‌کننده پایین‌دستی، سهمیه‌بندی برق در استان سیچوان و شهر چونگ‌چینگ در این هفته به طور کامل لغو شد و در همین راستا تولیدکنندگان باتری سرب اسیدی در صنایع پایین‌دستی حجم خرید خود را افزایش دادند. در عین حال عرضه و تقاضا در بازار سرب بهبود یافت و معاملات بازار نیز رونق گرفت. با توجه به اینکه سهمیه‌بندی برق قبلی، تاثیر بیشتری بر روند عرضه نسبت به میزان تقاضا و مصرف داشت، بنابراین موسسه «SMM» پیش‌بینی می‌کند که تولید شمش سرب پس از لغو سهمیه‌بندی برق افزایش بیشتری نسبت به تقاضا و مصرف داشته باشد. آخرین داده‌های دریافتی از موجودی انبار موسسه «SMM» نشان می‌دهد که موجودی شمش سرب انبار بازرگانان در ماه آگوست با هفت هزار و 300 تن افزایش، به 74 هزار و 400 تن رسید که در مقایسه با قبل روند افزایشی را در موجودی انبار نشان می‌دهد و این روند همچنان ادامه دارد.

در مجموع، میزان عرضه و تقاضا در بازار سرب پس از لغو سهمیه‌بندی برق افزایش یافت و انتظار می‌رود افزایش عرضه بیشتر از میزان تقاضا و مصرف باشد. در نهایت پیش‌بینی می‌شود که قیمت سرب در این هفته همچنان روند کندی داشته باشد (قیمت بازار فیزیکی شمش سرب گرید یک موسسه «SMM» کاهش داشت و از 15 هزار و 75 یوان در هر تن به 14 هزار و 825 یوان در هر تن کاهش یافت.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: