کاهش موجودی انبارهای قلع تولید چین

کاهش موجودی انبارهای قلع تولید چین

بر اساس اطلاعات بدست آمده از بورس آتی شانگهای که در دسترس عموم قرار دارد، موجودی انبارهای قلع در بورس آتی شانگهای برای چهارمین هفته متوالی کاهش یافت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات‌ آنلاین» و به‌نقل از موسسه «SMM»، موجودی هفتگی انبارهای قلع در بورس آتی شانگهای تا روز 26 آگوست 2022، با 13.98 درصد کاهش به دو هزار و 431 تن رسید که این میزان پایین‌ترین سطح در سه‌ ماه منتهی به آگوست را نشان می‌دهد. همزمان، موجودی شمش قلع انبار بازرگانان موسسه «SMM» نیز به سه هزار و 350 تن کاهش یافت که حاکی از پایین‌ترین میزان آن در سه ماه منتهی به آگوست است. سوالی که در این جا مطرح می‌شود، این است که دلیل کاهش مداوم موجودی قلع چیست؟

در رابطه با روند عرضه، هنوز برخی از واحدهای ذوب فرایند تولید خود را از سر نگرفته‌اند و آن‌هایی هم که فعالیت خود را آغاز کرده‌اند، همچنان از کمبود مواد اولیه رنج می‌برند که این امر مانع از بازگشت تولید این واحدها به سطح عادی قبل از دوره تعمیر و نگهداری شده است.

در رابطه با روند تقاضا نیز جدای از افزایش حجم تقاضا برای فویل قلع تولید چین، برخی از واحدهای ذوب که شمش سرب آن‌ها از برندهای غیر قابل عرضه در بورس آتی شانگهای بود، از سرگیری فرایند تولید را به تعویق انداختند که این امر باعث شد تا عرضه فیزیکی برخی برندها کاهش یابد. همزمان، نرخ بهره‌برداری تولیدکنندگان لحیم قلع در صنایع پایین‌دستی افزایش یافت و برخی از تولیدکنندگان با کاهش نگرانی‌های خود در رابطه با افت قیمت‌ها، حجم خرید مواد اولیه خود را افزایش دادند.

بر اساس بررسی‌های صورت گرفته توسط موسسه «SMM»، میانگین نرخ بهره‌برداری واحدهای ذوب لحیم قلع در استان‌های یون‌نان و جیانگشی نسبت به دو هفته قبل ثابت ماند.

متوسط نرخ بهره‌برداری از واحدهای ذوب قلع در استان‌ یون‌نان اندکی کاهش پیدا کرد. بررسی‌های موسسه «SMM» نشان می‌دهد که حجم تولید کلی واحدهای ذوب اصلی در استان‌ یون‌نان ثابت مانده است اما برخی از واحدهای ذوب در این استان هیچ‌گونه محصول ساخته‌ شده‌ای در راستای تعدیل روند تولید نداشتند که همین موضوع میانگین نرخ بهره‌برداری را پایین آورد. از آنجایی که پایان ماه آگوست بود، واحدهای ذوب به موسسه «SMM» اعلام کردند که احتمال افزایش حجم تولید در اوایل ماه سپتامبر جاری حتی با از سرگیری فرایند تولید و رسیدن به میزان تولید عادی قبل از دوره تعمیر و نگهداری بسیار کم خواهد بود.

متوسط نرخ بهره‌برداری در استان جیانگشی اندکی افزایش یافت. همچنین واحدهای ذوب بزرگ محلی روند تولید عادی خود را حفظ کردند و افزایش متوسط نرخ بهره‌برداری را می‌توان به از سرگیری فرایند تولید چندین واحد ذوب نسبت داد. با توجه به اینکه برخی از واحد‌های ذوب هنوز از کمبود مواد اولیه رنج می‌برند، انتظار می‌رود که میانگین نرخ بهره‌برداری در استان جیانگشی همچنان در محدوده ثابت در یک دوره کوتاه‌مدت نوسان داشته باشد. در مجموع، میانگین نرخ بهره‌برداری واحدهای ذوب در استان‌های یون‌نان و جیانگشی بدون تغییر باقی ماند. با توجه به ثبات فعلی روند تولید در این دو استان چین، پیش‌بینی می‌شود میانگین نرخ بهره‌برداری آن‌ها در آینده نزدیک همچنان ثابت باقی بماند.

به‌ طور خلاصه، می‌توان کاهش عرضه مواد اولیه را دلیل اصلی روند نزولی مداوم موجودی انبارهای قلع بیان کرد. با افزایش تدریجی سود از واردات، پیش‌بینی می‌شود محموله‌های جدید قلع وارداتی در اواسط یا اواخر ماه سپتامبر وارد بازار شوند. از آنجایی که روند عرضه به‌ طور پیوسته افزایش می‌یابد و هیچ گونه بهبود آشکاری در سمت تقاضا مشاهده نشده است، انتظار می‌رود داده‌های عددی مرتبط با انبارهای قلع در ماه سپتامبر سال جاری به یک میزان ثابتی برسند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: