تلاش نماسکا در جهت جذب سرمایه‌ 400 میلیون دلاری برای تولید لیتیوم
رشد تولید لیتیوم با وجود چالش‌ها، ادامه دارد

تلاش نماسکا در جهت جذب سرمایه‌ 400 میلیون دلاری برای تولید لیتیوم

از ابتدای سال 2018 تاکنون بازار لیتیوم با مشکلات خاص خود روبه‌رو بوده است. گزارش بانک مورگان استنلی مبنی بر احتمال عرضه مازاد در بازار لیتیوم نگرانی‌های بسیاری را برای سرمایه‌گذاران این حوزه ایجاد کرده است. با این حال برخی شرکت‌ها هنوز هم به‌دنبال افزایش ظرفیت تولید لیتیوم خود هستند؛ شرکت نماسکا یکی از این شرکت‌ها است.

طبق اخبار منتشر شده، شرکت نماسکا (Nemaska) قصد دارد طی قراردادی بخشی از سهام خود را به سه شرکت سرمایه‌گذاری National Bank Financial،  BMO Capital Markets و Cantor Fitzgerald Canada به فروش برساند. این امر منجر به ایجاد فضای مناسبی برای جذب سرمایه‌ بیش از 400 میلیون دلار کانادا در حوزه صنعت لیتیوم برای این شرکت خواهد شد. شرکت نماساکا این قرارداد را بسیار قابل توجه خوانده و گفته است که با این کار آخرین مراحل تأمین مالی جهت جذب سرمایه مورد نیاز برای شروع طرح‌های توسعه‌ای در پروژه معدن لیتیوم Whabouchi انجام می‌شود. شرکت اعلام کرده است که در صورت جذب سرمایه، تمامی هزینه‌های معدن‌کاری در Whabouchi و واحد‌های الکتروشیمیایی کارخانه Shawinigan و سایر هزینه‌های جانبی، پوشش داده می‌شود.

علاوه بر این معامله، شرکت نماسکا‌ طی قرارداد دیگری به‌صورت خصوصی، 80 میلیون دلار کانادا سرمایه‌ را جذب این شرکت خواهد کرد. هنوز در مورد شرکت طرف قرارداد مطلبی منتشر نشده است. نماسکا قراردادهای انجام گرفته را بسیار دلگرم‌کننده دانسته و انتظار دارد تا در آینده بازار مناسبی را از آن خود کند.

چنان‌که اشاره شد شرکت نماسکا قصد دارد تا از سرمایه‌ حذب شده حاصل از فروش سهام خود در راستای پیشرفت معادن Whabouchi و واحدهای تولیدی Shawinigan در کبک کانادا استفاده کند. این هدف برای پیوستن به جمع تولیدکنندگان بزرگ لیتیوم و در راستای تأمین تقاضای بازار لیتیوم کربنات و لیتیوم هیدروکساید مورد استفاده در صنعت باتری‌ها، در نظر گرفته شده است. طبق این طرح، کنسانتره اسپودومن (Spodumene) از معادن Whabouchi استخراج شده و برای تولید محصولات لیتیومی با عیار بسیار بالا به واحدهای فرآوری و تولید منتقل خواهد شد. خاطر نشان می‌شود که اسپودومن، کانی لومینسانس سبز تا نارنجی رنگی است (تصویر بالا) که از منابع بسیار مهم لیتیوم محسوب ‌می‌شود.

نکته مهم و مورد توجه آن است که بازار لیتیوم از ابتدای سال 2018 با چالش‌های خاص خود روبه‌رو بوده است. گزارش‌های پی در پی شرکت مورگان استنلی مبنی بر احتمال مازاد عرضه لیتیوم تا سال 2021 و حتی پس از آن، بازار این کالا را با نگرانی‌هایی روبه‌رو کرده است. در گزارش‌های قبلی سایت «فلزات آنلاین» بیان شد که شرکت مورگان استنلی خبر از کاهش 50 درصدی قیمت لیتیوم تا سال 2021 و پس از آن را نسبت به قیمت کنونی داده است. این امر منجر به کاهش ارزش سهام برخی از شرکت‌های تولیدکننده لیتیوم شد و شرکت نماسکا نیز از این قاعده مستثنی نبود. نمودار 1 نشان‌دهنده تغییرات قیمت سهام این شرکت در ماه‌های آوریل و مِی سال میلادی جاری است؛ چنان‌که پیداست ارزش سهام شرکت نماسکا در نیمه سوم ماه مِی با کاهشی بیش از 20 درصد روبه‌رو بود.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
رشد 10 درصدی قیمت سهام شرکت Ganfeng
پیشتازی نیکل، در افزایش گنجایش باتری‌ها
ارزان‌فروشی چین در بازار لیتیوم کربنات صدای سایر عرضه‌کنندگان را درآورد
کاهش قیمت تمام‌شده، محرک رشد صنعت باتری‌ها
چشم‌انداز نیکل در صنعت باتری‌ها
باطری‌سازان، عمده متقاضیان بازار لیتیوم هستند
جنجال داغ  عرضه و تقاضا در بازار لیتیوم
اختلاف در فروش سهام بزرگترین تولیدکننده لیتیوم جهان به شرکت‌های چینی
بازار لیتیوم نیازمند سرمایه‌گذاری 10 میلیارد دلاری در دهه آینده است
شرکت QMC بیشترین میزان سوددهی را در میان شرکت‌های لیتیومی دارد
۵ ماده حیاتی برای انرژی سبز کدامند؟
طراحی روش نوین برداشت لیتیوم از شورابه‌ها
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 66 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: