بهره‌برداری از طرح جدید آهن اسفنجی شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر

بهره‌برداری از طرح جدید آهن اسفنجی شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر

پروژه کوثر از سری کارخانجات شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر وارد فاز بهره‌برداری آزمایشی شد.

به گزارش فلزات آنلاین و به نقل از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت معدنی صنعتی گل‌گهر، همزمان با حضور مهندس تقی زاده مدیر عامل شرکت معدنی و‌صنعتی گل گهر در شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر پروژه کوثر از سری کارخانجات این شرکت وارد فاز بهره برداری آزمایشی قرار گرفت .

علیرضا تاج پور؛ مدیر پروژه های احیاء شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر در حاشیه این بازدید به خبرنگار گهر پرس گفت: شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر پس از به ثبت رسیدن در جهت اجرای هدف تولید 3 میلیون تن ورق فولادی، چند پروژه تعریف کرد از جمله: تولید سالانه 5/3 میلیون تن آهن اسفنجی و در ادامه تولید 3 میلیون تن فولاد و 3 میلیون تن ورق فولادی.

نتیجه اولین پروژه شرکت توسعه به ‌نام گوهر با ظرفیت تولید سالانه 7/1 میلیون تن آهن اسفنجی آغاز شد. پروژه گوهر در سال 1390 توسط شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر آغاز شد و پس از شکل‌گیری شرکت توسعه آهن و فولاد با حدود 30 درصد پیشرفت فیزیکی به شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر سپرده شد. کار ساخت این پروژه در سال 1393 به اتمام رسید و در سال 1394 بهره‌برداری از آن آغاز شد. در حال حاضر پروژه گوهر در حال تولید است و این واحد در اردیبهشت ماه سال جاری توانست رکورد تولید ماهانه خود را بالا ببرد، واحد گوهر در اردیبهشت ماه سال جاری معادل 136 هزار و 485 تن آهن اسفنجی تولید کرد که این رقم از ظرفیت اسمی کارخانه بالاتر بود.

کلنگ پروژه مگامدول دوم در 15 مهرماه 1392 زده شد و این پروژه کوثر نام گرفت. از آنجائیکه مجری پروژه کوثر همان مجری پروژه گوهر بود، لذا هزینه اجرای این پروژه نیز همانند پروژه گوهر 63 میلیون یورو ارزی و 107 میلیارد تومان به‌صورت ریالی (بر اساس فهرست بهای سازمان برنامه و بودجه) در نظر گرفته شد، اما پس از آغاز کار، بنا بر پیشنهاد پیمانکار قرار شد که ظرفیت تولید سالیانه کوثر 2 میلیون تن در نظر گرفته شود و یک واحد سولفورزدا نیز به این واحد اضافه شود که این پیشنهادات مورد قبول شرکت قرار گرفت و در نتیجه قرارداد اجرای پروژه کوثر به 71 میلیون یورو به صورت ارزی و 111 میلیارد تومان ریالی بر همان مبنا ارتقا یافت.

 

عملیات راه اندازی مگامدول کوثر از 19 دی ماه 96 شروع شده و امروز رسما وارد فاز بهره برداری ازمایشی میشود .

مهندس تقی زاده مدیر عامل گل گهر هم در این بازدید در گفتگو‌با خبرنگار ما با بیان اینکه مگامدول کوثر بزرگترین مگامدول آهن اسفنجی در خاورمیانه است گفت : انتقال تکنولوژی ساخت واحد آهن اسفنجی در این دو پلنت به‌نحوی صورت گرفت که شرکت‌های ایرانی درگیر ساخت این پروژه‌ها به‌حدی از توانایی رسیدند که نوآوری‌هایی در زمینه بهبود پلنت ارائه می‌کنند و شرکت کوبه از این نوآوری‌ها در جهت بهبود عملکرد سایر واحدهای دنیا استفاده می‌کند.

وی افزود : با بهره برداری از فاز کوثر ضمن افزایش تولید، برای 150 نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می‌کند.

مهندس تقی زاده در ادامه به همراه هیئت همراه از قسمت های مختلف شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر و پروژه های در حال احداث شرکت بازدید کرده و در جلسه‌ای با حضور مدیران شرکت در جریان آخرین اقدامات انجام شده و برنامه‌های آتی شرکت قرار گرفتند.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
روش میدرکس همچنان در تولید آهن اسفنجی پیشتاز است
رکورد عرضه آهن اسفنجی در بورس کالا زده شد
تولید آهن اسفنجی جهان از 2000 تا 2017
گام های بزرگ گل‌گهر برای توسعه منطقه
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 66 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: