ذوب آهن یک برند ملی با آینده‌ای روشن و پیشتاز است
منصور یزدی‌زاده، مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان

ذوب آهن یک برند ملی با آینده‌ای روشن و پیشتاز است

شرکت ذوب آهن اصفهان با نیم قرن تجربه، به‌عنوان مادر صنعت فولاد کشور شناخته می‌شود و به دلیل اینکه در زمان تاسیس این شرکت، فعالیت‌های صنعتی در ایران شکل نگرفته بود، ذوب آهن اصفهان متولی تربیت صنعت‌گران و مدیرانی شد که هم‌اکنون در تمام صنایع کشور حضوری فعال دارند. منصور یزدی‌زاده یکی از مدیرانی است که از سال 73 تاکنون در این شرکت فعالیت خود را آغاز کرده و اکنون به‌عنوان مدیرعامل این شرکت منصوب شده است. یزدی‌زاده، شرکت ذوب آهن اصفهان را خانه نخست خود می‌داند و معتقد است: بعد از چند ماهی که در شرکت ملی فولاد ایران فعالیت داشته، دوباره به ذوب آهن بازگشته است چرا که به‌دنبال ادای دین خود به این شرکت است و ایمان دارد با همت و همدلی همکاران و رعایت اولویت طرح‌ها و اقدامات در حال انجام؛ ذوب آهن به موفقیت‌های چشمگیری دست خواهد یافت.

جایگاه شرکت ذوب آهن اصفهان را به‌عنوان یک برند ملی چطور ارزیابی می‌کنید؟

شرکت ذوب آهن اصفهان به‌عنوان اولین تولید کننده فولاد در ایران در اسفند ماه سال گذشته وارد پنجاهمین سال حیات پر ثمر خود شد. ذوب آهن را باید یک برند ملی دانست. بدون شک این شرکت با تکیه بر به قابلیت‌ها و توانمندی‌های موجود و نیروی انسانی فعال و با تجربه، مشکلات را پشت سر می‌گذارد و آینده روشنی را از آن خود خواهد کرد.

 

این شرکت در حال حاضر با چه چالش‌هایی مواجه است؟ چه اقداماتی برای رفع این مشکلات، در دستور کار دارید؟

بحران آب در کشور و به‌ویژه استان اصفهان طی سال‌های اخیر جدی شده و گریبانگیر صنایع کشور نیز است؛ بنابراین تامین آب مورد نیاز صنعت یکی از چالش‌های این صنعت به‌شمار می‌رود. مواد اولیه مورد نیاز برای تولید در این واحد صنعتی نیز حائز اهمیت است. اما امید می‌رود که با همت و تلاش همکاران سخت کوش و حمایت مسولان منطقه‌ای و کشوری، این مشکلات برطرف شوند و تولید در این واحد طی سال جاری، افزایش یابد. باید خاطرنشان ساخت هدف‌گذاری تولید این شرکت در سال 97، حدود 2 میلیون و 700 هزار تن است و برای سال آتی نیز تولید 3 میلیون و 600 هزار تن محصول در دستور کار این شرکت قرار دارد. تامین سرمایه در گردش ذوب آهن و افزایش آن نیز ضروری است چراکه این سرمایه صرف تامین مواد اولیه خواهد شد.

علاوه بر موارد یاد شده، حفظ آرامش در سطح شرکت و حفظ منافع سهام‌داران از دیگر نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد. ما در این شرکت، مسئول سهام سهامداران و حافظ امانت آن‌ها خواهیم بود. در کنار حفظ منافع ملی، منافع سهامداران را نیز تامین خواهیم کرد. برهمین اساس از تمام اعضای این مجموعه انتظار می‌رود تا با تمام قوا در خدمت اهداف و برنامه های شرکت حرکت کنند.

با توجه به موارد یاد شده، تاکید می‌شود که در این مجموعه تلاش می‌شود تا با تعامل هرچه بیشتر با تمامی مسئولان ملی، استان و منطقه برای رفع چالش‌ها و دست‌یابی به اهداف شرکت گام‌های استواری برداشته شود.

در ادامه برای رونق شرکت و حفظ اعتبار داخلی و خارجی آن نهایت تلاش خود را به کار خواهم گرفت تا به کمک الهی و حمایت همکاران، عظمت سابق شرکت ذوب آهن بازگردد و برند پیشتاز آن حفظ شود.

 

با توجه به تحویل اولین محموله ریل ملی توسط ذوب آهن اصفهان به راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، این شرکت چه اقداماتی برای ادامه همکاری با راه‌آهن دارد؟ چه برنامه‌هایی برای ادامه این همکاری در دستور کار شرکت است؟

خرسند هستیم که تلاش‌های این مجتمع عظیم صنعتی در جهت خود کفایی ایران اسلامی در تولید ریل ملی در سال حمایت از کالای ایرانی به ثمر نشست. بدون شک، توسعه حمل‌ونقل ریلی، یکی از نیازهای اساسی کشور محسوب می‌شود و در این میان، تامین ریل از اهمیت استراتژیکی برای کشور برخوردار است. به‌ویژه در شرایط کنونی که با تحریم‌های ظالمانه طرف هستیم، تامین ریل در داخل کشور ضروری است و پشتیبانی بسیار موثری در جهت توسعه حمل‌ونقل ریلی محسوب می‌شود.

در تولید ریل کیفیت نقش بسیار اساسی دارد و باید در اولویت قرار گیرد. خوشبختانه ذوب آهن اصفهان از بدو تاسیس درخصوص کیفیت محصولات تولید شده در این شرکت، حساسیت ویژه‌ای داشته است. به همین دلیل نیز هر محصولی که در این شرکت تولید شده است ، به برند تبدیل شده و مشتریان نیز اطمینان ویژه‌ای به این محصولات دارند.

برای نمونه، تیرآهن و میلگرد نیز از دیگر محصولات تولید شده در شرکت ذوب آهن اصفهان هستند که از کیفیت بالایی برخوردارند و به کشورهای اروپایی نیز صادر می‌شوند. از آنجاکه تیرآهن و میلگرد در امنیت ساختمان و ریل ذوب آهن در امنیت حمل‌و‌نقل ریلی نقش اساسی دارند، بنابران کیفیت برتر این تولیدات همواره مورد توجه قرار گرفته است.

در تولید ریل نیز، رضایت مشتری برای اهمیت فراوانی دارد و برهمین اساس نیز تولید این محصول براساس جدید ترین استاندارد اروپایی EN13674  انجام شده است. همچنین باید خاطرنشان ساخت که شرکت بیرووریتاس به‌عنوان ناظر خارجی، کیفیت این محصولات را تایید کرده است.

تولید این ریل، چهار سال قبل و بر اساس استانداردهای تدوین شده در آن زمان بسیار ساده تر بود. اما اکنون ریل ذوب آهن بر اساس جدیدترین استاندار اروپایی که بسیار سخت و پیچیده است تولید می‌شود. تحمل این سختی‌ها به تولید این کالای مهم و خودکفایی کشور می‌ارزد و خوشحالیم که امروز مشکلات تولید دیگر انواع ریل از جمله UIC60 نیز برطرف شده است و آمادگی لازم برای تولید انواع ریل در کشور و این شرکت وجود دارد.

گفتنی است، این شرکت با امکان تولید 400 هزارتن ریل در سال،  قادر به تامین کامل نیاز راه آهن جمهوری اسلامی به ریل است و مازاد آن نیز صادر خواهد شد.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: