مرکز کاریابی و توسعه اشتغال دانش آموختگان کشور در سازمان مدیریت صنعتی راه‌اندازی شد.
در پاسخ به دغدغه‌های دولت برای رفع مشکل بیکاری در کشور

مرکز کاریابی و توسعه اشتغال دانش آموختگان کشور در سازمان مدیریت صنعتی راه‌اندازی شد.

امروزه یکی از معضلات اساسی کشور بالا بودن نرخ بیکاری به ویژه در میان جوانان دانش‌آموخته دانشگاهی است. سازمان مدیریت صنعتی با درک اهمیت این مساله و ضرورت تحقق مسئولیت‌ اجتماعی این سازمان و در راستای پاسخگویی به دغدغه‌های دولت اقدام به ایجاد "مرکز کاریابی و توسعه اشتغال دانش‌آموختگان کشور" کرده است.

به گزارش فلزات آنلاین و به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، مدیر عامل این سازمان مدیریت صنعتی  از راه‌اندازی این مرکز را یاری رساندن به دولت برای حل مشکل بیکاری دانش‌آموختگان دانست و گفت: این مرکز در راستای کمک به کاهش نرخ بیکاری دانش‌آموختگان دانشگاهی در رشته‌های وابسته به مدیریت ایجاد شده است و به عنوان اهرمی برای توسعه مهارت‌های شغلی مورد نیاز و استخدام فارغ التحصیلان دانشگاهی به شمار می رود.

ابوالفضل کیانی بختیاری در ادامه تصریح کرد: از آنجایی که دانش‌آموختگان دانشگاهی از مهارت‌های لازم برای انجام وظایف محوله در فضای کسب و کار برخوردار نیستند، همین امر موجب شده که شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی تمایلی به جذب آنها نداشته باشند، از این رو، طراحی دوره‌های آموزشی حرفه‌ای با هدف ارتقاء مهارت‌های لازم به تفکیک‌ هر یک از مشاغل موجود در حوزه‌های مدیریت را در دستور کار سازمان قرار دادیم.

به گفته، کیانی بختیاری ، این دوره‌ها تحت عنوان "دوره‌های آمادگی استخدام" به مخاطبین ارائه می شود و مراجعه کنندگان این دوره ها را دانش‌آموختگانی تشکیل می دهند که  از سازمان مدیریت صنعتی، دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور فارغ التحصیل و عمدتا در رشته‌های وابسته به مدیریت تحصیل کرده اند و درصدد استخدام به عنوان کارشناس در شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی هستند.

وی در ادامه اظهار نمود: با توجه به عضویت بیش از 5 هزار نفر مدیر صنعتی در خانه مدیران، همچنین تعامل عمیق سازمان با تعداد زیادی از بنگاه های بزرگ کشور که به مدد جمع آوری اطلاعات در مرکز رتبه‌بندی شرکت‌های برتر (IMI-100) و مرکز تعالی شرکت‌های وابسته به این سازمان، به وجود آمده است، سازمان مدیریت صنعتی از این فرصت استفاده کرده و بانک اطلاعاتی از شرکت‌هایی که متقاضی استخدام هستند را ایجاد خواهد کرد.

مدیر عامل سازمان مدیریت صنعتی ادامه داد: علاوه بر این، تعامل با مدیران شرکت‌های فوق‌الذکر، شرکای تجاری و موسسات کاریابی، «امکان برگزاری دوره های کارآموزی و استخدام» متقاضیانی که دوره‌های "آمادگی‌ استخدام" این مرکز را گذرانده‌اند را در شرکت‌های مذکور به وجود خواهد آورد.

کیانی بختیاری با اشاره به اینکه افراد حائز شرایط جویای کار که دوره‌های آموزشی "آمادگی استخدام" و فرآیند تشخیص صلاحیت حرفه‌ای را طی می کنند، توسط این مرکز به شرکت‌ها جهت استخدام معرفی می‌ شوند، گفت: در این فرایند، مرکز تا سه ماه پس از شروع اشتغال فرد معرفی شده به شرکت ارتباط خود را با شرکت حفظ می کند تا بازخورد لازم را از شرکت و فرد معرفی شده دریافت کند.

گفتنی است؛ کمک به توسعه ظرفیت مدیریت در کشور، افزایش برنامه‌های مناسب آموزشی و کمک به مدیران برای رفع کمبود‌های اجرایی طرح‌ها از طریق مشاوره و تحقیق در مقوله‌های مدیریت از جمله اهداف اصلی سازمان مدیریت صنعتی به شمار می رود که ایجاد این مرکز، می تواند تکمیل کننده اهداف سازمان در راستای بکارگیری دانش فارغ التحصیلان دانشگاهی در بنگاه های اقتصادی باشد.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام سبحانی/ رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ منصور یزدی‌زاده/ مدیرعامل شرکت ذوبآهن اصفهان

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

کلیه حقوق این سایت متعلق به ماهنامه اخبار فلزات بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: