معدنی‌ها و فولادی‌ها همچنان پیشرو در بازار سهام
تقویت 2 هزار و 409 واحدی شاخص کل بورس

معدنی‌ها و فولادی‌ها همچنان پیشرو در بازار سهام

معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی شاهد تقویت تقاضا هم زمان با سبزپوش شدن دسته جمعی نماگرهای منتخب خود بود که علاوه با تاثیر مثبت هلدینگ‌های پتروشیمی بر نماگر بازار شاهد اقبال برای خرید سهام گروه‌های معدنی و فولادی بود.

به گزارش فلزات آنلاین و به نقل از خبرگزاری فارس، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز سه شنبه 12 تیر ماه 97 با افزایش دو هزار و 409 واحدی به رقم 112 هزار و 346 واحدی  رسید.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 105 واحدی عدد 18 هزار و 730 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش دو هزار و 509 واحدی به رقم  123 هزار و 302 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول در حالی با افزایش دو هزار و دو واحدی به رقم 82 هزار و 493 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش سه هزا ر و 602 واحدی عدد  224 هزار و 952 واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش 19 واحدی بر روی رقم یک هزار و 250 واحد متوقف شد.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های گروه صنایع پتروشیمی با 383 واحد ، فولاد مبارکه با 334 واحد و معدنی و صنعتی گل  گهر با 325 واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های  ارتباطات سیار ایران با 32 واحد، ایران خودرو با 15  واحد و به پرداخت ملت با 13 واحد کاهش، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 385 میلیارد و819 میلیون تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از یک میلیارد و 477 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 85 هزار و 576 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی لامپ پارس شهاب، توریستی و رفاهی آبادگران ایران، ماشین‌سازی نیرومحرکه، سرمایه‌گذاری صنعت نفت، مهندسی نصیرماشین، شرکت‌های صنعتی پارس خزر، کارخانجات پلاسکو کار سایپا، شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان غربی، به پرداخت ملت، سرمایه‌گذاری سبحان، سیمان مجد خواص، تولید نیروی برق دماوند، ابرانت، مدیریت سرمایه‌گذاری شرکت شاهرود، از سوی بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های سایپا آذین، فرآورده‌های سیمان شرق، تولیدمحور خودرو، فولاد خراسان، بیمه اتکای ایرانیان، صنعتی مینو، فرآورده‌های غذایی و قند چهارمحال،  سرمایه‌گذاری سبحان، کارخانجات کاشی سرامیک حافظ، مهندسی نصیر ماشین، گروه دارویی برکت، تولید شیشه دارویی رازی، معدنی صنعتی گل‌گهر، کارخانجات کمک فنر ایندامین سایپا، فرابورس ایران، بازگشایی شدند.

امروز همچنین نماد معاملاتی حفاری شمال، جهت  از بررسی اطلاعاتی ناشر تا تاریخ 26 تیر ماه تعلیق شد.

امروز در بازار 2 بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد 114 میلیون سهم شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات به ارزش 28 میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده روبرو بود در بانک تجارت نیز 50 میلیون سهم به ارزش 3 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی بازارگردان این سهم تجمیع شد. 10 میلیون سهم گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید به ارزش بیش از 2 و نیم میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده همراه شد و در نهایت بیش از 3 و نیم میلیون سهم ایران ترانسفو به ارزش 2 میلیارد تومان میان سهامداران عمده انتقال یافت.

امروز بازار سهام در حالی روند متعادل را در اغلب نمادهای معاملاتی به نظاره نشست که تحلیل‌ها در خصوص معدنی‌ها و فولادی‌ها و همچنین تاثیر برخی متغیرهای فاندامنتال بر سودآوری هلدینگ‌های بزرگ پتروشیمی باعث شد تا اقبال برای خرید سهام در این گروه‌ها امروز افزایش یابد. هر چند که هنوز حجم معاملات در مقایسه با رکوردشکنی‌های هفته گذشته هنوز چنگی به دل نمی‌زند، اما همچنان نقدینگی پرحجم در بازار در حال گردش است.

در این بین بازگشایی نماد معاملاتی بانک دی پس از گذشت حدود 2 سال در روز گذشته و ادامه حمایت از این سهم از سوی بازارگردان و همچنین معاملات دوطرفه باعث شده تا روندی متعادل را برای معاملات این سهم در بازار 2 فرابورس رقم بزند.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام سبحانی/ رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ منصور یزدی‌زاده/ مدیرعامل شرکت ذوبآهن اصفهان

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

کلیه حقوق این سایت متعلق به ماهنامه اخبار فلزات بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: