خاورمیانه و آفریقا مقاصد صادرات مجدد ورق زنگ‌نزن امارات
بازار ورق فولادی زنگ‌نزن امارات (3)

خاورمیانه و آفریقا مقاصد صادرات مجدد ورق زنگ‌نزن امارات

به واسطه زیرساخت بنادر، سهولت نقل و انتقالات بانکی و تجار زبردست، امارات متحده عربی قطب تجاری منطقه است؛ از این رو بحث تجارت مجدد در این کشور برای بسیاری از کالاها مطرح است که ورق فولادی زنگ‌نزن نیز از جمله آن‌ها به‌شمار می‌رود. بزرگ‌ترین صادرکنندگان ورق زنگ‌نزن به امارات کشورهای چین و تایوان هستند و خاورمیانه مقصد اصلی صادرات مجدد (Re-Export) ورق زنگ‌نزن این کشور است.

کشور امارات نقطه اتصال استراتژیک تجارت میان غرب و شرق، به‌خصوص میان کشورهای غربی و بازارهای نوظهور نظیر چین است و دسترسی آن به بازارهای خاورمیانه، آفریقا و هند اهمیت استراتژیک تجاری آن را دو چندان می‌کند. این موقعیت جغرافیایی توأم با روابط مناسب امارات با سایر کشورها، اعم از کشورهای اروپایی و کشورهای آسیایی، آن را به قطب تجاری در منطقه خاورمیانه تبدیل کرده است. بنادری با ظرفیت بالا و امکانات نگهداری و انبار محصولات نیز از دیگر نقاط قوت تجاری این کشور هستند که سبب می‌شود تا امارات به‌عنوان یک پل ارتباطی مناسب برای بسیاری از کشورهای خاورمیانه، آسیا، آفریقا و هند، جهت تأمین تقاضای کالایی شناخته شود.

بدیهی است که این گستردگی تجارت موجب تنوع کشورهای صادرکننده ورق فولادی زنگ‌نزن به امارات شده است. به گزارش فلزات آنلاین در میان کشورهای تأمین‌کننده ورق زنگ‌نزن امارات، چین با سهم 20 درصدی از کل واردات ورق زنگ‌نزن امارات در سال 2016 و تایوان با سهم 25 درصدی بزرگ‌ترین صادرکنندگان ورق زنگ‌نزن به کشور امارات بودند. ناگفته نماند که علاوه بر تصاحب سهم بیشتر، حضور این 2 کشور در بازار ورق زنگ‌نزن امارات نیز در سال‌های گذشته تداوم داشته است. نام کشورهای اروپایی نیز در میان صادرکنندگان ورق زنگ‌نزن به امارات به چشم می‌خورد که البته سهم آن‌ها همواره کمتر از کشورهای آسیایی مذکور بوده است.

همان‌طور که اشاره شد امارات یک قطب تجاری و یکی از کانال‌های فروش محصولات اقتصادهای نوظهور آسیای شرقی در بازارهای خاورمیانه و آفریقا است؛ از این رو صادرات ورق زنگ‌نزن امارات با توجه به عدم تولید ورق زنگ‌نزن در این کشور تجارت مجدد (Re-Export) است. همان‌طور که در نمودار 1 مشخص است روند صادرات ورق زنگ‌نزن امارات منطبق بر واردات این کشور بوده است؛ به این صورت که با افزایش یا کاهش حجم واردات ورق زنگ‌نزن این کشور، مقدار صادرات مجدد آن نیز دستخوش افزایش یا کاهش شده است. مقاصد اصلی صادرات این کشور نیز ایران و هند گزارش شده‌اند. همان‌طور که در نمودار مشاهده می‌شود، سهم کوچکی از واردات ورق زنگ‌نزن امارات به تجارت مجدد اختصاص دارد؛ اما باید اذعان کرد که همین سهم کوچک منبع تأمین تقاضای ورق زنگ‌نزن برخی از کشورهای خاورمیانه است.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام سبحانی/ رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ منصور یزدی‌زاده/ مدیرعامل شرکت ذوبآهن اصفهان

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

کلیه حقوق این سایت متعلق به ماهنامه اخبار فلزات بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: