ظرفیت تولید گروه مبارکه از مرز 10 میلیون تن، عبور کرده است
بهرام سبحانی، مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان

ظرفیت تولید گروه مبارکه از مرز 10 میلیون تن، عبور کرده است

طرح توسعه فولادسازی و نورد پیوسته سبا و راه‌اندازی پروژه‌های جنبی شامل نیروگاه 25 مگاواتی فولاد سبا، کارخانه آهک کلسینه فولاد سنگ مبارکه، تصفیه‌خانه پساب‌های صنعتی فولاد مبارکه و ایستگاه تقلیل فشار گاز فولاد مبارکه با حضور معاون اول رئیس‌جمهور افتتاح شد.

به گزارش فلزات آنلاین و به نقل از ایسنا، بهرام سبحانی، مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان در آیین افتتاح این طرح‌ها، اظهار کرد: فولاد مبارکه مولود انقلاب بزرگ‌ترین واحد صنعتی است که بعد از انقلاب شروع و در دهه 60 و 70 به بهره‌برداری رسید. بزرگ‌ترین تولیدکننده ورق در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا با سهم 22 درصدی در منطقه است که تولیدات آن در سال 96 از مرز 100 میلیون تن گذشت.

وی افزود: ظرفیت گروه در حال حاضر شامل 3 مجموعه فولاد مبارکه، فولاد سبا و فولاد هرمزگان، از  10 میلیون و 300 هزار تن عبور کرده است.

سبحانی گفت: فولاد مبارکه، امروز به یکی از بزرگ‌ترین هلدینگ‌های عملیاتی کشور تبدیل شده است. فولاد سبا، فولاد هرمزگان، فولاد امیرکبیر کاشان، صنایع معدنی فولاد سنگان، فولاد سپیددشت چهارمحال و وین الکترود اردکان، سه هولدینگ زیرمجموعه شرکت، واحدهای عملیاتی در شرق و جنوب و شمال کشور گسترده‌اند. 30 درصد سهام آن به سهام عدالت، 17 درصد ایمیدرو، حدود 15 درصد شستا و حدود 19 درصد سایر سهامداران حقیقی و حقوقی تعلق دارد.

مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان افزود: این شرکت در رتبه بندی 100 شرکت برتر در شاخص فلزات اساسی رتبه اول را کسب کرده و فولاد هرمزگان رتبه دوم. این شرکت از نادر واحدهایی است که از سنگ تا رنگ از سنگ آهن تا محصول را دارد و ارزش افزوده به دلیل این است که در هیچ کدام از مراحل تولید وابستگی نداریم.

سبحانی گفت: از نظر اشتغال در مجتمع فولاد 11 هزار و 800 نفر نیروی مستقیم، به طور کلی جمع نیروهای 350 هزار نفر اشتغال مستقیم و غیرمستقیم است. فولاد مبارکه همیشه در مسیر توسعه است و لحظه‌ای از توسعه ظرفیت غافل نیست. از سال 1391، شش میلیون و 600 هزار تن ظرفیت تولید امروز به 9 میلیون و 450 هزار تن رسیده است.

وی گفت: یکی از سیاست‌هایی که در فولاد دنبال می‌کنیم این است که  چه محصولی در کشور تولید نمی‌شود و وارد می‌شود. نمونه ورق رویه خودرو که وارداتی بود در داخل برنامه‌ریزی و تولید می‌شود و اخیراً هم چند محصول جدید ارائه و به بازار در قطع وابستگی، اقتصاد در تولید و کار و تلاش است.

سبحانی افزود: بیش از 6 هزار میلیارد تومان در جای جای کشور برای توسعه فولاد سرمایه‌گذاری هوشمند کرده‌ایم به این معنی که گلوگاه‌ها را شناسایی کرده و سرمایه‌گذاری می‌کنیم. دو پروژه بزرگ هم در دست اقدام داریم. نورد گرم شماره 2 و توسعه فولاد هرمزگان است که برای نورد گرم با آلمان قرارداد منعقد شده و درحال فاینانس هستیم.

مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان گفت: برای توسعه فولاد هرمزگان هم از یک و نیم میلیون تن به 3 میلیون تن قرارداد منعقد کرده‌ایم که در صورت تایید وزارتخانه قرارداد فاینانس منعقد می‌شود. بزرگ‌ترین معضل صنعت فولاد آب است و در این راستا اقدامات مؤثری انجام داده‌ایم. تصفیه و بازچرخانی پساب‌های صنعتی 75 درصد کاهش مصرف آب داشته‌ایم، امروز با بیش از 6 و نیم میلیون تن 23 میلیون مترمکعب آب مصرف می‌کنیم.

وی گفت: اجرای شبکه‌های فاضلاب و تصفیه‌خانه‌های بهداشتی شهرهای هم‌جوار افتخارات زیادی داشته است.  فولاد مبارکه رتبه دهم تولیدکنندگان فولاد جهان و بین کشورهای آسیایی رتبه یازدهم در 8 معیار را کسب کرده‌ایم و بسیاری از افتخارات دیگر، در مسئولیت‌های اجتماعی سرمایه‌گذاری‌های زیادی شده است.

سبحانی ادامه داد: امروز پنج طرح توسعه فولادسازی و نورد پیوسته سبا، احداث نیروگاه 25 مگاواتی فولاد سبا و پروژه ایستگاه تقلیل فشار گاز، احداث تصفیه‌خانه پساب‌های صنعتی فولاد مبارکه و کارخانه آهک کلسینه فولاد سنگ مبارکه با اعتبار 1500 میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
تعامل بین منطقه و صنعت، توسعه اقتصادی و اجتماعی به همراه دارد
نوار موفقیت‌های فولاد امیرکبیر، تداوم دارد
موفقیتی دیگر برای شرکت فولاد امیرکبیر کاشان
کسب نشان زرین استقامت ملی توسط شرکت فولاد امیرکبیر کاشان
دستاوردهای فولاد مبارکه در صرفه جویی مصرف آب قابل تحسین است‏
تختال منتظر کشف قیمت پس از آزادسازی سقف رقابت
نباید تحریم‌ها مانع سرمایه‌گذاری های جدید شود
فولاد 25 تومان به‌ازای هر سهم سود تقسیم کرد
میزان تولید فولاد این شرکت به 1.6 میلیون تن می‌رسد
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام سبحانی/ رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ منصور یزدی‌زاده/ مدیرعامل شرکت ذوبآهن اصفهان

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

کلیه حقوق این سایت متعلق به ماهنامه اخبار فلزات بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: