همایش بین‌المللی توسعه صادرات دریای خزر گشایش یافت

همایش بین‌المللی توسعه صادرات دریای خزر گشایش یافت

همایش بین‌المللی توسعه صادرات از مسیر دریای خزر با حضور ۵۰ مهمان خارجی در مجموعه جنگلی سالاردره ساری گشایش یافت.

به گزارش فلزات آنلاین و به نقل از تسنیم، همایش بین‌المللی توسعه صادرات از طریق دریای خزر صبح امروز با حضور میهمانان داخلی و 50 میهمان خارجی از کشورهای تاجیکستان، روسیه، ترکمنستان، آذربایجان، قزاقستان، گرجستان، افغانستان و هند در ساری گشایش یافت.

سیاوش رضوانی مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد در مراسم افتتاحیه این همایش اظهار داشت: این همایش در راستای تحقق و رسیدن به صادرات سه میلیارد دلاری در مازندران در دستور کار است.

وی بیان کرد: افزایش صادرات راه و گامی مهم برای توسعه اشتغال و اقتصاد در جامعه بوده که تلاش داریم تا با برگزاری این همایش بین‌المللی و دعوت از کارشناسان، تجار و فعالان اقتصادی حاشیه خزر در این بخش ایفای نقش کنیم.

رضوانی گفت: براساس تاکیدات استاندار مازندران مبنی بر صادرات استان به سه میلیارد دلار تا پایان برنامه ششم تلاش داریم تا بخشی از این صادرات توسط ما و تلاش در بندرامیراباد محقق شود.

وی بیان کرد: نخستین همایش بین‌المللی توسعه صادرات دریایی به کشورهای حاشیه دریای خزر، با هدف بررسی چالش‌ها و فرصت‌های توسعه صادرات دریایی به کشورهای حوزه و توسعه صادرات، با حضور اندیشمندان، دولتمردان اقتصادی، دست‌اندرکاران بخش خصوصی فعال در زمینه لجستیک کالا و صاحبان کالای صادراتی برگزار می‌شود.

مدیر بندر و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد گفت: محورهای مهم این همایش، نقش بنادر و کیفیت خدمات در ارتقاء صادرات، مزیت قوانین و تسهیلات منطقه ویژ اقتصادی در افزایش صادرات به کشورهای حاشیه دریای خزر، نقش شرکت‌های چند وجهی Door-to-Door در صادرات به کشورهای حاشیه دریای خزر، ارائه نمونه‌های موفق در زمینه صادرات کالا به کشورهای حوزه CIS،  فرصت‌های ناشی از شرایط موجود سیاسی بین روسیه و کشورهای غربی و نقش سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی برای صادرات مجدد است.

رضوانی افزود: بازاریابی، توسعه صادرات و ارتقای بهره وری در بنادر از اهداف مهمی است که دنبال می شود و در این بخش کاهش تعرفه مرکبات و صیفی جات، اتفاقی مهم در صادرات بندرامیرآباد است که این مهم و صادرات غیرنفتی در این همایش مورد توجه است.

وی با اشاره به ارسال نخستین محموله صادراتی از بندرامیرباد به گرجستان در ماه جاری گفت: برای نخستین بار هشت هزار تن مواد معدنی و سیمان از بندرامیرآباد به گرجستان در راستای حمایت از توسعه صادرات کالای ایرانی صادر شد.

رضوانی گفت: بندر امیرآباد در شرق مازندران با دارا بودن 15 پست اسکله و ظرفیت تخلیه و بارگیری 7.5 میلیون تن در سال تنها بندر متصل به راه‌آهن سراسری در شمال کشور و تنها بندر دارای اسکله روروریلی است که توانایی ارسال واگن‌های حامل کالا از طریق کشتی به کشورهای حاشیه خزر را دارا است.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
حضور هندی‌ها در بهره‌برداری بندر چابهار تا یک ماه آینده
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام سبحانی/ رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ منصور یزدی‌زاده/ مدیرعامل شرکت ذوبآهن اصفهان

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

کلیه حقوق این سایت متعلق به ماهنامه اخبار فلزات بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: