دورخیز فولاد هند برای تصاحب مقام دوم ژاپن
بررسی تولیدات فولاد جهان در نیمه نخست سال 2018

دورخیز فولاد هند برای تصاحب مقام دوم ژاپن

اطلاعات انجمن جهانی فولاد نشان می‌دهد که تولید فولاد خام جهان در ماه ژوئن سال 2018 با 5.8 درصد افزایش در معیار سالانه، 151.4 میلیون تن نسبت به سال قبل رشد داشت. این افزایش، میزان تولیدات فولاد در 6 ماه نخست سال 2018 را به 881 میلیون و 400 هزار تن رساند که به معنای رشد 4.6 درصدی تولید این محصول در مدت مشابه از سال 2017 است. در این گزارش نگاهی به تولیدات فولاد در 6 ماهه ابتدای سال 2018 انداخته می‌شود.

روند صعودی تولید فولاد در جهان نشان می‌دهد که ظرفیت‌های بکارگرفته شده در ماه ژوئن تا 78.5 درصد رشد داشته‌اند. این درحالی است که بیشترین ظرفیت‌ بکارگرفته شده در ماه آوریل 2013 به ثبت رسید که 80 درصد بود. ظرفیت تولید فولاد در ماه ژوئن سال 2018 تا 3.8 درصد بیش از ماه ژوئن سال 2017 بود.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی  «فلزات آنلاین» در ماه ژوئن بزرگترین تولیدکننده فولاد در جهان یعنی چین تا 7.5 درصد حجم تولیدات خود را افزایش داده است که به معنای تولید 80.2 میلیون تن فولاد در این ماه است. نرخ تولید فولاد چین در این ماه به 2.7 میلیون تن بر روز (معادل با تولید فولاد طی یک ماه در ترکیه) رسید. در 6 ماه نخست سال جاری تولید چین با 6 درصد افزایش به 451 میلیون تن رسید. در مجموع تولید در تمام قاره آسیا طی نیمه اول سال 2018 به حدود 614  میلیون تن رسید که به معنای رشد 5.2 درصدی نسبت به 6 ماه اول سال 2017 است.

نکته جالب توجه در میان فولاد سازان دنیا، هند است. این کشور با افزایش حجم تولید خود قصد دارد تا مقام دومین تولیدکننده فولاد را از ژاپن بگیرد. اختلاف حجم تولید این 2 کشور در نیمه نخست سال جاری به کمتر از 150 هزار تن رسیده است. تولید هند در ماه ژوئن با رشد 7.4 درصدی به 8.7 میلیون تن رسید و نیز در نیمه نخست سال 2018 میزان تولید فولاد هند 52.8 میلیون تن بود که به معنای رشد 5.1 درصدی نسبت به سال گذشته است. به‌صورت مشابه ژاپن با رشد 4.2 درصدی، 8.8 میلیون تن در ماه ژوئن و 53 میلیون تن در نیمه نخست سال 2018 فولاد تولید کرد.

اتحادیه اروپا با تولید 87.3 میلیون تن فولادخام در 6 ماه نخست سال 2018 رشدی 1.6 درصدی را نسبت به سال 2017 تجربه کرد. این در حالی است که فرانسه با کاهش 4.4 درصدی تولید فولاد در ماه ژوئن مواجه بود. رشد مثبت تولید فولاد این منطقه ناشی از رشد آلمان (4.6 درصد)، اسپانیا (3.4 درصد)، ایتالیا (1.5 درصد) و بریتانیا (11.6 درصد) بوده است. مانند فرانسه، آمریکای شمالی در ماه ژوئن با کاهش تولید مواجه بوده است. آمریکا با 6.8 میلیون تن رشد 0.8 درصدی را تجربه کرد اما کانادا با 12.1 درصد و مکزیک با 0.8 درصد با کاهش در تولید روبه‌رو بوده‌اند. تولید فولاد آمریکای شمالی در  نیمه نخست سال 2018 با 2.4 درصد کاهش به 59 میلیون رسید. پس از کمیسیون اخیر اتحادیه اروپا مبنی بر تنظیم مقررات تعرفه‌ای، انتظار می‌رود که حجم تولیدات در اتحادیه تحت تأثیر قرار بگیرد و خریداران در اتحادیه اروپا ناشی از اعمال تعرفه 25 درصدی  آمریکا به سمت بازار داخلی تغییر مسیر دهند.

تولید فولاد خام ترکیه در ماه ژوئن 3 میلیون تن بود که نسبت به ماه ژوئن 2017 به میزان 0.7 درصد افزایش داشت و تولید در نیمه نخست سال تا 3.7 درصد رشد به میزان 18.9 میلیون تن افزایش یافت. کشورهای مستقل مشترک‌المنافع (CIS) نیز طی 6 ماه اول سال 2018، با تولید 50 میلیون تن فولاد خام رشد 2.8 درصدی را در معیار سالانه کسب کردند که بیشتر ناشی از رشد 2.8 درصدی تولید فولاد در روسیه و نیز رشد 1.5 درصدی در اوکراین بود. نمودار 1 بزرگ‌ترین مناطق تولیدکننده فولاد در جهان را با یکدیگر مقایسه می‌کند.

تولیدات فولاد خاورمیانه نیز تماما تحت تأثیر رشد 25.8 درصدی تولید فولاد در ایران است. تولید فولاد ایران در نیمه نخست سال 2018 به 12.5 میلیون تن رسید. ظرفیت کنونی فولاد خام در ایران 32 میلیون تن است و کشور در سال شمسی گذشته 22 میلیون تن فولاد تولید کرده است.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
رشد تقاضای جهانی فولاد تا 2.1 درصد
تشکل‌ها بازوی مشورتی دولت هستند
رشد 8.3 درصدی تولید شرکت JSW در آگوست 2018
تولید 8.73 میلیون تن فولاد طی یک ماه
تولید فولاد جهان، در مسیر نزولی
تولید فولاد جهان، در مسیر نزولی
آغاز جنگ تجاری فولاد به ضرر کیست؟
رشد آرام و پیوسته فولاد در سال 2018
تنها از دو سوم ظرفیت فولاد جهان برای تولید استفاده می‌شود
گروه فولادی بائووو دومین تولیدکننده بزرگ فولاد دنیاست
روسیه سومین صادرکننده بزرگ فولاد جهان است
ایران در رتبه 14 تولید فولاد جهان قرار دارد
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: