پیش‌بینی کاهش نیم درصدی مصرف فولاد چین تا پایان 2018
بررسی مصرف فولاد جهان طی 2010 - 2019

پیش‌بینی کاهش نیم درصدی مصرف فولاد چین تا پایان 2018

رشد اقتصادی و همچنین افزایش عرضه فولاد در فصل چهارم سال 2017 منجر به رشد مصرف 3.6 درصدی فولاد در جهان طی سال 2017 نسبت به سال 2016 شد. این در حالی است که مصرف جهانی فولاد در سال 2015 با رشد منفی (کمترین نرخ رشد در سال‌های اخیر) مواجه بود. در این گزارش نگاهی به میزان مصرف فولاد تا سال 2019 انداخته می‌شود.

 به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی «فلزات آنلاین» مصرف فولاد در جهان از سال 2010 تا 2015 کاهش مداومی را در نرخ رشد تجربه کرده است؛ به نحوی که از نرخ رشد مثبت 6.5 درصدی در سال 2011 به نرخ منفی 2.9 درصدی در سال 2015 رسید. پس از آن میزان مصرف فولاد در جهان دوباره افزایش یافت و از یک میلیارد و 580 میلیون تن در سال 2015 به یک میلیارد و 600 میلیون تن در سال 2016 رسید که به معنای نرخ رشد مثبت 1.3 درصد بود. این روند در سال 2017 نیز ادامه داشت و میزان مصرف در این سال یک میلیارد و 657 میلیون تن (معادل نرخ رشد 3.6 درصدی) بود که به معنای بیشترین نرخ رشد سالانه از سال 2014 به بعد بوده است.

برآورد می‌شود که میزان مصرف فولاد جهانی تا پایان سال 2018 نسبت به سال قبل افزایش یابد و به یک میلیارد و 679 میلیون تن برسد. البته این موضوع به معنای نرخ رشد 1.3 خواهد بود که کمتر از رشد سال پیش از آن خواهد بود. عمده دلیل کاهش این نرخ رشد، پیش‌بینی کاهش نرخ مصرف فولاد توسط چین در سال جاری عنوان شده است. ضمن آنکه صنعت ساخت‌وساز در جهان و مخصوصا چین در سال 2018 کاهش محسوسی را تجربه می‌کند. پیش‌بینی روند مصرف جهانی فولاد نشان می‌دهد میزان مصرف در سال 2019 به حدود یک میلیارد و 715 میلیون تن خواهد رسید که به معنای رشد 2.2 درصدی در سال مذکور خواهد بود. نمودار 1 تغییرات میزان مصرف فولاد و نیز پیش‌بینی آن تا پایان سال 2018 و نیز 2019 را نشان می‌دهد.

در سال 2017 کشور چین میزان مصرف فولاد خود را تا 5.2 درصد افزایش داد که البته با افزایش حجم تولید فولاد داخلی از سوی این کشور همراه بود. به نظر تحلیل‌گران چین تا پایان سال 2018 با کاهش حدودا 0.5 درصدی مصرف فولاد مواجه خواهد شد. با این وجود بخش ساخت‌وساز شامل زیربناها و نیز حوزه‌های صنعتی به‌ویژه خودرو، به‌عنوان مراجع اصلی تقاضای فولاد باقی خواهند ماند و چین همچنان دو سوم فولاد جهان را مصرف خواهد کرد. صنعت ساخت‌و‌ساز چین، حدود یک‌سوم تقاضای فولاد این کشور را تشکیل می‌دهد. گفتنی است که در سال 2017 صنایع تولیدی این کشور نرخ رشدی معادل با 6.6 درصد را تجربه کرده بود. در حالی که این نرخ در سال 2016 در حدود 5.5 درصد بود. بخش خودرو که حدود 10 درصد از کل تقاضای فولاد چین را در برمی‌گیرد در خلال سال‌های 2018 – 2019 با کاهش نرخ رشد مواجه خواهد شد. مسائل مربوط به مصرف انرژی و محیط زیست که نه‌تنها کاهش تولید محصولات فولادی را در چین به‌همراه خواهد داشت، بلکه سبب کاهش رشد فروش خودرو در این کشور خواهد شد که تمامی این موارد به کاهش نرخ رشد تقاضای فولاد چین می‌انجامد.

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
رشد تقاضای جهانی فولاد تا 2.1 درصد
شرایط اقتصادی، چین را به کدام سو می‌برد؟
پیش‌بینی روند کاهش تولید فولاد چین تا 2030
تولید فولاد جهان، در مسیر نزولی
تولید فولاد جهان، در مسیر نزولی
دورخیز فولاد هند برای تصاحب مقام دوم ژاپن
ایران سهم حدود 2 درصدی از بازار سنگ و کنسانتره آهن چین، دارد
آغاز جنگ تجاری فولاد به ضرر کیست؟
رشد آرام و پیوسته فولاد در سال 2018
تنها از دو سوم ظرفیت فولاد جهان برای تولید استفاده می‌شود
صنعت فولاد چین در مسیر همکاری و توسعه سبز بین‌المللی قرار دارد
گروه فولادی بائووو دومین تولیدکننده بزرگ فولاد دنیاست
سنگ آهن از ۷۰ دلار گذشت
50 میلیون تن از ظرفیت فولاد چین کاسته می‌شود
روسیه سومین صادرکننده بزرگ فولاد جهان است
ایران در رتبه 14 تولید فولاد جهان قرار دارد
نرخ بهره‌وری فولاد چین تا سال 2021 به 82 درصد خواهد رسید
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 66 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: