برنامه های ویژه سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی برای حمایت از صنایع کوچک
صادق نجفی، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران

برنامه های ویژه سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی برای حمایت از صنایع کوچک

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در آستانه روز حمایت از صنایع کوچک،گفت : همزمان با برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های صنایع کوچک بسته‌های تشویقی تدارک دیده ایم تا بر اساس تبصره 6 مشوق‌های صادراتی واحدهای صنعتی کوچک و متوسطی را که در چهار ماهه اول سال صادرات داشته اند را برای دریافت مشوق‌های صادراتی به سازمان توسعه تجارت معرفی کنیم.

به گزارش فلزات آنلاین و به نقل از شاتا صادق نجفی دگفت: در کنار برنامه های مربوط به این روز، همایش‌های مربوط به کارآفرینان بانوان را برگزار می‌کنیم و بانوان کارآفرین از سراسر کشور را برای شرکت در آن دعوت خواهیم کرد.

نجفی با بیان اینکه برای واحدهای صنایع کوچکی که در داخل شهرکهای صنعتی هستند و نتوانستند بدهی‌های خود را به شرکت‌های شهرک‌های صنعتی در سراسر کشور پرداخت کنند نیز برنامه هایی داریم، گفت: برنامه ای داریم تا حدود یک ماه به مناسبت 21 مردادماه روز حمایت از صنایع کوچک و هفته دولت، 80 درصد از جرایم ناشی از معوقات این شرکت‌ها بخشیده شود.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران همچنین اضافه کرد: تمام واحدهایی که نیاز به سرمایه در گردش یا ایجادی بالای 60 درصد دارند و در سامانه ثبت نام کردند با اولویت کار شان را در کارگروههایی مورد بررسی قرار خواهیم داد.

نجفی در این باره افزود: برنامه ای داریم که اگر این شرکتها استارت آپ باشند فقط 5 درصد پول زمین را از از آنها بگیرند و تا 60 ماه بدهی آنها را تقسیط کنند.

وی در ادامه با تآکید بر ضرورت حضور شرکتها در نمایشگاههای خارج از کشور،گفت: اگر این واحدها در آینده در نمایشگاه‌های خارجی شرکت کنند، بخشی از هزینه های آنها را ما به عهده خواهیم گرفت. همچنین شرکتهای فرعی مربوط به خدمات صنایع کوچک نیز که با اتاق ایران تشکیل دادیم تا 3 سال مورد حمایت قرار خواهیم داد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با اشاره به اینکه حدود 48 درصد از اشتغال کشور در صنایع کوچک است، تصریح کرد: نزدیک به 13 درصد از ارزش افزوده حوزه صنایع مربوط به صنایع کوچک است و نقش صنایع کوچک به دلیل اینکه بیش از 90 درصد از صنایع کشور را تشکیل می دهند قابل توجه است. همچنین کل صنایع کوچک کشور حدود 80 هزار که نزدیک 42 هزار واحد در داخل شهرکهای صنعتی هستند .

نجفی با تأکید بر اینکه بانکها حق تعطیل کردن SME ها را ندارند، گفت: هماهنگ شده که اگر حتی این واحدها بدهی نیز داشته باشند تعطیل نشوند و داشته باشند و در صورت داشتن چک برگشتی نیز بانکها حق ندارند تسهیلاتشان را پرداخت نکنند و دنبال برنامه ریزی های برای کمکهای بیشتر نیز هستیم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که با برگزاری این نمایشگاه بتوانیم توانمندی های مربوط به صنایع کوچک را برای مردم و توزیع کنندگان و تولیدکنندگان معرفی کنیم.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام سبحانی/ رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ منصور یزدی‌زاده/ مدیرعامل شرکت ذوبآهن اصفهان

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

کلیه حقوق این سایت متعلق به ماهنامه اخبار فلزات بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: