فولاد خوزستان نیمی از برنامه صادرات شمش و فروش سال 97 را در چهار ماه محقق کرد
محمد کشانی، مدیرعامل فولاد خوزستان:

فولاد خوزستان نیمی از برنامه صادرات شمش و فروش سال 97 را در چهار ماه محقق کرد

علی‌رغم خروج آمریکا از برجام و تشدید تحریم‌ها ،شرکت فولاد خوزستان بزرگترین عرضه کننده شمش فولاد کشور توانست طی چهار ماه از سال ۱۳۹۷ پنجاه درصد از برنامه صادرات شمش و فروش امسال خود را محقق سازد.

به گزارش فلزات آنلاین و به نقل از روابط عمومی فولاد خوزستان، محمد کشانی مدیر عامل شرکت فولاد خوزستان این خبر را در پیام تبریکی به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار،خطاب به روابط عمومی شرکت و خبرنگاران علام کرد.

کشانی تصریح کرد، برنامه صادرات شمش فولاد خوزستان برای کل سال ۱۳۹۷ دو میلیون تن پیش بینی و برنامه ریزی شده اما تا پایان تیر ماه یعنی فقط ظرف چهارماه از سال، بیش از پنجاه درصد آن یعنی یک میلیون و هشتاد و نه هزار تن محقق گشته است.

او دستیابی به این رکورد را یک موفقیت عالی در مدیریت بحران و فروش صادراتی شرکت در شرایط تشدید تحریم‌ها توصیف کرد.

در پیام تصویری که به مناسبت ۱۷ مرداد،روز ملی خبرنگار، بر روی صفحه رسمی شرکت فولاد خوزستان در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی داخلی قرار گرفته است، محمد کشانی خطاب به خبرنگاران کشور افزود: علی‌رغم اینکه همه تحریم‌ها علیه کشورمان تشدید شده و از ابتدای امسال با خروج آمریکا از برجام تصور این بود که مشکلات جدی در صنعت و تولید فولاد رخ دهد، ما در فولاد خوزستان نگرانی نداریم چرا که طی ۴۰ سال گذشته بحران های سخت تر از این را هم پشت سر گذاشته‌ایم.

همکاران قدیمی تر فولاد خوزستان به‌خوبی تجربه‌های ارزشمندی از ایستادگی و مقاومت به یاد دارند که چگونه طی ۸ سال دفاع مقدس و پس از آن، در برابر مشکلات، تحریم‌ها و محدودیت‌ها ایستادگی کرده‌ایم.

کشانی تولید ۴ ماهه شرکت را یک میلیون و چهارصد و چهل و چهار هزار تن و فروش را یک میلیون و پانصد و سه هزار تن اعلام کرد.

مدیرعامل فولاد خوزستان ادامه داد: از همان ابتدایی که آقای ترامپ گزارش خود را در خروج از برجام اعلام کرد، در اینجا تیم ماهر و مستعد واحد فروش فولادخوزستان، اقدامات ویژه خود را برای مقابله با سیاست‌های زورمدارانه و عیر انسانی آنها در عرصه تقویت اقتصاد مقاومتی آغاز کرد.

محمد کشانی خطاب به کارکنان شرکت نیز ادامه داد: اقدامات کارگروه مقابله با تحریم‌ها در شرکت فولاد خوزستان به گونه‌ای است که توانسته‌ایم به  نسبت سال گذشته در همین مدت، نیمی از اهداف سال ۱۳۹۷ را در فروش داخل و صادرات به اجرا در آوریم. لذا تاکید می‌کنم که هیچ گونه نگرانی از بابت خروج آمریکا برای عزیزان خط تولید نباید ایجاد شود و تنها دغدغه  کارکنان عزیز و تلاشگر شرکت، باید حفظ روند فزاینده تولید باشد.

کشانی تهیه گزارشات هفتگی و برنامه‌ریزی خرید اقلام استراتژیک را از اقدامات ستاد مقابله با تحریم‌ها در فولاد خوزستان بر شمرد و اظهار داشت: در زمینه خرید و تامین اقلام استراتژیک مورد نیاز فولاد، از جمله الکترود و دیگر موارد، تدابیر لازم دیده شده و تدارک آن‌ها تا پایان سال ۱۳۹۸ نیز برنامه‌ریزی شده است.

 البته در همین راستا ، موضوع بومی‌سازی نیز سر لوحه کار ستاد یاد شده قرار دارد.

وی گفت: از پیمانکاران داخلی خواسته‌ایم حداکثر تلاش خود را بکند و حتی از بابت تامین مالی طرح‌های خوداتکایی برنامه ریزی‌های لازم صورت گرفته و نگرانی از این بابت وجود ندارد.

 کشانی تاکید کرد: به یاری خداوند متعال، بومی‌سازی فولاد را تا قطع وابستگی از واردات اقلام مورد نیاز در این بخش ادامه خواهیم داد.

مدیر عامل شرکت فولاد خوزستان در ادامه پیام خود با اشاره به شرایط ویژه مقابله با تحریم‌ها در کشور گفت: برای حمایت از صنایع پایین دستی نیز، فولاد خوزستان برنامه‌های مفصلی در دستور کار خود دارد، که از جمله آن‌ها، افزایش فروش داخل و اولویت تامین شمش نوردهای داخلی است که در دستور کار ستاد مربوطه است.

وی از فولاد اکسین،گروه نورد و کاویان به عنوان کارخانجات نوردی یاد کرد که فولاد خوزستان به‌عنوان تامین کننده شمش، آن‌ها را تحت حمایت دارد.

کشانی تصریح کرد در ۴ ماه امسال فروش داخل فولاد خوزستان به ۲ برابر نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته که بیانگر اراده این شرکت در حمایت از کارخانجات نورد داخلی است.

مدیرعامل فولاد خوزستان همچنین اقدامات مالی در کاهش قیمت تمام شده شمش را در روند افزایش تولید شرکت مورد تاکید قرار داد.

محمد کشانی در بحث توسعه شرکت و برنامه های آتی فولاد خوزستان در این زمینه اظهار داشت: طرح افزایش ظرفیت زیر سقفی از سه میلیون و هفتصد هزار تن کنونی به پنج میلیون و دویست هزار تن، با حداکثر تلاش در فولاد خوزستان دنبال می شود.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که در آتیه نزدیک، مگا مدول احیا مستقیم یک میلیون و هشتصد هزار تنی جدید این شرکت که مناقصه آن در اهواز به‌تازگی برگزار شده، عملیات اجرایی خود را آغار کند.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان در پایان پیام خود، خطاب به کارکنان شرکت تصریح نمود: در شرایط کنونی،فولاد خوزستان امانتی در دست ماست که باید با تلاش و همدلی آن را به بهترین شکل حفظ کنیم و توسعه دهیم تا در آینده آن را به نسل های آتی تحویل دهیم که در کنار این صنعت، همچنان اشتغال مفید و سازنده داشته و زندگی نمایند.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
نگاهی به عملکرد شرکت فولاد خوزستان در سال جاری
شرکت فولاد خوزستان، پیشتاز در انجام مسئولیت‌های اجتماعی
تولید فولاد، متناسب با نیاز کشور
تولید با تمام قدرت ادامه دارد
فولاد خوزستان محصولات خود را متناسب با نیاز بازار تولید می‌کند
محمد کشانی: این اقدام در راستای حمایت از اشتغال‌زایی و شرکت‌های داخلی صورت گرفته است
عرضه 70 هزار تنی فولاد خوزستان در 6 شهریور
رشد پیوسته تولید در کنار افزایش قیمت‌های جهانی
رشد تولید فولاد خوزستان با وجود مشکلات ارزی کشور
احتمال کاهش تولید فولاد خوزستان وجود دارد
تحریم‌های خارجی کافی است؛ خودتحریمی چرا؟
سه عامل نابسامانی در بازار شمش فولاد
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
سمپوزیوم فولاد
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام سبحانی/ رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ منصور یزدی‌زاده/ مدیرعامل شرکت ذوبآهن اصفهان

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

کلیه حقوق این سایت متعلق به ماهنامه اخبار فلزات بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: