نیکل فیلیپین از اندونزی بازماند
بحران بی پایان معدن‌کاری نیکل در فیلیپین

نیکل فیلیپین از اندونزی بازماند

معدن‌کاری در فیلیپین با شدت فراوان در حال تغییر است. شدت تغییرات در سال جاری میلادی را می‌توان به وضوح مشاهده کرد. این تغییرات تأثیر به‌سزایی در بازار جهانی نیکل داشته است. دولت فیلیپین اقدامات اساسی را در راستای حمایت از محیط زیست انجام داده که یکی از نتایج این اقدامات کاهش در میزان تولید و عرضه نیکل از جانب فیلیپین بوده است.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی «فلزات آنلاین» تغییرات اساسی در چشم‌انداز سیاسی فیلیپین در سال 2016 و 2017 منجر به تحریک فعالیت‌های ضد معدن‌کاری شد و رئیس جمهور جدید رودریگو دورته (Rodrigo Duterte) دست به مقابله‌های شدیدی علیه استخراج از منابع معدنی زد.

بسیاری از تحلیل‌گران از اینکه دوباره فیپلیپین بتواند مانند سابق به‌عنوان تولیدکننده برتر نیکل در جهان شناخته شود، ناامید هستند. در سال‌های گذشته فیلیپین به‌عنوان اولین و برترین تولید‌کننده نیکل در جهان به فعالیت می‌پرداخت.

 

معادن نیکل در فیلیپین و تغییرات سیاسی

در ماه ژوئن 2016، رودریگو دورته، رئیس جمهور فیلیپین، خانم رجینا لوپز، مدافع سرسخت محیط زیست را به‌عنوان رییس بخش منابع طبیعی و محیط زیست فیلیپین (DENR) منصوب کرد. خانم لوپز بلافاصله معادن کشور را مورد بررسی قرار داد و به‌دلیل نگرانی‌های زیست‌محیطی که در 2 دهه اخیر در بخش معدن این کشور رخ داده بود، دستور به تعلیق فعالیت و یا بسته شدن برخی معادن را صادر کرد. این امر منجر به بروز اختلافات میان صنعتگران و بخش‌های دولتی شد.

سرانجام با بالاگرفتن موج اغتشاشات در حوزه صنعت فیلیپین، خانم لوپز از ریاست سازمان منابع طبیعی و زیست‌محیطی فیلیپین برکنار شد. پس از او بلافاصله ژنرال سابق ارتش آقای روی سیماتو (Roy Cimatu) مدیریت سازمان محیط زیست فیلیپین را عهده‌دار شد. او نسبت به خانم لوپز محتاطانه‌تر عمل و با بخش معدن با اعتدال بیشتری رفتار کرد؛ وی اعلام کرد که دست معدن را در این حوزه باز خواهد گذاشت. با همه این موضوعات، هنوز هم سرنوشت صنایع معدنی و مخصوصا نیکل فیلیپین در هاله‌‎ای از ابهام قرار دارد. در میانه سال میلادی جاری 23 معدن در فیلیپین شروع به بازبینی نحوه فعالیت‌های خود با رعایت قوانین مصوب کردند. در این بین دولت اقدام به لغو ممنوعیت 6 ساله بهره‌برداری از معادن کوچک و نیز لغو ممنوعیت 2 ساله صدور مجوز استخراج از معادن کرد.

شرکت Nickel Asia بزرگ‌ترین تولیدکننده نیکل در فیلیپین است. معادن تحت نظر این شرکت عبارت‌اند از ریو توبا (Rio Tuba)، تاگنیتو (Taganito)، هیناتوان (Hinatuan)  و کاج دیاناو (Cagdianao). این شرکت و نیز دیگر شرکت‌های تولیدکننده نیکل هنوز هم با قوانین سازمان محیط زیست فیلیپین دست و پنجه نرم می‌کنند که البته به جز Nickel Asia بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده نیکل به صورت داوطلبانه اقدام به تعلیق فعالیت کرده‌اند. نمودار 1 تولید ماده محتوی نیکل فیلیپین و اندونزی را طی 2 سال اخیر بر اساس اطلاعات سازمان زمین شناسی آمریکا نشان می‌دهد. چنان که پیداست میزان تولید نیکل فیلیپین با افت قابل توجهی رو به رو بوده است. درحالی که اندونزی روندی کاملا معکوس را طی کرده و جایگاه فیلیپین را به‌عنوان رتبه اول تولید نیکل تصاحب کرده است.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
آیا انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا اثرات جنگ تجاری را کاهش می‌دهد؟
استخراج نیکل در قلمرو بومیان فیلیپین
چشم‌انداز نیکل در صنعت باتری‌ها
استان اونتاریوی کانادا؛ یکی از ذخایر اصلی نیکل
نگاهی به تولید نیکل و کبالت کشور اندونزی
باتری‌ها؛ امید بخش رونق بیشتر بازار نیکل هستند
نیکل در دور افزایش قیمت
قیمت نیکل اوج می‌گیرد
خط تولید شمش نیکل افتتاح شد
چشم‌انداز بازار نیکل در سال 2018 و 2019
گرانی بی سر و صدای یک فلز نادر
کاهش عرضه نیکل قیمت آن را افزایش داد
سود کمتر واحدهای تولیدکننده نیکل کم‌عیار مغولستان نسبت به چین
چین، اصلی‌ترین متقاضی نیکل کم‌عیار است
بزرگترین تولید‌کنندگان نیکل در سال 2017
بازار نیکل، آرامش قبل از طوفان
نیکل پرعیار در انتظار رشد صنعت باتری‌ها است
چه اتفاقاتی برای ذخیره نیکل در سال 2018 خواهد افتاد؟
پیش‌بینی بروز کسری نیکل در بازار جهانی سال 2018
افت قیمت نیکل در بازار جهانی شتاب گرفت
سایک، سیارکی بین مریخ و مشتری با هسته غنی از آهن و نیکل است
کاهش محدودیت‌های صادراتی، عامل افت قیمت‌ها
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: