ایجاد ارتباطی دوسویه و نزدیک با سازندگان داخلی
معاون مهندسی و مدیریت انرژی مجتمع مس سرچشمه:

ایجاد ارتباطی دوسویه و نزدیک با سازندگان داخلی

به گزارش فلزات آنلاین و به نقل از عصر مس، «نجف شیخی» گفت: «کارگروه مدیریت ساخت قطعات شرکت مس در کنار انگیزه‌ای که در سازندگان محلی برای نقش‌آفرینی در فرآیند ساخت ایجاد می‌کند، سعی در چابک‌سازی مراحل و انتقال دانش ساخت قطعات خواهد داشت.»

شرکت ملی صنایع مس ایران سال‌هاست نهضت بومی‌سازی را آغاز کرده؛ نهضتی که با شروع سال «حمایت از کالای ایرانی» رنگ و بویی تازه هم گرفته است. معاون مهندسی و مدیریت انرژی مجتمع مس سرچشمه به مرور فعالیت‌های شرکت مس در این حوزه در سال 1397 پرداخت و گفت: با توجه به اهمیت بومی‌‌سازی و کاهش قیمت تمام‌‌شده محصول نهایی، بررسی امکان ساخت قطعات در استان کرمان به‌ منظور رفع نیازمندی‌های مجتمع مس سرچشمه یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که همواره در دستور کار مدیران و مسئولان این مجتمع بوده است. در سال جاری این رویکرد با دقت و شدت بیشتری پیگیری می‌شود به‌طوری‌که کارگاه‌ها و قطعه‌سازان بیشتری در این زمینه فعال شوند.

وی ادامه داد: در این راستا طی بازدید از کارگاه‌های ساخت قطعات و ریخته‌گری واقع در شهرستان رفسنجان و کرمان سعی بر این بوده که توانمندی‌های آن‌ها شناخته شود و آن‌ها نیز با نیازمندی‌های مجتمع مس سرچشمه آشنا شوند. علاوه بر این اخیراً نمایشگاه توانمندی‌ها و نیازمندی‌های مجتمع مس سرچشمه به مدت سه روز در رفسنجان برگزار شد. در این نمایشگاه آشنایی سازندگان قطعات در رفسنجان و استان کرمان با نیازمندی‌های مس از اهم مسائلی بود که مورد مذاکره  و توجه قرار گرفت.

شیخی افزود: ما طی برگزاری نمایشگاه اخیر سعی کردیم بیشتر از قبل با مسائل سازندگان آشنا شویم و از نزدیک با آن‌ها درباره جزئیات فعالیت‌شان صحبت کنیم. مطمئناً این رویداد علاوه بر تعاملات بیشتر آتی، موجب انتقال دانش ساخت قطعات خواهد شد.

او همچنین بیان داشت: شور و شوقی که سازندگان در مذاکرات سه روز نمایشگاه از خود نشان دادند نوید ساخت قطعات با قیمت مناسب و کیفیت قابل قبول را می‌دهد. ما باید با عزمی راسخ و با کمک سازندگان داخلی و ترجیحاً سازندگان محلی اقدام به ساخت مواد و قطعات مورد نیاز خود کنیم و این مهم با همت صنعت‌گران تلاش‌گر رفسنجانی و استانی دور از دسترس نیست و به واقع به نتیجه این اقدامات که منطبق با نقشه راه ترسیم شده است، معتقدیم.

شیخی با اشاره به مهم‌ترین اهداف ورود شرکت مس به حوزه استفاده از دانش و توان بومی گفت: با توجه به سهل‌الوصول نبودن مواد و قطعات ساخت خارج، همه صنایع به فراخور شرایط خود اقدام به ساخت اقلام حیاتی مورد نیاز خود کرده‌اند. شرکت مس نیز از این قاعده مستثنی نیست و تجربیات قابل ارائه‌ای در این زمینه دارد. ساخت قطعات قابل استفاده در صنایع معدنی تجربه‌ای اتکاپذیر و قابل ملاحظه است که حاصل سال‌ها سعی و ممارست همه ارکان تأثیرگذار شرکت پرافتخار مس بوده است.

معاون مهندسی و مدیریت انرژی مجتمع مس سرچشمه با بیان این‌که در این معاونت کارگروهی برای مدیریت ساخت قطعات تشکیل شده است، گفت: کارگروه مدیریت ساخت قطعات با محوریت حوزه معاونت مهندسی و مدیریت انرژی به همه مباحث ساخت خواهد پرداخت و با استفاده از توان فنی و تجارب قابل اتکای اداره طراحی و کارگاه ساخت مجتمع مس سرچشمه در کنار انگیزه‌ای که در سازندگان محلی برای نقش‌آفرینی در فرآیند ساخت مشاهده می‌شود، سعی در چابک‌سازی مراحل و انتقال دانش ساخت قطعات خواهد داشت.

او در ادامه با اشاره به تأثیرات بومی‌سازی بر کاهش قیمت تمام‌شده محصول نهایی شرکت مس افزود: گزارش قیمت تمام‌شده در سال‌های گذشته حاکی از اراده همه پرسنل تلاش‌گر شرکت ملی صنایع مس ایران در جهت کاهش قیمت تمام شده است. مطمئناً تأمین مواد و قطعات از بازار داخل تأثیر زیادی در تحقق این مهم و مدیریت شرایط اقتصادی کنونی خواهد داشت. بهطور کلی وقتی امکان ساخت و تأمین در داخل کشور به‌ویژه به کمک سازندگان و تأمین‌کنندگان استانی محقق شود می‌توانیم هزینه‌های تولید را کنترل و متعادل کنیم.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
ارسال ۷۵۰۰۰۰ تن ماده معدنی به کارخانجات تغلیظ طی یک هفته
2 کارخانه اسید برای حفاظت از محیط زیست کرمان در دست ساخت است
پیش‌بینی تولید بیش از 146 هزار تن کاتد در سال 97
تولید 180 هزار تن آند تا پایان 97
معدن مس سرچشمه موجب اشتغال پایدار در استان کرمان شده است
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 106 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 106 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ محمدرضا بهرامن/ رئیس خانه معدن ایران

شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام سبحانی/ رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ منصور یزدی‌زاده/ مدیرعامل شرکت ذوبآهن اصفهان

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: