تلاش  دولت برای حذف خریداران غیرواقعی و واسطه‌ها ادامه دارد
رئیس اتحادیه فروشندگان آهن:

تلاش دولت برای حذف خریداران غیرواقعی و واسطه‌ها ادامه دارد

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن درباره تصمیمات جدید در خصوص بورس آهن گفت: با ورود دولت در این حوزه قرار است هم فروشنده وهم خریداران مورد بررسی قرار گرفته و با ارائه راهکارهای اقتصادی در این زمینه در نهایت کاهش قیمت این محصول و حذف واسطه‌ها محقق شود.

به گزارش فلزات آنلاین و به نقل از شاتا، محمد آزاد با اشاره به اینکه اخیرا در جلسه‌ای با مسئولان وزارت صنعت تصمیم جدیدی برای عرضه آهن و میلگرد توسط بورس کالا اتخاذ شده است، گفت: دولت با ورود به مساله آهن مشخص می‌کند که چگونه اجناس فروخته شود و چه کسانی آن را می‌توانند خریداری کنند. در واقع وزارت صمت زمانی که متوجه مشکلاتی در بورس آهن شد با ورود خود در این حوزه قرار است هم فروشنده و هم خریداران را مورد بررسی قرار دهد و با ارائه راهکارهای اقتصادی در این زمینه در نهایت باعث کاهش قیمت این محصول و حذف واسطه ها شود.

آزاد در ادامه با تشریح وضعیت بورس آهن در گذشته اضافه کرد: پیش از این خریداران غیرواقعی که نیازی به آهن نداشتند این محصولات را در بورس خریداری می‌کردند تا به‌عنوان یک کالای سرمایه‌ای بعدا بتوانند آن را در بازار بفروشند. این مساله باعث وارد شدن آسیب‌های زیادی شده بود.

وی همچنین با اشاره به خریداران غیرواقعی و غیر حرفه‌ای در بورس آهن توضیح داد: در واقع کسانی که این کالاها را خریداری می‌کردند نه از آهن اطلاعات درستی داشتند و نه حتی نیازی به این کالا داشتند. اما این کالا هم مثل سکه و ارز تبدیل به کالایی شده بود که می‌تواند در آینده با افزایش قیمت به خریداران غیرواقعی سود برساند.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن ضمن بیان اهمیت آهن در معاملات کشور افزود: آهن کالایی زیربنایی و جزء ضروریات ساخت‌وساز است، علاوه بر این در بسیاری از کالاها به‌عنوان ماده اولیه به کار گرفته می‌شود، بنابراین اینکه تنها روی تابلوی بورس قیمت را ببینیم و بدون هیچ اطلاعی خریداری کنیم تا گران‌تر بفروشیم باعث بالا رفتن قیمت این کالا حتی به‌صورت غیر منطقی خواهد شد.

آزاد در توضیح این نکته ادامه داد: وجود واسطه‌ها و خریداران غیر واقعی در صورتی است که صنف، اتحادیه و تعاونی‌های مختلفی برای آهن وجود دارد که می‌توانند وظیفه توزیع آهن را به عهده گیرند و مانع از بالا رفتن قیمت واقعی توسط واسطه‌ها و دلالان این حوزه شوند.

وی در همین مورد تصریح کرد: قرار است آهن و میلگرد مورد نیاز ۳۱ استان از طریق بورس کالا به تعاونی‌های هر استان اختصاص پیدا کند که با این تصمیم به طور حتم در زمان تحویل آهن به مصرف‌کنندگان قیمت‌ها در هر کیلو هزار تومان ارزان خواهد شد.

آزاد در ادامه اضافه کرد: بنابراین با این افت قیمت و سود معقول که مصوب سازمان حمایت مصرف کنندگان وتولیدکنندگان است قیمت‌ها در سطحی قرار می‌گیرد که هم تولید کننده و هم مصرف کننده از آن‌ها راضی باشند.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن همچنین ضمن اشاره به جلسه‌ای که با مسئولان وزارت صمت در همین مورد برگزار شده تشریح کرد: در جلسه‌ای که با مسئولان وزارت صمت برگزار شد بنا بر این شد که علاوه بر نظارت بر نحوه توزیع آهن در بورس و مشخص شدن خریداران و فروشندگان، تولیدکنندگان هم مقدار تولید کالا را مشخص و اعلام کنند و محصولشان را به بورس آورده تا آهن فروشان آن را خریداری کنند. همچنین شناسایی تولیدکنندگان، میزان تولید و عرضه محصولات و اطلاعات شبکه‌های تولید را در اختیار دولت گذاشتیم تا در سطح کشور برای بهبود شرایط معامله این کالای زیربنایی هم‌اندیشی شود.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
بازار ورق فولادی در جاده تعادل قیمتی
سایه سنگین قیمت نفت بر تجارت جهانی محصولات مرتبط با صنعت نفت
قیمت‌گذاری دستوری را لغو کنید
نظام قیمت‌گذاری فولاد اصلاح شود
قیمت‌گذاری دستوری، تامین نقدینگی و فروش محصولات فولادی را با چالش مواجه کرده است
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هفتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: