71 بنگاه دولتی طی یک‌سال گذشته به بخش خصوصی واگذار شد
مشاور رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی

71 بنگاه دولتی طی یک‌سال گذشته به بخش خصوصی واگذار شد

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی گفت: در یک سال گذشته 190 بنگاه به ارزش بیش از 280 هزار میلیارد ریال قیمت‌گذاری و عرضه شد که از این میزان 71 بنگاه به ارزش 35 هزار میلیار ریال واگذار شد.

به گزارش فلزات آنلاین و به نقل از ایرنا، جعفر سبحانی  افزود: سازمان خصوصی‌سازی موفق شد 37 درصد عرضه‌ها از لحاظ تعداد و 12 درصد بنگاه را از نظر ارزش، به بخش خصوصی واگذار کند که این میزان بیش از میانگین موفقیت در تعداد عرضه‌های دولت یازدهم است.

وی افزود: در دولت دوازدهم علاوه بر اینکه با انتقال هیچ شرکتی به گروه فعالیت‌های غیرقابل واگذاری، موافقت نشد بلکه رفع موانع واگذاری بخش بزرگی از شرکت‌ها نیز در دستور کار قرار گرفت.

سبحانی اضافه کرد: فهرست بنگاه‌های مصوب قابل واگذاری امسال نزدیک به 2 برابر فهرست مصوب بنگاه‌های قابل واگذاری در سال 1396 است.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم 470 هزار و 872 میلیارد ریال از سهام و دارایی متعلق به دولت و شرکت‌های دولتی واگذار شده که این میزان واگذاری معادل 32 درصد ارزش کل واگذاری های انجام شده است.

وی، قطعی شدن قرارادادهای منعقده در دولت‌های گذشته بابت رد دیون دولت از جمله 115 هزار میلیارد ریال به صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد را دلیل افزایش ارزش واگذاری ها به شیوه انتقال مستقیم سهام به طلبکاران در این دوره بیان کرد.

سبحانی افزود: با توقف فرآیند رد دیون دولت از محل واگذاری، سهام خصوصی‌سازی وارد مدار رقابتی جدیدی شد به‌طوری که سهم بخش خصوصی واقعی در دولت یازدهم به 67 درصد و در دولت دوازدهم به 100 درصد حجم کل واگذاری ها رسید.

 

 69 درصد بنگاه‌ها واگذار شدند

مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: از سال 1380 تا پایان مردادماه امسال در مجموع 2 هزار بنگاه در فهرست بنگاه‌های قابل واگذاری قرار گرفت که از این تعداد 1371 بنگاه (69 درصد) یا به‌طور کامل واگذار و یا از فهرست واگذاری‌ها خارج شد؛ چهار بنگاه دارای پیشنهاد انتقال به گروه سوم و خروج از فهرست هستند و 625 بنگاه نیز در حال واگذاری‌اند.

 

98 درصد مشمولان سهام عدالت سود دریافت کردند

سبحانی درباره سهام عدالت نیز گفت: 40 میلیون نفر از مشمولان سهام عدالت شماره شبای خود را وارد سامانه کرده‌اند. وی افزود: سه هزار و 200 میلیارد تومان سود بین مشمولان سهام عدالت توزیع شد؛ در واقع 98 درصد سود خود را دریافت کردند و فقط باقی‌مانده مشمولانی که شماره شبای خود را با تاخیر وارد سامانه کرده‌اند و نیمه اول شهریورماه سود خود را دریافت خواهند نمود.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی اظهارداشت: سود سهام عدالت سال آینده از امسال بیشتر خواهد بود؛ پیش بینی شده سود سهام عدالت سال 96 که امسال پرداخت می‌شود 5 هزار میلیارد تومان باشد.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آقازاده
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
سمپوزیوم فولاد
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 100 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 100 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سپاس از صد شماره همراهی شما

شماره 99 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 99 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ پدرام سلطانی، نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران/ میزان تاثیرپذیری سیاست‌گذاران از تشکل‌های بخش خصوصی، کم است

شماره 98 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 98 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ رضا رحمانی/ معاون طرح و برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت

شماره 97 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 97 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ اتابک خلیلی/ چرا به مشاوره اقتصادی نیاز نداریم!

شماره 96 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 96 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ مهری علیدوستی/ تعاملات بین‌المللی راهگشای ایران برای خروج آمریکا از برجام

کلیه حقوق این سایت متعلق به ماهنامه اخبار فلزات بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: