کاهش چشمگیر آلاینده‌های زیست محیطی در خاتون‌آباد
مدیر امور ذوب خاتون‌آباد خبر داد:

کاهش چشمگیر آلاینده‌های زیست محیطی در خاتون‌آباد

مس پرس مهندس «علی کریمی‌فر» مدیر امور ذوب خاتون‌آباد گفت: با تلاش پرسنل امور ذوب خاتون آباد هم‌اکنون غبار خروجی الکتروفیلتر درایر به 32.6میلی‌گرم بر نرمال متر‌مکعب و غبار خروجی الکتروفیلترهای فلش به 124میلی‌گرم بر نرمال مترمکعب رسیده است.

به گزارش فلزات آنلاین و به نقل از مس پرس، مدیر امور ذوب خاتون‌آباد با بیان این‌که شرکت ملی صنایع مس ایران به‌منظور افزایش تولید، پس از پیروزی انقلاب اسلامی طرح‌های توسعه متعددی را در  دستور کار خود قرار داده است گفت: کارخانه ذوب مس خاتون‌آباد یکی از این طرح‌ها بود که به‌منظور افزایش تولید مس آند و کمک به بهبود اقتصاد منطقه در نزدیکی شهر خاتون‌آباد شهرستان شهربابک احداث شد.
وی با تأکید بر این‌که احترام به محیط‌زیست، اهتمام در جهت عدم ایجاد آلودگی زیست‌محیطی و پاسخ‌گویی به مسائل اقتصادی، اجتماعی و زیست‌محیطی همواره مدنظر مدیران ارشد شرکت ملی صنایع مس ایران بوده است افزود: اما با توجه به وجود یکسری مشکلات فرایندی که در ابتدای راه‌اندازی در خط تولید از قبیل کوره خشک‌کن درایر،کوره ذوب فلش و هوای سولفات آیزینگ بویلر وجود داشت، سبب ورود حجم زیادی غبار به همراه گاز داغ  به داخل الکتروفیلترها و متعاقباً باعث معیوب شدن قطعات الکتروفیلترها و درنتیجه باعث عدم کارکرد مناسب سیستم می‌شد؛ به‌گونه‌ای که غبار خروجی دودکش‌ها به میزانی بسیار بیشتر از میزان استاندارد رسیده بود .
کریمی‌فر تصریح کرد: با توجه به نقایص موجود در آن زمان، شرکت ملی صنایع مس با بهره‌گیری از تیم مشاور و با همکاری متخصصان متعهد شرکت، فعالیت‌های مربوط به اصلاح و تعمیر و نگهداری الکتروفیلترها را به‌گونه‌ای اساسی در دستور کار خود قرار داد و خوشبختانه در مدت کوتاهی میانگین غبار خروجی به 1000  میلی‌گرم بر نرمال مترمکعب در سال 1388 رسید.
مدیر امور ذوب خاتون‌آباد با بیان‌ این‌که شرکت مس در راستای کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی در منطقه خاتون‌آباد از هیچ کوششی فروگذاری نکرده است و اقدامات متعددی در این زمینه انجام داده است گفت: در سال 96 برنامه این واحد صنعتی رساندن غبار خروجی الکتروفیلتر درایر 250 میلی گرم بر نرمال مترمکعب بوده که با تلاش همکاران این میزان به 104 میلی گرم بر نرمال متر مکعب رسید و هم‌اکنون این مقدار 32.6 میلی گرم بر نرمال متر مکعب است.
وی افزود: همچنین با توجه به اینکه در سال 96 برنامه این امور رساندن غبار خروجی الکتروفیلترهای فلش نیز 250 میلی گرم بر نرمال متر مکعب بوده، این میزان به 201 میلی گرم بر نرمال متر مکعب رسید و هم‌اکنون این مقدار 124 میلی گرم بر نرمال متر مکعب است.
به گفته مدیر امور ذوب خاتون‌آباد بالا بردن راندمان الکتروفیلترها، انجام تعمیرات و تغییرات در عملکرد الکتروفیلترها، عملکرد مناسب کوره فلاش برای ذوب کنسانتره و کاهش غبار تولیدی، جلوگیری از خودسوزی غبار در الکتروفیلتر درایر و افزایش راندمان فیلتر، عملکرد مناسب درایر کنسانتره و کنترل کامل پارامترهای تأثیرگذار در عملکرد کوره فلاش به‌صورت مستمر در قالب کمیته فرایند و ازجمله دلایل کلی کاهش آلایندگی ذوب مس خاتون‌آباد در سال گذشته و سال جاری بوده است.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هفتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: