برای کاهش قیمت فولاد به وزیر قول داده‌ام
ریس اتحادیه آهن فروشان کشور:

برای کاهش قیمت فولاد به وزیر قول داده‌ام

محمد آزاد، رییس اتحادیه آهن فروشان کشور با بیان اینکه ما فعالان صنف آهن مدافع بورس کالا و شفافیتی که این بورس طی سالیان گذشته در معاملات آهن کشور ایجاد کرده است، هستیم، گفت: با همکاری بورس کالا و وزارت صمت، آهن فروشان برای خرید انواع میلگرد و تیرآهن در بورس کالا آماده شده‌اند و به زودی شاهد توزیع عمده محصولات در بازار خواهیم بود.

به گزارش فلزات آنلاین و به نقل از ایلنا، محمد آزاد، اظهار کرد: طی چند ماه اخیر به یکباره شاهد هجوم نقدینگی که بازار ارز و سکه را ملتهب کرد به بازار آهن و فولاد کشور بودیم که پس از نشست‌های متعدد، سرانجام مقرر شد تا تنها آهن فروشان مورد تایید اتحادیه نسبت به خرید از بورس کالا اقدام کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که دلیل نبود تقاضای کافی برای خرید میلگرد و تیرآهن طی هفته‌های اخیر در بورس کالا چه موضوعی بوده است؟ گفت: به‌منظور خرید آهن فروشان 31 استان از بورس کالا، مقدماتی لازم است به‌طوری‌که رفته رفته بیشتر آن‌ها کد بورسی دریافت کرده‌اند و از چهارشنبه این هفته خریدها با حجم مطلوب آغاز می‌شود.

به گفته وی، ابتدا از بورس کالا خواستیم که به آهن فروشانی که هنوز کد ندارند اما مورد تایید اتحادیه هستند، اجازه ورود به معاملات داده شود اما بورس کالا نپذیرفت و اعلام کرد که کارها باید طبق قانون انجام شود؛ شخصا از این موضوع و الزام به کامل شدن مدارک خریداران آهن از بورس کالا رضایت دارم چراکه این دست موضوعات نشان می‌دهد بورس کالای کشور به خوبی وظایف خود برای صیانت از حقوق ملت را انجام می‌دهد.

آزاد در ادامه به کاهش قیمت میلگرد و تیرآهن ظرف هفته‌های آینده خبر داد و گفت: در نشستی به شریعتمداری، وزیر صمت قول داده‌ام که با حضور آهن فروشان در بورس کالا، قیمت ظرف چند هفته متعادل می‌شود و امروز که هر کیلو آهن حدود 5 هزار تومان است به زیر 4 هزار تومان و حتی پایین‌تر خواهد رسید.

رییس اتحادیه آهن فروشان کشور در برابر این پرسش که آیا امکان تخلف از سوی خریداران مورد تایید اتحادیه و گران فروشی آهن در بازار آزاد وجود ندارد؟ گفت: براساس پروانه ساختمانی نظام مهندسی و شهرداری به خریداران آهن فروخته می‌شود و برای سرکشی از مصرف آهن نیز بازرسان به صورت دوره‌ای از ساختمان‌ها بازدید می‌کنند. همچنین هر خریداری پس از تایید استفاده محموله قبلی‌اش اجازه خرید جدید خواهد داشت و کلیه این مدارک نیز به وزارت صمت ارسال می‌شود؛ با همه این تفاسیر مسوولیت هر گونه خطایی از سوی اعضای متقاضای آهن مورد تایید اتحادیه با خود اتحادیه است.

آزاد در پایان بار دیگر به بورس کالا اشاره کرد و گفت: ریشه التهاب‌های اخیر نوسانات نرخ ارز بوده اما برخی‌ها بورس کالا تحت فشار قرار می‌دهند در صورتیکه این بازار به‌طور مسلم عامل ایجاد شفافیت، نظم و عدالت در بازار بوده و اقتصاد ما همواره به توسعه این بورس نیاز مبرم دارد.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آقازاده
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
سمپوزیوم فولاد
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 100 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 100 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سپاس از صد شماره همراهی شما

شماره 99 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 99 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ پدرام سلطانی، نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران/ میزان تاثیرپذیری سیاست‌گذاران از تشکل‌های بخش خصوصی، کم است

شماره 98 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 98 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ رضا رحمانی/ معاون طرح و برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت

شماره 97 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 97 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ اتابک خلیلی/ چرا به مشاوره اقتصادی نیاز نداریم!

شماره 96 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 96 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ مهری علیدوستی/ تعاملات بین‌المللی راهگشای ایران برای خروج آمریکا از برجام

کلیه حقوق این سایت متعلق به ماهنامه اخبار فلزات بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: