ژاپن بزرگ‌ترین واردکننده فروسیلیس جهان است
تجارت جهانی فروسیلیس

ژاپن بزرگ‌ترین واردکننده فروسیلیس جهان است

در سال‌های 2001 تا 2016 کشور چین بزرگ‌ترین صادرکننده فروسیلیس در جهان بود اما سهم این کشور از بازارهای جهانی با افزایش تقاضای داخلی و رشد صادرات کشورهایی مانند روسیه کاهش یافت تا جایی که در سال 2016 روسیه با سبقت از چین بزرگ‌ترین صادرکننده فروسیلیس جهان شد. از سوی دیگر تولید بالای فولاد در ژاپن و عدم دسترسی به منابع کافی برای تولید فروسیلیس مورد نیاز، کشور ژاپن را بزرگ‌ترین واردکننده جهان کرده و پس از آن کره جنوبی بیشترین واردات را در میان کشورهای جهان داشته است.

کشور ژاپن بزرگ‌ترین واردکننده فروسیلیس در جهان است. این کشور یکی از فقیرترین کشورها به لحاظ منابع طبیعی و معدنی است. ژاپن کشوری احاطه شده با جزایر مرجانی است که حتی دسترسی به سیلیس، دومین عنصر فراوان در پوسته‌ی زمین پس از اکسیژن را نیز برای این کشور دشوار کرده است. اما کمبود منابع طبیعی، ژاپن را از توسعه باز نداشته و در سال 2016 این کشور دومین تولیدکننده فولاد جهان بود. تولید فولاد در این کشور تقاضای فروسیلیس را به همراه داشته است که این تقاضا از طریق واردات تأمین می‌شود. به گزارش فلزات آنلاین به‌طور میانگین 15.6 درصد از واردات جهانی در سال‌های 2001 تا 2016 به مقصد ژاپن بود. چین بزرگ‌ترین صادرکننده فروسیلیس به زاپن است. 40 درصد از واردات فروسیلیس ژاپن در سال 2016 از چین تأمین شد. روسیه نیز با سهم 32 درصدی از واردات ژاپن دیگر صادرکننده فروسیلیس به ژاپن بود.

کره جنوبی نیز دومین واردکننده فروسیلیس در جهان است که در مدت مشابه به‌طور میانگین بیش از 234 هزار تن فروسیلیس وارد کرده است. کره جنوبی در سال 2016 ششمین کشور تولیدکننده فولاد در جهان بود. طی سال‌های 2001 الی 2016 واردات فروسیلیس کره جنوبی رشد 4.2 درصدی را محقق کرد. بزرگ‌ترین صادرکنندگان فروسیلیس به کره جنوبی کشور چین بود که در سال 2016 حدود 66 درصد از واردات این کشور را در اختیار داشت.

همان‌طور که در نمودار 1 نیز نشان داده شده است، آمریکا با وجود تولید قابل توجه فروسیلیس (این کشور چهارمین تولیدکننده جهانی این ماده است) و تعرفه 2.6 درصدی واردات فروسیلیس به این کشور، سومین واردکننده فروسیلیس در جهان شناخته شد.  هند نیز یکی از مصرف‌کنندگان بزرگ فروسیلیس است که بیشترین رشد واردات را در میان واردکنندگان داشته است. طی سال‌های 16-2001 واردات فروسیلیس هند نرخ رشد سالانه 14.4 درصد را محقق کرد. در سال 2016 این کشور با تولید بیش از 95 میلیون تن فولاد جایگاه سوم تولید فولاد در جهان را داشت.

روسیه و چین بزرگ‌ترین صادرکنندگان فروسیلیس جهان هستند که سهم قابل توجهی از بازارهای بزرگ وارداتی را در اختیار دارند. البته طی سال‌های اخیر با رشد تقاضای فروسیلیس در چین و کاهش صادرات این کشور، روسیه جایگزین چین در برخی بازارها شد به طوری که در نهایت در سال 2016 روسیه گوی رقابت را در صادرات فروسیلیس از چین ربود.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
بهار صنعت فروسیلیس ملایر
بهره‌برداری از۲ واحد صنعتی فروسیلیس در ملایر
افزایش تقاضای فروسیلیسیم در ترکیه با رشد صنعت فولادسازی
تولید دو برابری فروسیلیس غرب پارس تا پایان سال جاری
راه‌اندازی فروسیلیس غرب پارس تا پایان سال جاری
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام سبحانی/ رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ منصور یزدی‌زاده/ مدیرعامل شرکت ذوبآهن اصفهان

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

کلیه حقوق این سایت متعلق به ماهنامه اخبار فلزات بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: