مرکز آموزش بین‌کارگاهی فولاد هرمزگان افتتاح شد
در فولاد هرمزگان صورت گرفت

مرکز آموزش بین‌کارگاهی فولاد هرمزگان افتتاح شد

باحضور مسئولان استانی و مدیران شرکت فولاد هرمزگان مرکز آموزش بین‌کارگاهی فولاد هرمزگان افتتاح شد.

به گزارش فلزات آنلاین و به نقل از فولاد هرمزگان، معاون منابع انسانی شرکت فولاد هرمزگان در آیین افتتاحیه گفت: ماموریت شرکت فولاد هرمزگان، ایفای نقش موثر در توسعه صنعتی، اقتصادی، اجتماعی در منطقه جنوب کشور با رویکرد توسعه پایدار به‌عنوان سازمانی سرآمد در صنعت فولاد است.

مهندس محسن زنگنه‌پور افزود: مرکز آموزش بین کارگاهی مرکزی است که در آن آموزش با استفاده از امکانات خط تولید استفاده می‌شود.

وی با برشمردن مزیت‌های ایجاد این مرکز آموزشی گفت: از مهم ترین مزایای ایجاد این‌ مرکز، آموزش به صورت مدون و ‌در یک مکان معین همراه با کنترل و نظارت، آشنایی افراد جدیدالاستخدام با دانش مورد نیاز کارخانه در حداقل زمان ممکن، دور نماندن کارکنان از خط تولید به مدت طولانی در زمان آموزش، ایجاد شرایط بهینه برای یادگیری فراگیران آموزش دانست که کسب گواهینامه سازمان فنی و‌حرفه‌ای، ایمن‌سازی کارگاه با آموزش‌های حفاظتی فردی و‌کارگاهی، فعالیت مضاعف کارگر و رشد کیفی محصولات و افزایش تولید و در نهایت افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه و ایجاد زمینه تبلیغی در جهت کسب رضایت مشتری و رقابت با بازار از دیگر مزایای ایجاد این کارگاه است.

وی تصریح‌کرد: مدیریت و کارشناسان آموزش شرکت، خود را متعهد به اجرای مفاد این ماموریت دانسته و با انجام بازنگری‌های مستمر در حین کار از اثربخش بودن آن اطمینان حاصل می‌نمایند .

وی بیان‌داشت: مرکز آموزش بین‌کارگاهی شرکت فولاد هرمزگان با توجه به پتانسیل‌های موجود و ظرفیت‌های بالقوه خود سعی بر آن دارد علاوه بر آموزش کارکنان خود، بر اساس توافق‌نامه منعقده، آموزش شاغلین دیگر بنگاه‌های اقتصادی را نیز بر عهده گیرد.

در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای هرمزگان در مراسم گفت: اداره کل  آموزش فنی و حرفه‌ای در راستای رسالت خطیر خود و در جهت نیل به آموزش نیروی انسانی به‌عنوان اصلی‌ترین سرمایه بنگاه‌های اقتصادی بر اساس ماده 110 قانون کار، کلیه واحدهای صنعتی تولیدی و خدماتی را دعوت به ایجاد مراکز کارآموزی جوارکارگاهی می‌کند.

اسما کریمی افزود: : ایجاد مرکز آموزشی در کنار واحد تولیدی، صنعتی یا خدماتی و توجه بیشتر به امر آموزش به همراه استفاده از تجربیات و امکانات، تاثیر بسزایی در ارتقا سطح دانش و مهارت نیروی انسانی بنگاه‌های اقتصادی دارد.

وی گسترش آموزش های مهارتی و ارتقای سطح آموزش‌های شاغلین، حفظ و تداوم اشتغال، تسریع در نیل به اهداف کمی و کیفی واحد صنعتی، تبادل اطلاعات و دانش فنی فیمابین مراکز آموزشی و واحد صنعتی، استفاده از امکانات بالفعل و بالقوه مراکز و واحد صنعتی و تهیه استانداردهای مهارت مورد نیاز واحد صنعتی را از مزایای ایجاد این مراکز برشمرد.

کریمی، تامین منابع انسانی مورد نیاز واحد صنعتی، همکاری در زمینه ارتقای مهارت متخصصین صنایع و آموزش و جذب نیروهای ماندگار، افزایش بهره‌وری و در نهایت پایداری و توسعه بنگاه‌های اقتصادی را نیز از دیگر مزایای تاسیس مرکز جوار کارگاهی ذکر کرد.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان هرمزگان افزود: تاسیس این مرکز آموزش بین کارگاهی کمک می‌کند تا زمینه همکاری‌های متقابل فراهم شود و در جهت افزایش توانمندی‌های منابع انسانی دو‌طرف که در نهایت منجر به افزایش بهره‌وری خواهد شد گام‌های اساسی برداشته شود.

وی وظایف مراکز کارگاهی و اداره کل فنی و حرفه‌ای را تهیه و تدوین نیازسنجی آموزشی بر اساس استانداردهای شغلی، تنظیم نیازسنجی آموزشی بر اساس نیاز صنایع، ارائه گزارش افراد مهارت دیده و اشتغال یافته، همکاری افراد متخصص صنایع با مراکز به‌منظور تهیه استانداردهای آموزشی مورد نیاز بر اساس دانش روز و اخذ آزمون و تعین صلاحیت بر اساس آموزش‌های ارائه شده و اعطای گواهینامه معتبر بین‌المللی به افراد قبول شده در آزمون اعلام کرد.

کریمی ابراز امیدواری کرد؛ با استقرار سیستم‌های آموزشی و مراکز جوار کارگاهی در صنایع بتوان گام موثری در جهت افزایش بهره‌وری و نیل به اهداف کمی و کیفی صنایع استان برداشت. 

وی بیان کرد: امیدواریم مدیران صنایع و شرکت‌های وابسته نگاه ویژه‌ای به بحث آموزش کارکنان و ارتقای مهارت شاغلین و توانمند سازی نیروهای ماندگار استان داشته باشند.

مدیر آموزش و توسعه منابع انسانی فولاد هرمزگان نیز در ادامه تشریح جزئیات افتتاح این مرکز اظهارداشت: واحد آموزش و توسعه منابع انسانی با بهره‌گیری از تجارب و ظرفیت‌های موجود به‌منظور توسعه‌ شایستگی کارکنان، نسبت به استقرار و توسعه کیفی فرآیند آموزش و توسعه منابع انسانی بر مبنای استاندارد 1999، 1005 Iso، اقدام نموده است.

نجمه خواجه افزود: آموزش‌های مورد نیاز از قبیل بازآموزی و تکمیل مهارت کارگران شاغل در واحدها، آموزش کارگران جدیدالاستخدام و همچنین آموزش افراد تغییر شغل یافته در مرکز آموزش بین‌کارگاهی شرکت فولاد هرمزگان جنوب به جامعه هدف ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این‌کارگاه دارای ۴ کلاس تئوری با‌ظرفیت حداکثر ۴۸ نفری است، تاکید کرد: کلیه کارگاه های عملی و‌ کلاس تئوری مطابق با استانداردهای سازمان آموزش فنی و‌ حرفه‌ای است.

وی در پایان، ایجاد شرایط بهینه‌سازی برای یادگیری فراگیران آموزش، کسب گواهینامه سازمان فنی و حرفه‌ای برای دوره‌های آموزشی توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور را از مزایای ایجاد مرکز آموزش بین کارگاهی برشمرد.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هفتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: